Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 15:50


Autoru Poruka
Maša
Post  Tema posta: Re: Atletika, biciklizam i ostali sportovi  |  Poslato: 22 Apr 2014, 11:21
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Ana Subotić trči na BG maratonu

Srpska olimpijka Ana Subotić učestvovaće ove godine, prvi put u karijeri, na Beogradskom maratonu, saopštili su organizatori.


Slika


Subotićeva je u dva navrata pobeđivala na maratonu u Podgorici (2010, 2011), kao i u Zagrebu (2012, 2013), dok je na Olimpijskim igrama u Londonu 2012. godine zauzela 71. mesto.

Ona je tri puta pobedila u polumaratonskoj trci na Beogradskom maratonu (2006, 2012, 2013).

"Beogradski maraton je najkvalitetnija i najmasovnija atletska manifestacija u Srbiji i uvek sam sa zadovoljstvom učestvovala i vreme je da se okušam u maratonu. Znam da me očekuje jaka konkurencija maratonki iz Kenije i Etiopije, pa imam veliki motiv da im se dostojno suprotstavim na domaćem terenu", rekla je Subotićeva, navodi se u saopštenju.

"Beogradski maraton je ove godine ujedno i prvenstvo Balkana u maratonu, boriću se maksimalno i nadam se da ću uspeti da osvojim jednu od medalja za Srbiju", dodala je Subotićeva, koja se na Zlatiboru priprema za trku.

Subotićeva je postavila lični rekord u maratonu 2012. godine u Roterdamu sa 2:36,14 i tada je ispunila normu za Olimpijske igre u Londonu.

Beogradski maraton, 27. po redu, biće održan 27. aprila.


b92

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: Atletika, biciklizam i ostali sportovi  |  Poslato: 16 Nov 2014, 00:16
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
Atletski stadion u Novom Pazaru do 2016.

Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović izjavila je u Novom Pazaru da veruje da će atletski stadion u tom gradu biti završen do kraja 2015. godine.

Slika

Izgradnja atletskog stadiona u Novom Pazaru počela je pre tri meseca.

"Gradonačelnik je obećao atletski stadion do kraja 2015. godine, verujem da ćemo to i uraditi. Naravno da je svuda i uvek problem novac, moramo racionalno da ga koristimo i vidimo kako sve želje ispratimo", rekla je Zorana Mihajlović obilazeći zemljane radove na budućem sportskom objektu.

Ministarka je naglasila da je prvi korak u izgradnji stadiona projekat, koji je u nadležnosti Atletskog saveza Srbije (ASS).

"ASS treba da što pre, ako već nije, raspiše javni poziv, bez njega ne može dalje da se radi. Očekujemo to u najbržem mogućem roku, da bi se krenulo u odabir izvođača", kazala je Zorana Mihajlović.

Gradonačelnik Novog Pazara Meho Mahmutović rekao je da ga raduje želja Vlade Srbije da zajedno završe počete projekte.

"Atletski stadion će biti gotov za 12 meseci, probaćemo to da ostvarimo zajedno sa EU PROGRESOM, Vladom, resornim ministarstvima i Studentskom organizacijom Srbije. Naši atletičari zaslužuju najbolje uslove, većina su reprezenatativci, a imamo i evropsku prvakinju i vicešampionku sveta (Amelu Terzić)", istakao je Mahmutović.

Gradonačelnik je dodao da je vrednost radova procenjena na 80.000.000 dinara.

"U tu sumu nije uračunata vrednost ravnajućih radova, koje izvodi Grad i koji imaju možda i najveću vrednost. Treba da sklonimo 200.000 kubnih metara zemlje, da bi dobili dva hektara ravnog terena", pojasnio je Mahmutović.


sportskenet

_________________
Slika Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Atletika, biciklizam i ostali sportovi  |  Poslato: 17 Nov 2014, 20:21
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Arsovićevoj srebro na turniru u Hrvatskoj

Reprezentativka Srbije u streljaštvu je u konkurenciji takmičarki iz Slovenije, BiH, Mađarske i domaćina postigla rezultat 206,3 krugova i nastavila niz uspešnih nastupa

Slika

Reprezentativka Srbije u streljaštvu Andrea Arsović osvojila je srebrnu medalju u gađanju vazdušnom puskom na turniru "Sveti Martin" u Belom Manastiru, u Hrvatskoj.


Arsovićeva je u konkurenciji takmičarki iz Slovenije, BiH, Mađarske i domaćina Hrvatske postigla rezultat 206,3 krugova i nastavila niz uspešnih nastupa na međunanrodnim streljačkim smotrama.

- Prezadovoljna sam finalnim rezultatom i ukupnim nastupom na turniru u Hrvatskoj, posebno jer sam ovom pobedom nastavila niz osvajanja medalja na međunarodnim takmičenjima. Zadovoljna sam uprkos tome što sam imala malo slabiji osnovni rezultat - rekla je Arsovićeva, a prenosi Streljački savez Srbije.

Pobedila je Snježana Pejčić iz Hrvatske sa 207,4 krugova, dok je treće mesto pripalo takođe domaćoj takmičarki, Ivani Babić (184,9).


Novosti

_________________
Slika


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: Atletika, biciklizam i ostali sportovi  |  Poslato: 25 Feb 2015, 23:03
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
Fantastična Ivana Španović upisala novi nacionalni rekord

Najbolja srpska atletičarka, na mitingu u Malmeu, skočila je već iz prvog pokušaja 6.99 metara i ostvarila novi lični rekord

Slika

Ivana Španović ne prestaje da oduševljava i osvaja svet. Najbolja srpska atletičarka na mitingu u Malmeu skočila je u dalj 6.99 i oborila dosadašnji nacionalni rekord Srbije, čiji je inače bila vlasnik.


Ivana je ovoliko skočila u prvom pokušaju, dok joj i nardna dva nisu za manju pažnju - 6.96 metara.

Na ovom takmičenju okupile su se sve svetske zvezde u sprinterskim i skakačkim disciplinama


Novosti

_________________
Slika Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker