Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Apr 2024, 09:56


Autoru Poruka
Maša
Post  Tema posta: Re: Atletika, biciklizam i ostali sportovi  |  Poslato: 17 Jul 2013, 12:09
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Srpski golferi deveti na Evropskom čelendžu

Veliko iskustvo za našu reprezentaciju na jakom takmičenju u Češkoj. Ubedljiv trijumf na ovom takmičenju ostvarila je Belgija

Slika

Golf reprezentacija Srbije zauzela je deveto mesto na Evropskom muškom čelendž trofeju. Trodnevno takmičenje održano je u Češkoj na terenima Golf&Spa Rizorta Kunetička Hora.


Srpsku reprezentaciju ovoga puta činila su šestorica igrača – Ilija Đurđević, Čedomir Ilić, Mihailo Dimitrijević, Nikola Ćuić, Ranko Helc i Konstantin Košutić.

Ubedljiv trijumf na ovom takmičenju ostvarila je Belgija, sa čak 17 udaraca prednosti u odnosu na drugoplasirani Island. Treći su bili domaćini Česi, dok se višegodišnje ogromno ulaganje u golf konačno isplaćuje Turskoj, koja je ovo takmičenje završila na četvrtoj poziciji.

- Turnir je odigran po vetrovitom vremenu koje je teren učinilo mnogo težim. Naši igrači su imali šansu u poslednjoj rundi da budu ispred Estonaca i Slovenaca, ali na zadnjih par rupa nisu uspeli da ostvare dobre ruzultate i naprave podvig. Ovaj turnir veliko je iskustvo za trojicu mladih igrača koji su prvi put učestvovali na ovako velikom takmičenju i koji će sledeće godine voditi tim u ponovnom pokušaju da se Srbija popne lestvicu više u Evropskom golfu – rekao je Nebojša Lazić, kapiten golf reprezentacije Srbije.

Srpski reprezentativci samo sedam dana ranije na Balkan čelendž trofeju u Bledu ostvarili su izuzetne rezultate koji su ih svrstali u sam vrh timova iz ove regije.


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Atletika, biciklizam i ostali sportovi  |  Poslato: 18 Jul 2013, 11:23
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Medalja je za Bekrića cilj na EP 2014.

Ne treba vršiti pritisak i očekivati od Emira odličje već na narednom takmičenju - SP u Moskvi, kaže Mirjana Stojanović, trener srpskog atletičara


Slika


UVEK može brže. Kad god Emir Bekrić izađe na stazu, državni rekord na 400 metara prepone je u "opasnosti". Obarao ga je mladi atletičar mnogo puta. Ove sezone pomerao je sopstvene granice u Velenju (49,15), na Mediteranskim igrama u Mersinu (48,83) i na EP mlađih seniora u Tampereu (48,76).


Koliko još može neustrašivi evropski vicešampion i prvak u konkurenciji do 23 godine? Trener Mirjana Stojanović ne voli da govori u brojkama, ali veruje da njen pulen neće stati na ovom vremenu.

- U finalnoj trci u Tamperu, istrčano je čak šest najboljih rezultata ove godine i dva nacionalna rekorda. Emir je povukao čitavu plejadu talentovanih momaka, koji su trčali iznad svojih mogućnosti - osvrnula se Mirjana na borbu za zlato na nedavno završenom EP mlađih seniora.Bekrić nikada ne gleda ni levo, ni desno. Za njega postoji samo deset prepona i cilj. Svaki nastup pre starta izvrti u glavi i obično istrči baš onako kako se dogovorio sa iskusnim trenerom.

- U kvalifikacijama i polufinalu smo imali određene greške, ali sve je zaboravljeno pre finalne trke. Emir je znao da je favorit, uprkos slabijim vremenima u prethodna dva dana. I sjajno se izborio sa tim da od njega svi očekuju zlato. Nije mu bitno da li ima najbolji, ili najslabiji rezultat od svih takmičara.

Kao što je njen učenik više puta naglasio, sa vremenom ispod 49 sekundi, otvorena su mu vrata na svim velikim takmičenjima. Za medalju na SP u Daeguu 2011. je bio potreban rezultat 48,80. Konkurencija će u Moskvi biti jača, ali i Bekrić je sazreo tokom prethodne dve sezone.

- Trenutno je 11. na svetskoj listi, ali se na njima nalazi šest Amerikanaca, od kojih će samo troje moći da nastupi na SP sledećeg meseca - podvukla je Mirjana Stojanović. - Ne treba vršiti pritisak na Emira i očekivati od njega medalju u Moskvi. Ima vremena, idemo našim tempom. Ciljamo sledeću godinu i EP u Cirihu. Tada bi trebalo da krenemo u "operaciju" Rio 2016, da ostvarimo naše male snove, a velike za Srbiju.


BEKRIĆ
NEIZMERNU zahvalnost Bekrić duguje svom treneru, koja je prepoznala talenat u najmlađim kategorijama i od tada je uz njega.
- Uvek je verovala u mene, istrpela je mnoge loše trenutke i bila uz mene kad mi nije išlo. Prošli smo mnogo toga zajedno, ali okrećemo se novim izazovima. Idemo dalje, da probamo da pomerimo granicu na 48,50 - rekao je Emir, koji uvek o svojim uspesima govori u množini, ne izostavljajući trenere ni u jednoj rečenici.


TRENIRALI U BAZENU
GENERALNI sekretar ASS Slobodan Branković podsetio je na uslove u kojima su osvajači medalja radili tokom prethodnih godina. - Bekrić je produkt novobegradske škole, koja je treninge držala u bazenu. Atletika je ove godine donela najviše medalja od svih sportova, a i dalje imamo velikih problema sa infrastrukturom - podsetio je nekadašnji šampion na 400 metara.


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Atletika, biciklizam i ostali sportovi  |  Poslato: 19 Jul 2013, 10:42
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Bekriću samo Moskva u mislima

Kada se pogleda ko je sve učestvovao u Švajcarskoj, moram da budem zadovoljan rezultatom i plasmanom. Sledi mi vrlo kratak odmor, kaže srpski atletičar


Slika


Lucernu, Emir Bekrić imao je priliku da vidi šta ga čeka za manje od mesec dana u Moskvi. Očekivanja pred Svetsko prvenstvo porasla su sa zlatom na EP mlađih seniora, a državni rekorder na 400 metara prepone je četvrtim mestom u Švajcarskoj potvrdio da je deo elite – 49,01.


Samo tri dana posle nadmetanja u konkurenciji do 23 godine, evropski seniorski vicešampion izašao je na crtu najboljim predstavnicima ove discipline, koji odavno u svojim biografijama imaju vremena ispod 49 sekundi. Tu granicu je naš as prvi put probio na Mediteranskim igrama u Mersinu, a ovoga puta je bio nešto sporiji.

- Trčao sam četvrti put u poslednjih sedam dana, pa mi nije bilo lako - podsetio je Bekrić na zgusnut raspored. - Nedostajalo mi je svežine, eksplozivnosti, bio sam malo emotivno i fizički ispražnjen posle toliko željenog zlata u Tampereu.

Ipak, iza srpskog atletičara ostali su mnogi favoriti za visok plasman u Moskvi. Jasno je da svi tempiraju formi za najveće takmičenje ove sezone.

- Kada se pogleda ko je sve učestvovao u Švajcarskoj, moram da budem zadovoljan rezultatom i plasmanom. Sledi mi vrlo kratak odmor, a onda počinjem završne pripreme za svetsko prvenstvo - istakao je Bekrić, naš najveći adut u ruskoj prestonici.


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: Atletika, biciklizam i ostali sportovi  |  Poslato: 20 Jul 2013, 23:52
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
Milica Mandić bez medalje na SP

Olimpijska šampionka u tekvondou iz Londona nije uspela da osvoji medalju na SP u Meksiku, pošto je u četvrtfinalu izgubila od Kubanke Gijenis Hernandez sa 7:3
Slika

Olimpijska šampionka u tekvondou iz Londona Milica Mandić nije uspela da osvoji medalju na Svetskom prvenstvu u Meksiku, pošto je u četvrtfinalu izgubila od Kubanke Gijenis Hernandez sa 7:3.

Mandićeva je u prva dva kola bila uspešna, prvo je savladala Jeu Jan Čen iz Kineskog Tajpeh, a zatim i Marinu Tadejvu iz Azerbejdžana.

Zlatnu medalju osvojila je upravo Kubanka Hernadez, koja je u finalu pobedila Jong in Li iz Južne Koreje (5:1).

Bronzana medalja pripala je Šveđanki Kasandri Ikonen i Kanađanki Džasmin Voki.

Od ostalih srpskih takmičara Relja Prosenica (preko 87 kilograma) i Đorđe Marčetić (do 87 kilograma) izgubili su u prvim kolima.

Poslednjeg dana šampionata u nedelju na tatami izlaze Aleksandra Radmilović u kategoriji do 62 kilograma i Stojan Rabijac u kategoriji do 80 kilograma.

novosti.rs


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: Atletika, biciklizam i ostali sportovi  |  Poslato: 20 Jul 2013, 23:53
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
I Nesta Karter povređen

Menadžer Adrijan Lidlou je demantovao da je član štafete 4.100 umešan u doping skandal i poručio da će najbrži Jamačanin ove sezone (9,87), nastaviti da trenira za SP
Slika

TEORIJE zavere oko doping afera uvlače u vrtlog i one koji naprasno otkazuju nastupe na velikim takmičenjima zbog povreda. Dok traje potraga za trećim sprinterom sa Jamajke koji je pao na testu, uz Asafu Pauela i Šeron Simpson, pojačava se bol u zadnjoj loži Johana Blejka, a prepona sve više muči Nestu Kartera, koji je odustao od mitinga u Lucernu.

Njegov menadžer Adrijan Lidlou odlučno je demantovao da je član štafete 4.100 umešan u skandal i poručio je da će Karter, najbrži Jamačanin ove sezone (9,87), nastaviti da trenira za SP u Moskvi.

Blejk je, sa druge strane, mesec dana pre starta šampionata rešio da odustane od odbrane titule prvaka na 100 metara. Osvajač zlata iz Daegua neće ni pokušati da se spremi za okršaj sa Useinom Boltom, a razlog nije pogoršanje povrede. Naprotiv! Iz njegovog tima čuju se optimistične prognoze, ali svi vrte glavom kada je u pitanju fizička sprema.

Procenjeno je da Johan neće moći da dostigne „takmičarski nivo“, jer je propustio važne trke u prethodnom periodu, uključujući i državni šampionat od 20. do 23. juna. Baš sa tog nadmetanja stigli su pozitivni nalazi Asafe Pauela i Šeron Simpson.

Tajson Gej je odmah priznao da je pao na testu, jer je „poverio karijeru nekome ko ga je izneverio“. Poručio je da neće nastupiti na planetarnom šampionatu, pa će jedini jači rival Boltu u Moskvi biti Džastin Getlin. Amerikanac je dva puta u karijeri „služio“ suspenzije zbog dopinga.

novosti.rs


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: Atletika, biciklizam i ostali sportovi  |  Poslato: 24 Jul 2013, 16:15
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
Alisa Marić otvorila EP u šahu za dame

Ministarka sporta i predsednik Evropske šahovske federacije Silvio Danailov simbolično su povukli prve poteze na 14. kontentalnom šampionatu za žene u Beogradu

Slika
Alisa Marić foto: Arhiva VN

Ministarka sporta Alisa Marić i predsednik Evropske šahovske federacije (ECU) Silvio Danailov simbolično su povukli prve poteze na 14. pojedinačnom kontentalnom šampionatu za žene, koje je počelo danas u beogradskom hotelu Metropol.

Za titulu evropske šampionke do 4. avgusta boriće se 169 takmičarki iz 35 zemalja, što je rekordan broj.

- Kao velemajstor i neko ko je do skoro učestvovao na ovakvim takmičenjima, izuzetno sam ponosna što se šampionat održava baš u Beogradu. Srbija ima veliku šahovsku tradiciju i uverena sam da će ovo takmičenje doprineti još većoj afirmaciji tog sporta - rekla je Marićeva.

Na pitanje da li joj je lakše da učestvuje ili organizuje ovakav turnir, ministarka je odgovorila:

- Moram da priznam da mi je sa ove pozicije lakše da gledam i uživam. I ovog puta pokazali smo se kao odlični organizatori. Podsetiću, već sledećeg meseca očekuje nas organizacija Svetskog prvenstvo u rvanju za kadete i, kao kruna, SP za žene u rukometu - navela je Marićeva.

Oganizatori prvenstva su Šahovski savez Srbije i "Centar za razvoj šaha" iz Beograda, pod pokroviteljstvom ECU.

novosti


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Atletika, biciklizam i ostali sportovi  |  Poslato: 27 Jul 2013, 11:23
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Ivana Maksimović osvojila bronzu na EP

Reprezentativka Srbije u sttreljaštvu Ivana Maksimović osvojila je danas bronzanu medalju na prvenstvu Evrope u disicplini MK puška trostav 3x20

Slika


OSIJEK - Reprezentativka Srbije u sttreljaštvu Ivana Maksimović osvojila je danas bronzanu medalju na prvenstvu Evrope u Osijeku u disicplini MK puška trostav 3x20.


Maksimovićeva je u finalu "ubila" 440,0 krugova.

Ovo je druga medalja za Srbiju posle jučerašnje ekipne bronze u disciplini MK pištolj.

Ivana Makismović je i na Olimpijskim igrama u Londonu 2012. bila uspešna u ovoj disciplini, kada je osvojila srebro.

Zlato je pripalo Nemici Ameli Klinsmans sa rezultatom 456,2 krugova, a srebro Hrvatici Snježani Pejčić sa 453,9.


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Atletika, biciklizam i ostali sportovi  |  Poslato: 29 Jul 2013, 09:41
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Ivana Španović prvakinja Balkana i ide na SP

Srpska ateltičarka je u Bugarskoj pobednički skok ostvarila u petoj seriji, a da je u poslednjoj šestoj imala respektabilan rezultat od 6,60 metara


Slika


Srpska atletičarka Ivana Španović osvojila je danas titulu prvaka Balkana u skoku u dalj postigavši u finalu rezultat od 6,76 metara. Španovićeva je na takmičenje u bugarskoj Staroj Zagori otišla sa željom da nakon zdravstvenih problema, koje je otklonila tek pre tri nedelje, pokuša da ostvari rezultat kojim bi mogla ozbiljno da konkuriše na prvenstvu sveta u Moskvi i da na taj način potvrdi i učešće na predstojećoj planetarnoj atletskoj smotri.


- Sjajno sam se osećala, atmosfera je bila fenomenalna. Želela sam rezultat i zahvalna sam Bogu što je došao u pravo vreme - rekla je Španovićeva Tanjugu, dodajući da je pobednički skok ostvarila u petoj seriji, a da je u poslednjoj šestoj imala respektabilan rezultat od 6,60 metara.

Ona je kazala da još oseća bolove, ali je izrazila nadu da će sve biti u redu.

- Definitivno idem u Moskvu i to je sjajno. Potvrdila sam A normu - rekla je Španovićeva, koja će narednih nekoliko dana u Novom Sadu brusiti formu za veliko takmičenje.

Prvenstvo sveta u atletici biće održano u Moskvi od 10. do 18. avgusta.


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Atletika, biciklizam i ostali sportovi  |  Poslato: 29 Jul 2013, 09:44
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Bronza za veslački dvojac

Iako smo možda očekivali i sjajnije odličje ne možemo da budemo nezadovoljni. Osvojiti svetsku medalju je veliki uspeh, kažu Miloš Vasić i Radoje Đerić

Slika


JEDAN, ali vredan. Miloš Vasić i Radoje Đerić u dvojcu bez kormilara jedini su branili čast našeg veslanja na SP do 23 godine u austrijskom Otenšajmu i kući se vraćaju sa bronzanom medaljom. Oni su u finalu bili slabiji od zlatnih Južnoafrikanaca Hunta i Brita i srebrnih Australijanaca Mura i Hila.

- Iako smo možda očekivali i sjajnije odličje ne možemo da budemo nezadovoljni. Osvojiti svetsku medalju je veliki uspeh, tim pre što je Milošu i meni ovo prvi trofej na nekom planetarnom šampionatu. U želji da što bolje otvorimo trku napravili smo propust u prvih 500 metara. Kasnije smo uhvatili ritam, ali su Južnoafrikanaci bili nedostižni. U finišu smo pokušali da prestignemo Australijance, ali nismo uspeli - istakao je Radoje Đerić.


Vasić i Đerić su bili u najtežoj, šestoj stazi. Posle solidnog starta vodili su žestoku borbu sa Nemcima, koje su uspeli da „slome“. Kada su osigurali medalju pojačali su ritam kako bi prestigli makar Australijance, koji su, ipak, bili za sekundu brži.

- Prve tri posade su pokazale da su za klasu ispred ostalih. Vasić i Đerić su veslali solidno, a da su malo ranije krenuli u finiš sigurno je da bi medalja bila sjajnija. Njavažnije je da smo sačuvali kontinuitet uspeha na velikim takmičenjima - naglasio je selektor Nebojša Ilić.


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Atletika, biciklizam i ostali sportovi  |  Poslato: 31 Jul 2013, 12:30
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Kolašinac ogorčen posle Balkanijade: Pokraden sam, sudije su me uništile

Bacio sam pod liniju 21 metar, a oni su izmerili 20.59. Morao je da pobedi Georgi Ivanov. U četvrtoj seriji sam spakovao stvari i napustio takmičenje – kaže srpski bacač kugle


Slika


Da je poput zmije, iz svake reči Asmira Kolašinca šikljao bi otrov. Ovako, samo jed. Izbija nervoza. Sve zbog prvenstva Balkana u Bugarskoj. Zbog onoga što se događalo u Staroj Zagori.


- Nikad više neću da učestvujem ni na jednom takmičenju u Bugarskoj. To sam čvrsto rešio - rekao je za “Sport” srpski šampion u bacanju kugle.

Šta se dešavalo na Balkanijadi, pa ste toliko ogorčeni?

- Otišao sam u Bugarsku da bacim 21 metar, ne da budem prvi. Međutim, sve je urađeno da pobedi domaći takmičar, baš iz Stare Zagore, Georgi Ivanov. Još tokom zagrejavanja sudija me nekoliko puta sprečavao da uđem u krug, jer se spremao start ove, pa one trke. Na merenju mi je kugla bila 7.65 kg, dakle pet grama teža. Uz to, sipana je koka-kola po krugu, da bi bila sporija. To odgovara Ivanovu, on baca pravolinijski, a ja rotacionom tehnikom.Dosegli ste daljinu 20.59, što i nije tako loše?

- Da, ali pokraden sam. Sudije su me uništile.

Konkretno?

- U prvoj seriji sam bacio na liniji od 21 metar, a sudije su dosudile prestup, iako nije postojalo. To mogu da potvrde snimci i svi oni iz naše reprezentacije koji su pratili takmičenje. U drugom hicu sam bacio pod liniju od 21 metar, najmanje 20.90, a oni su izmerili mnogo manje - 20.59. Poludeo sam, počeo da skačem i urlam. S druge strane, u trećoj seriji su Ivanovu izmerili 20.71, a nije bilo više od 20.40 Nisam više mogao da izdržim takav odnos. U četvrtoj seriji sam spakavao stvari i napustio takmičenje.

Šta predstoji do SP U Moskvi?

- Bacaću na ekipnom prvenstvu u subotu, na Košutnjaku. Planiram lični rekord, 20.85 ili 21 metar, što bi bilo izuzetno, da pun samopouzdanja dočekam Svetsko prvenstvo - odgovorio je Kolašinac, reprezentativac Srbije i član Partizana.

PORUKA IVANOVU ZA MOSKVU
Nepravda se teško podnosi... Na kraju je Kolašinac imao i kraći razgovor sa pobednikom Balkanijade.
- Poručio sam Ivanovu da ga čekam u Moskvi, da obavezno dođe na Svetsko prvenstvo. Rekao sam mu još da mu dajem metar fore - otrkiva Asmir.


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 212 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker