Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 13 Maj 2024, 00:51


Autoru Poruka
Maša
Post  Tema posta: Re: Rukomet  |  Poslato: 22 Maj 2013, 09:13
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
RSS potvrdio: Matić ili Vranješ na klupi reprezentacije

Sa Vukovićem je sporazumno raskinut ugovor, a novi selektor vodiće srpske rukometaše na preostale dve utakmice u kvalifikacijama za EP


Slika


Upravni odbor Rukometnog saveza Srbije potvrdio je u utorak da je sa dosadašnjim selektorom muške reprezentacije Veselinom Vukovićem sporazumno raskinut ugovor, a da su kandidati za tu funkciju Ljubomir Vranješ i Vladan Matić.


Vranješ ili Matić vodiće srpske rukometaše na preostale dve utakmice u kvalifikacijama za prvenstvo Evrope, a moguće je da sa budućim selektorom saradnja bude produžena.

Pedesetdevetogodišnji Vranješ je bivši reprezentativac Švedske, trenutno trener nemačkog Flensburga, dok je Matić nekadašnji istaknutu reprezentativac Jugoslavije i aktuelni trener slovenačkog prvoligaša Celja.

Reprezentacija Srbije trenutno zauzima treće mesto u sedmoj grupi kvalifikacija sa pet bodova, koliko ima i drugoplasirana Austrija, dok je vodeća Rusija sa šest bodova. Na začelju je Bosna i Hercegovina bez bodova.

Srbija u preostalim utakmicama igra kao gost 12. juna protiv Rusije, a četiri dana kasnije dočekuje BiH.

Plasman na prvenstvo Evrope 2014. godine u Danskoj izboriće dve prvoplasirane selekcije iz grupe.


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Rukomet  |  Poslato: 23 Maj 2013, 09:19
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Bošković: Medalje u planovima

Rukometašice počinju pripreme za Mediteranske igre i SP u Srbiji. Plasman je veoma Svetskom prvenstvu, gde želimo da napravimo bolji rezultat nego prošle godine – kaže selektor srpskih rukometašica


Slika


PROCES kovanja medalja kreće bez sedam standardnih reprezentativki. U okrnjenom sastavu okupila se četvrtoplasirana ekipa sa Evropskog prvenstva u Srbiji.


Naše rukometašice sutra putuju na pripremnim turnir u Geteborgu bez povređenih: Katarine Tomašević, Svetlane Ognjenović, Kristine Liščević, Maje Luković, Jelene Popović, Biljane Filipović, kao i kapitena, Andree Lekić!

Okršaji sa Norveškom, Švedskom i Islandom ovog vikenda, ali i dvomeč sa Holandijom u Amsterdamu 28. i 29. maja poslužiće za proveru devojaka koje su dobijale nešto manju minutažu.

- Počinjemo pripreme za Mediteranske igre i Svetsko prvenstvo koje nas očekuje u decembru ove godine u Srbiji. Na oba takmičenja je plasman veoma bitan. Posebno na Šampionatu planete, gde želimo da napravimo bolji rezultat nego prošle godine - najavio je Bošković atak na odličje.

Sanja Damnjanović će predvoditi mlađe igračice na predstojećim utakmicama.

- Ovo je retka prilika da imamo pet ovako jakih provera, pa mi je žao što nismo sve na okupu. Ipak, ima devojaka koje nisu duže igrale u reprezentaciji, tako da će ovo biti idealna prilika da se vidi koliko ko može da doprinese reprezentaciji - istakla je ubojita rukometašica.

Priliku na golu i znatno veću minutažu dobiće mladi "zmaj" Jovana Risović.

- Mada nismo u kompletnom sastavu, iskoristićemo priliku da turnir odigramo što bolje i da se pripremimo za Mediteranske igre - naglasila je Risovićeva.


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Rukomet  |  Poslato: 25 Maj 2013, 10:20
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Vranješ selektor rukometaša Srbije

UO RSS izabrao naslednika Veselina Vukovića za dva meča kvalifikacija za EP. Marjanović: Novi razgovori posle susreta sa Rusijom i BiH u junu. Flensburg: Biće nam drago da razmotrimo i svaki sledeći zahtev

Slika

NOVI kormilar posrnulog evropskog vicešampiona je Ljubomir Vranješ.
Kao što se i očekivalo, upravni odbor RSS na elektronskoj sednici u petak je doneo odluku da trener Flensburga vodi rukometaše Srbije u preostala dva kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Danskoj 2014.
Oglasili su se i Nemci, koji su u petak uveče saopštenjem dali podršku stručnjaku našeg porekla da preuzme “orlove”, ali samo za mečeve protiv Rusije 12. juna i BiH četiri dana kasnije. Spremni su da pregovaraju i za budući period, a Vranješ bi u svakoj varijanti ostao na klupi Flensburga.
Bivši švedski reprezentativac pokušaće da preusmeri brod koji je gotovo potonuo posle poraza i remija sa Austrijom u aprilu. Sve šanse za jedno od prva dva mesta nisu izgublјene, a čelnici RSS uvereni su da će srčani strateg doneti enegriju potrebnu da se ostvare dve pobede.
- Izabrali smo najbolјi koncept za ovu akciju. Mogao je i dosadašnji stručni štab da odradi poslednja dva meča, ali želeli smo da trgnemo igrače, da im damo pozitivan signal. Planovi za budućnost zavisiće od toga da li se plasiramo na EP ili ne. Odmah po završetku kvalifikacija ćemo obaviti dalјe razgovore - istakao je predsednik RSS Velimir Marjanović po završetku glasanja.
Generalni sekretar Flensburga Dirk Šmeške rekao je za klupski sajt da je uprava prihvatila zvaničan dopis RSS.
- Trenutno imamo samo taj zahtev i neće biti problema da Vranješ vodi Srbiju na preostala dva kvalifaciona meča u junu. Biće nam drago da razmotrimo i svaki sledeći zahtev – ostavio je otvorenim sve opcije prvi operativac moćnog bundesligaša.
Vest je u petak uveče odjeknula kao bomba u svim nemačkim medijima koji prate rukomet. Novi selektor “orlova” samo je kratko prokomentarisao da je počastvovan što mu se ukazala ovakva prilika.
- Imam samopouzdanje i veliku želјu. Drago mi je što mi je RSS ukazao poverenje – istakao je Vranješ.


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Rukomet  |  Poslato: 25 Maj 2013, 10:23
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Rukometašice poražene od Norveške

Izabranice Saše Boškovića izgubile su od Norvežanki sa 25:24 u prvom kolu međunarodnog turnira "Geteborg kup". Naredni rival selekcija Švedske

Slika


Ženska rukometna reprezentacija Srbije izgubila je od selekcije Norveške sa 25:24 (13:9), u prvom kolu međunarodnog turnira "Geteborg kup".


Najefikasnije u redovima srpskog tima bile su Pop Lazić i Stoiljković sa po pet golova, Damnjanović je postigla četiri, a Erić tri.

Kod pobednika Gose je postigla osam, a Bjordalen četiri gola.

Narednu utakmicu izabranice selektora Saše Boškovića igraju sutra protiv domaće selekcije Švedske.


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Rukomet  |  Poslato: 26 Maj 2013, 10:28
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Rukometašice bolje od Švedske

Izabranice Saše Boškovića pobedile su Šveđanske sa 28:27 (13:15) u utakmici drugog kola Geteborg kupa. Naredni rival selekcija Islanda

Slika

Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedila je danas selekciju Švedske sa 28:27 (13:15) u utakmici drugog kola Geteborg kupa.


Najefikasnija kod srpskih reprezentativki bila je kapiten Sanja Damnjanović sa devet pogodaka.

U selekciji Švedske istakla se Luiz Sand sa šest golova.

Sledeću utakmicu izabranice Saše Boškovića igraju sutra protiv Islanda.

U prvom kolu u petak selekcija Srbije izgubila je od Norveške sa 25:24.


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Rukomet  |  Poslato: 29 Maj 2013, 10:11
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Vranješ: Imamo tim za medalju

Znam 16 igrača, a oni će tačno znati svoje uloge na terenu, jasan je novi selektor rukometaša Srbije pred kvalifikacije. Okupljanje u Beogradu 9. juna

Slika

KADA su čelnici Rukometnog saveza Srbije i Veselin Vuković raskinuli ugovor, bilo je jasno da samo „ludak“ može da preuzme reprezentaciju dva kola pred kraj gotovo propalih kvalifikacija. Čovek koji skače iz aviona, uporedo se bavi trenerskim radom i fotografijom, a tokom igračke karijere je kao srednji bek sa svojih 166 centimetara znao da sruši solitere u odbrani protivnika, zvuči kao idealno rešenje.


Ljubomir Vranješ (39) zavrće rukave iz kojih mora da izvuče nekoliko kečeva, kako bi 12. juna u Rusiji uzeo dva boda, a četiri dana kasnije protiv BiH u „Čairu“ overio prolaz evropskog vicešampiona na Evro 2014.

U razgovoru za „Novosti“, novi selektor ističe da trenutno trećeplasiranu ekipu sedme grupe ne samo da vidi u Danskoj, već ima viziju kako ekipa kojoj je i Austrija proletos bila preveliki zalogaj, na zimu može do medalje!- Ako pitate ljude oko mene, kažu da nemamo šansu. Ako pitate mene, ja kažem da imamo. Kako se ono kaže? Nož nam je na vratu? Jedan pogrešan potez i ne idemo na Šampionat. Ubeđen sam da se to neće desiti - optimista je Vranješ.

Trener Flensburga 9. ili 10. juna stiže u Srbiju, pošto se Bundesliga završava 8. juna. Prsti jedne ruke su dovoljni da se prebroje zajednički treninzi do puta u Astrahan.

- Nemam vremena da menjam stvari iz korena. Sakupiću ekipu koja je iznela kvalifikacije, možda uz još neko novo ime, videću kad obavim razgovore sa svima, pa i sa Đorđićem. Znam 16 igrača, a oni će tačno znati svoje uloge na terenu. Podeliću im zadatke za tri-četiri stvari koje moraju da promene u odbrani, isto toliko i u napadu i poneku ispravku u kontri. Stvar je prosta, imam liniju kojom će morati da idu. Svi su profesionalci i vrlo lako će to uraditi.

U intervjuu jednom švedskom listu na početku trenerske karijere, proslavljeni as „vikinga“ govorio je da i pas u godinama može da se dresira, a da je rukomet kao šah, jer se dobija glavom, a ne snagom. Činjenica je da „orlovima“ treba lekcija nemačke discipline koju Vranješ svakodnevno predaje u Flensburgu.

- Nije sve u rukometu, taktici. Srbija ima sjajne igrače, ali bitnije je to što su dobri momci. Želim da čujem svakog od njih, šta bi voleo, kako vidi svoju ulogu. Svi su svesni situacije i niko ne želi da propusti EP. U ovakvom trenutku će ključan biti rad na psihološkoj pripremi utakmice u Rusiji.

Šveđanin našeg porekla ne očekuje čudo preko noći, ali veruje da će proraditi srpski geni puni inata, koji i njemu pomažu u karijeri.


- Jedna ekipa ne može da ima 16 lidera. Mora da se zna hijerarhija, da se sve sortira. Da se zna ko će povući kad ne ide. Kao što rekoh, naš tim će morati da bude mentalno spreman za ove dve utakmice i uradiću sve da ih pripremim.


Šta je bilo, bilo je. Gledao je Vranješ Srbiju na svakom šampionatu, razmišljao šta bi on uradio. Svoje prethodnike, naravno, ne spominje, gleda samo napred.


- Imam viziju za budućnost. Sada je bitno samo uraditi posao koji će mi omogućiti da tu viziju sprovedem. Ovaj tim je kadar za medalju - tiho, gotovo nečujno je izustio Ljubomir Vranješ na kraju razgovora, u kome je bezbroj puta ponovio da će „Sve to biti okej“.

MOMIR PRVI ČESTITAO
TOKOM ove nedelje, novi selektor „orlova“ će obaviti razgovore sa svim kandidatima. Prvi se javio kapiten Ilić, ko bi drugi.
- Čestitao mi je od srca. Pre izbora sam primio dosta poziva od igrača koji su želeli mene za selektora. Ipak, samo sam Momiru predstavio plan. Podržao me je i rekao da se tako još nije radilo u Srbiji.

KASNIJE O UGOVORU
TRENER Flensburga ima ugovor sa klubom do 2017. Nemački mediji o novom poslu Vranješa pišu sa dozom sumnje, kao da je to moguće samo za dva meča u junu.
- Sve može da se sredi. Vezuju se za to da nemam pomoćnika u klubu, ali uz pomoć uprave Flensburga i Saveza, sve je izvodljivo. Potrebna je dobra organizacija i razumevanje. Spreman sam za razgovor o ugovoru po završetku kvalifikacija - ne ostavlja dilemu Vranješ da će moći da obavlja obe funkcije.


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Rukomet  |  Poslato: 31 Maj 2013, 11:28
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Rukomet: Zvezda nikoga ne zanima

Svi dosadašnji pokušaji predstavnika Sportskog društva ostali su bez efekta. Kao da nikome nije u interesu da uskoči u brod koji nezadrživo tone. Nije formirana ni Radna grupa SD

Slika

Koprca se... Pomislili bi neki da u tom telu još života ima. Pomisao nije ispravna. Uskoro će to koprcanje da prestane, telo će trupac da postane. Tako sada utisak odaje rukometni klub Crvena zvezda.


Deo finansijskih dugovanja je nekako „ispeglan” tokom minule sezone, još teže je ostvaren opstanak u elitnom rangu, ali kako sada stvari stoje iduću sezonu neće moći da počne, piše "Sport".

Za to je potrebno da se pronađe oko 200.000 evra, što za jedan klub ne predstavlja nemoguću misiju, ali ne postoji niko ko bi skinuo taj kamen oko vrata. Ako se ubrzo ne pronađe rešenje, sve je izgubljeno...Svi dosadašnji pokušaji predstavnika Sportskog društva ostali su bez efekta. Kao da nikome nije u interesu da uskoči u brod koji nezadrživo tone. Pozivi su otišli na nekoliko adresa, ali izostao je pozitivan odgovor.

Štaviše, nije napravljen ni onaj prvi korak koji je najavljen još pre oko mesec dana - nije formirana Radna grupa Sportskog društva. Sve ide nekako kilavo, ne nazire se svetlo na kraju tunela, pa je strah od večitog mraka više nego opravdan. Jasno je da u vremenu ekonomske krize svaki dodatni izdatak predstavlja luksuz, ali isto tako je i jasno kao dan da sudbina rukometnog lako može da zadesi i još neke crveno-bele klubove. I čemu onda svrha postojanja Sportskog društva kad se porodica umanjuje?

Spec
Iako se olako saopštavaju termini, još nije održana Skupština Rukometnog kluba Crvene zvezde.

Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Rukomet  |  Poslato: 02 Jun 2013, 14:09
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Uroš Mitrović napustio Partizan

Jedan od najboljih igrača rukometne Superlige karijeru će nastaviti u švajcarskom Bernu. Pamtiću ovu godinu kao jednu od najboljih u karijeri, a naravno i saigrače - kaže bivši kapiten crno-belih

Slika

Kapiten rukometaša Partizana i jedan od najboljih igrača Superlige Srbije Uroš Mitrović karijeru će nastaviti u švajcarskom Bernu, saopštio je u subotu klub iz Humske.
- Odlazim u Bern nakon odlične sezone u crno-belom dresu. Drago mi je što sam upravo u Partizanu uspeo da se oporavim od teške povrede i da ponovo zaigram na nivou koji me je odveo i do reprezentacije. Pamtiću ovu godinu kao jednu od najboljih u karijeri, a naravno i saigrače - rekao je Mitrović posle potpisivanja ugovora sa Bernom.
Direktor rukometnog kluba Partizan Aleksandar Blagojević kazao je da je Mitrović izabrao najbolje rešenje za sebe i dodao da mu je drago što je ovu sezonu proveo u dresu crno-belih.
- Bez obzira što ostajemo bez kapitena, nisam tužan. Naprotiv, srećan sam što smo bar jednu sezonu mogli u klubu da imamo takvog sportistu, ali, pre svega čoveka. Zadovoljan sam, takođe, jer znam da je Uroš dobio izuzetne uslove i finansijsku sigurnost, što mi, nažalost, u Srbiji nismo mogli da mu pružimo - kazao je Blagojević.
Pored Partizana, sa kojim je osvojio šampionsku titulu i dva nacionalna kupa, Mitrović je još igrao za francuski Kretej i Vigo iz Španije.


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Rukomet  |  Poslato: 04 Jun 2013, 10:52
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Vranješ pozvao 28 rukometaša, povratak Manojlovića

Selektor nacuinalnog tima Srbije pozvao je 28 igrača na pripreme za preostale dve utakmice u kvalifikacijama za prvenstvo Evrope 2014.

Slika

Selektor muške rukometne reprezentacije Srbije Ljubomir Vranješ pozvao je 28 igrača na pripreme za preostale dve utakmice u kvalifikacijama za prvenstvo Evrope 2014. godine.


Na Vranješovom spisku nalaze se sledeći rukometaši: Dragan Marjanac (Bern), Miloš Dragaš (Vardar), Ljubomir Josić (Vovodina), Marko Vujin (Kil), Ivan Nikčević (Visla), Marko Krsmančić (Alpla Hart), Nikola Manojlović (Koper), Darko Dukić (Železničar), Alem Toskić (Celje), Darko Stanić (Metalurg), Momir Ilić (Kil), Bogdan Radivojević (Partizan), Dobrivoje Marković (Vardar), Rajko Prodanović (Seged), Rastko Stojković (Kjelce), Nemanja Ilić (Partizan), Momir Rnić (Gepingen), Bojan Beljanski (Gepingen), Uroš Mitrović (Partizan), Nemanja Zelenović (Celje), Ivan Stanković (Kretej), Mihailo Radovanović (Partizan), Filip Marjanović (Metaloplastika), Draško Nenadić (Gvadalahara), Petar Nenadić (Visla), Luka Mitrović (Skive), Mijajlo Marsenić (Partizan), Slaviša Đukanović (Sen Rafael).

Reprezentacija Srbije trenutno zauzima treće mesto u sedmoj grupi kvalifikacija sa pet bodova, koliko ima i drugoplasirana Austrija, dok je vodeća Rusija sa šest bodova. Na začelju je Bosna i Hercegovina bez bodova.

Srbija u preostalim utakmicama igra kao gost 12. juna protiv Rusije, a četiri dana kasnije dočekuje BiH.

Plasman na prvenstvo Evrope 2014. godine u Danskoj izboriće dve prvoplasirane selekcije iz grupe.



Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Rukomet  |  Poslato: 05 Jun 2013, 11:55
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Terzić: Lacković mi je rekao da Partizanu nisam dao tri gola možda ne bismo ni došli do finala LŠ

Mladi srpski rukometaš, član Hamburga, sa 19 godina postao prvak Evrope. Proslava titule sa našom zastavom

Slika

SRPSKA trobojka i hrvatska “šahovnica” vijorile su se zajedno na tronu pobednika Lige šampiona! Blaženko Lacković, Igor Vori i Domagoj Duvnjak gurali su Hamburg ka tituli evropskog prvaka tokom cele sezone, dok im je naš Stefan Terzić uglavnom aplaudirao sa klupe. Ipak, balkanska družina podelila je lovorike na ravne časti i zajedno proslavila veliki uspeh HSV.


- U poslednjim sekundama neizvesnog finala protiv Barselone smo bukvalno svi imali suze u očima. Kada se završio drugi produžetak, potrčao sam ka tribinama da uzmem od jednog našeg navijača zastavu. Nisam poneo svoju. Želeo sam, ali niko od starijih igrača nije nosio, pa sam bio u dilemi šta da radim - prepričava za “Novosti” Terzić, ubedljivo najmlađi član novog šampiona.

Kakva li karijera čeka tinejdžera iz Arilja, kad je sa 19 godina pokorio Evropu...

- Neki od najvećih igrača u istoriji nisu podigli ovaj pehar. Meni se posrećilo da budem deo tima koji se mučio u kvalifikacijama, a na kraju je osvojio Ligu šampiona - trlja oči srpski “vunderkind”.

Mladi Srbin je posle finala uzbuđeno tražio utiske od saigrača.

- “Pucao” sam od sreće, ali zanimalo me je kako se tek osećaju iskusniji Hrvati, koji su bili među najzaslužnijima za trijumf. Blaženko Lacković me je ućutkao i rekao: “Mali, pobedili smo Partizan u grupnoj fazi sa tri razlike. Ti si dao tri gola. Da nisi, možda bismo uzeli samo bod i možda ne bismo ni stigli do finala. Da sa tobom nije takvo zezanje, možda Vori i Duvnjak ne bi bili tako raspoloženi za golove” - uz osmeh se prisetio Terzić reči koje će pamtiti ceo život.


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker