Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 16:27


Autoru Poruka
Maša
Post  Tema posta: Re: Odbojka  |  Poslato: 22 Apr 2014, 11:01
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Petković se oprostio od Zvezde uz triplu krunu

Sjajni korektorm najbolji odbojkaš srpskog prvenstva, od jeseni će igrati za francuski Kan, koji vodi selektor Srbije Igor Kolaković


Slika


RASTANAK uz triplu krunu. Dušan Petković nije mogao da poželi lepši oproštaj od Crvene zvezde. Kapiten crveno-belih je maestralno vodio drugove u zemlji i Evropi, radovao se peharima u Superkupu, Kupu i prvenstvu, a u Kupu izazivača stigli su do četvrtfinala. Najbolji odbojkaš našeg prvenstva u novoj sezoni pojačaće francuski Kan, koji sa klupe vodi selektor „orlova“ Igor Kolaković. Imao sam preveliku želju da se triplom krunom oprostim od Zvezde. Tačno je i da su ovakav ishod svi predviđali, da nam je javnost nametnula ulogu favorita, veliki pritisak. Sve smo to uspeli da izdržimo - priča Petković.

Kapiten crveno-belih je za vreme finala goreo od želje da što pre „ukroti“ Vojvodinu. U pojedinim trenucima bio je i veoma nervozan...

- Znam da igram finalne utakmice, ali opet nije lako igrati sa Novosađanima. Jasno je bilo i da ne zavisi sve od mene. Ipak, verovali smo u sebe, nisu nas mnogo pogađale ni priče posle 1:1 u finalnoj seriji da su Novosađani favoriti. Bio sam uveren da možemo do treće uzastopne titule i srećom bio u pravu - podvlači Petković.

Crveno-beli gromovnik podseća da je Zvezda pre d početak sezone ostala bez tehničara Mitića, primača Jakovljevića i blokeri Čelića: Za razliku od nas Partizan se dosta pojačao i važio je za favorita. Na startu prvenstva nas je i pobedio, ali smo s vremenom stigli do željene igre. Ipak, u prvoj postavi je bilo nas nekoliko koji su znali kako se osvajaju trofeji. A u Evropi smo na najlepši mogući način promovisali našu odbojku.

Zvezdaši su tokom cele sezone igrali konstatno i delovali da su puni samopouzdanja.

- Za mene nikad nije bilo dileme da iz dobrog treninga dolazi i samopouzdanje. Kako se bližio kraj prvenstva, bili smo sve ubedljiviji - naglašava Petković.

U četvrtak 15. aprila stavio je tačku na srpsku ligu, u kojoj je bio četiri puta prvak, jednom i sa Radničkim. Od jeseni će vojevati u Francuskoj.

- U Kan sam otišao, jer sam uveren da ću imati dobar trening i rad. Igrao sam protiv francuskih klubova, uvideo da su dosta jaki i da je njihova liga dosta ujednačena. Mislim da ću moći da napredujem, a očekujem da se borimo i za titulu - ističe Petković.
MOJE JE DA RADIM
KONKURENCIJA u reprezentaciji je žestoka. Za mesto među 12 Petković se bori sa Atanasijevićem i Starovićem.
- Iskreno, svi imamo koristi. Jedni druge teramo na što veći, kvalitetniji rad. Napredujemo iz godine u godinu, ne zaboravite da je Aleksandar najbolji igrač italijanskog prvenstva, da se Starović vraća u vrhunski formu. Zato je moje da radim i da pokušam da se nametnem selektoru - kaže Petković.

JAKI SMO KAO TIM
- MLAD sam, željan dokazivanja, mogu da izdržim fizički napor. Ali, nije realno očekivati da celu sezonu odigram na vrhunskom nivou. Pritisak je veliki, a i znam šta ljudi traže od mene. Srećom, Zvezda ne zavisi od pojedinca i njena najveća snaga je u timskom radu. Međusobno se pomažemo i zato smo tu gde jesmo - kaže Petković.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: Odbojka  |  Poslato: 15 Nov 2014, 23:21
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
Odbojkašice u grupi sa Nemačkom, Rumunijom i Češkom

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije će na Evropskom prvenstvu 2015. godine igrati u Grupi D sa selekcijama Nemačke, Rumunije i Češke, odlučeno je danas žrebom u Antverpenu.

Slika

Odbojkašice Srbije će mečeve u grupnoj fazi šampionata Evrope igrati u Ajndhovenu.

Plasman na Evropsko prvenstvo u Holandiji i Belgiji do sad je obezbedilo 13 reprezentacija, a još tri će biti poznate nakon mečeva u trećoj rundi kvalifikacija.

U Grupi A u Apeldornu igraće Holandija, Italija, Poljska i pobednik meča izmedju Francuske i Slovenije.

Mečevi Grupe B će se igrati u Antverpenu, a tu grupu čine Belgija, Turska, Mađarska i pobednik meča Azerbejdžan - Slovačka.

U Grupi C u Roterdamu snage će odmeriti Rusija, Hrvatska, Bugarska i bolja reprezentacija iz duela Ukrajine i Belorusije.

Evropsko prvenstvo održava se u Antverpenu, u Belgiji, i Apeldornu, Ajndhovenu i Roterdamu u Holandiji, od 25. septembra do 4. oktobra 2015. godine.


sportskenet

_________________
Slika Slika


Vrh
Dennis
Post  Tema posta: Re: Odbojka  |  Poslato: 21 Feb 2017, 12:30
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2012, 07:03
Postovi: 213

OffLine
SELEKTORI JOŠ U MAGLI: Terzić i Grbić “zakopčani”





Mislim da ne bi trebalo da bude problema, kaže Zoran Terzić selektor ženske reprezentacije. Očekujem da mi se jave, tako da u ovom trenutku ne znam o čemu se radi, oprezan je Nikola Grbić


Slika


SAOPŠTENjE Izvršnog odbora OSS da je na prekjučerašnjoj sednici "potvrdio suštinski predlog ugovora za trenere ženske i muške seniorske odbojkaške reprezentacije do Olimpijskih igara 2020. u Tokiju" Zoran Terzić i Nikola Grbić juče nisu mogli da komentarišu.

- Ne mogu ništa novo da kažem. I ja sam pročitao saopštenje i čekam da mi pošalju predlog ugovora. Mislim da ne bi trebalo da bude problema - istakao je Terzić.

Ni Grbić nije mogao da bude konkretniji:

- Očekujem da mi se jave, tako da u ovom trenutku ne znam o čemu se radi.


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 70 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker