Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 21:39


Autoru Poruka
Maša
Post  Tema posta: Re: Tamna strana sporta  |  Poslato: 02 Maj 2013, 12:38
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Hamburg, grad patnje Monike Seleš

Prošlo je dve decenije od prvog teniskog atentata čija žrtva je bila sjajna Novosađanka. Od tužbe nemačkim vlastima za nemarnu organizaciju nisu dobili ni marku


Slika


Prvi kolektivni atentat desio se tokom Olimpijskih igara 1972. u Minhenu, kada su Palestinci izmasakrirali izraelske rvače



Tridesetog aprila 1993. izvršen je u Hamburgu prvi teniski atentat, a žrtva je bila Monika Seleš, najbolja igračica Jugoslavije svih vremena i lider na VTA listi.

Stadion Rotebaum (u prevodu: crveno stablo) kao da je tog prohladnog dana zlokobno nagoveštavao krvavu dramu tokom četvrtfinalnog meča između Selešove i Bugarke Katarine Malajeve.Novosađanka je dobila prvi set 6:4, drugi gubila sa 0:3, ali je, kao i mnogo puta ranije, van serijskim napadima, uspevala da dođe do prednosti 4:3... I dok se Selešova u pauzi između gemova saginjala da zaštiti noge od hladnoće, mučki joj je zabijen kuhinjski nož u leđa, pred TV kamerama i očima celog sveta, zgroženog surovim događajem na crvenom tepihu od šljake. Sramni „junak“ prvog pojedinačnog atentata u istoriji sporta (prvi kolektivni desio se tokom Olimpijskih igara 1972. u Minhenu, kada su Palestinci izmasakrirali izraelske rvače) bio je Ginter Parhe iz Istočne Nemačke, opsesivni navijač Štefi Graf, koji je danima pratio Moniku od hotela do stadiona.

Posle traumatičnog napada Moniku je, posle majke Ester i brata Lajoša u lokalnoj bolnici posetila i njena najveća rivalka Štefi Graf. Još uvek pod šokom od doživljenog napada na stadionu Rotebaumu, Selešova je pretrpela i drugi, kada joj se Grafova izvinjavala da mora brzo da ide, kako bi nastavila takmičenje u finalu.

Verovalo se da će turnir biti prekinut zbog napada i prolivene krvi Monike, koja je za nekoliko milimetara izbegla ubod u vitalni nerv zbog čega bi, najverovatnije, ostala paralizovana.

Hamburšku dramu prokomentarisao je Radmilo Armenulić, naš najuspešniji teniski selektor.

- Napad viđen na televiziji ne spada u teniske, pa zato Monika Seleš nije uzvratila. Atentator je želeo da je ubije, ali je zaboravio da je ona već postala besmrtna - rekao je Armenulić.

Privatnim avionom Selešova je prebačena u SAD na lečenje i rehabilitaciju, koja je potrajala dve ipo godine. Tada je i dobila na težini - 17 kilograma! Fizički se Monika oporavila za nekoliko nedelja, ali je napad ostavio psihološke ožiljke.

- Danima, noćima i mesecima imala sam košmare, pod uticajem događaja u Nemačkoj, odlučna da više nikada, ni pod kojim uslovima ne kročim u tu zemlju - rekla je Monika.

Od tužbe Selešovih nemačkim vlastima za nemarnu organizaciju nisu dobili ni marku novčane nadoknade od traženih 30 miliona.

Fanatični navijač Grafove, po savetu advokata, izjavio je da nije želeo da ubije Selešovu, već samo da je onesposobi kako bi omogućio svojoj ljubimici da se vrati na prvu poziciju VTA koju joj je preotela Monika. Osuđen je na dve godine uslovno sa obrazloženjem da je - psihički labilna ličnost.

Po nagovoru legendarne Martine Navratilove i prijatelja, kao i amaneta oca Karolja, koji je 1998. podlegao od kancera prostate, nastavila je da se takmiči. Osvojila je četvrti Australija open, deveti gren slem u karijeri, i sa 59 titula ušla u Međunarodnu tenisku kuću slavnih, kao 13. najbolja igračica sveta u istoriji „belog sporta“.

Danas Monika živi u porodičnoj kući u Sarasoti na Floridi.

Putuje svetom gde promoviše tenis za mlade u organizaciji Međunarodne teniske federacije. Ujedno je i partner sa Andreom Agasijem, Šakilom O'Nilom, Vejnom Greckim i drugim najpoznatijim sportistima Amerike u lancu sport - kafea „Ol stars“.

Nije se, i neće, po njenim rečima, nikada udati, jer joj je tenis u mladosti uskratio mnoge životne radosti i sada želi to da nadoknadi.


phpBB [media]


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Tamna strana sporta  |  Poslato: 05 Jun 2013, 12:08
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Vaterpolista Juga: Zvezdini navijači su divljaci

Gađali su nas komadićima neke drvene letve, ali nije to puno uticalo. Pokazali su da su divljaci, to je njihov problem – istakao je Miho Bošković

Slika

Jedan od najboljih vaterpolista dubrovačkog Juga Miho Bošković u izjavi za “Večernji list” nazvao je navijače Crvene zvezde divljacima, dodavši da igrači hrvatskog tima nisu bili previše impresionirani vređanjem na bazenu na Banjici tokom finalnog meča F4 Lige šampiona protiv Crvene zvezde.


- Gađali su nas komadićima neke drvene letve, ali nije to puno uticalo. Pokazali su da su divljaci, to je njihov problem – rekao je Bošković.

Hrvatski reprezentativac kao jednog od ključnih igrača meča ističe golmana crveno-belih Denisa Šefika, istakavši da se iskusni čuvar mreže razigrao zahvaljujući ne baš izrađenim šutevima vaterpolista dubrovačkog kluba.

– Teško je naći bilo kakav izgovor. Zvezda je imala fantastičan ambijent, igrala je veoma dobro, a mi smo propustili prilike – rekao je Bošković.


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Tamna strana sporta  |  Poslato: 17 Avg 2013, 11:54
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Dramatično upozorenje UEFA: Srbiji prete 3 godine neigranja!

I najmanji incident u kvalifikacionom meču protiv Hrvatske 6. septembra na “Marakani” bi doneo rigorozne kazne koje bi važile za sve selekcije

Slika


SEZONA je počela neslavno. Prvo kolo, odnosno kardinalno loše suđenje na utakmici Novi Pazar - Partizan (4:3) pokrenulo je lavinu, predstavljalo samo okidač koji preti da uruši naš ionako klimav fudbal. Crvena zvezda je otvoreno krenula da ruši predsednika FSS Tomislava Karadžića, počela su lobiranja na obe strane, a “rat” se svakog dana rasplamsava.


Upravo u predvečerje okršaja sa Hrvatskom, a ta utakmica je, naravno, visokog rizika, i sama po sebi predstavlja golemu opasnost. Jer, ako se tog 6. septembra na stadionu Crvene zvezde nešto izrodi, može da bude svašta. I najmanji incident na tribinama, sa ili bez političke pozadine, UEFA će rigorozno kazniti. Upravo tako, iz evropske “kuće fudbala” već su stigla upozorenja. Jer, ne zna se da li su više pod sankcijama bili naši “orlovi” ili hrvatski “vatreni”.

Zvuči gotovo nadrealno, ali sledeća kazna i za jednu i za drugu selekciju mogla bi da bude i odstranjivanje sa evropske scene pune tri godine! Ta kazna na bi važila samo za A reprezentaciju već i za sve ostale selekcije Srbije. Zato se treba dobro pripremiti i ne dozvoliti da išta poremeti sportsku atsmosferu na “Marakani”.
Baš nas briga za Hrvate, ali za Srbiju već poodavno važi ona “nulta tolerancija” UEFA. Đenova nije zaboravljena, a da podsetimo, zbog prekinute utakmice sa Italijom 28.10.2010. godine kažnjeni smo sa 120.000 evra, izgubili smo utakmicu službenim rezultatom 3:0, morali smo da igramo jedan meč bez prisustva publike, plus smo dobili uslovnu kaznu na dve godine.

Kasnije su na red došli mladi reprezentativci. Ne samo što nismo eliminisali Engleze i otišli na Evropsko prvenstvo, već su nas incidenti u Kruševcu skupo koštali, a ceh još uvek plaćamo. Novčana kazna je iznosila 80.000 evra, “Evropljani” su nam odrezali dve utakmice bez navijača, a čak četvorica igrača su dobila vremenske kazne. Čaušić će pauzirati na četiri utakmice, Malbašić i Mudrinski na po tri, a Ninković je “zaradio” dve utakmice neigranja. Takođe, dve godine iz fudbala su odstranjeni pomoćni trener Katić i fizioterapeut Milutinović.

U subotu se igra drugo kolo Superlige, počinje i Prva liga Srbije, Partizan i Vojvodina nastavljaju vojevanje na evropskoj sceni, a Hrvati su nam praktično pred vratima. Zato, pamet u glavu, došlo je vreme, ako ne za bratstvo a ono za jedinstvo, jer naš fudbal je u opasnosti. Kao nikad dosad.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Tamna strana sporta  |  Poslato: 17 Avg 2013, 12:04
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Policija sprečila tuču navijača Srbije i Hrvatske u Vukovaru!

U poluvremenu košarkaške utakmice veći broj srpskih navijača pokušao je da izađe sa tribina kako bi se sukobili sa pedesetak hrvatskih navijača koji su bili na terasi obližnjeg kafića

Slika


Interventna jedincia vukovarske policije sprečila je popodne fizički sukob hrvatskih i srpskih navijača, koji prisustvuju utakmicama Evropskog provenstva za košarkašice do 18 godina, na kojem učestvuje i reprezentacija Srbije, javili su zagrebački mediji.

U Vukovaru se igra EP za košarkašice do 18 godina na kojem nastupa i reprezentacija Srbije koja je danas igrala protiv Potugala, a i ovaj put, kao i dan ranije protiv Grčke bodriti ih je došlo dvestotinjak mlađih navijača, uglavnom Srba iz Vukovara i njegove okolice.


U poluvremenu utakmice veći broj srpskih navijača pokušao je da izađe sa tribina kako bi se sukobili sa pedesetak hrvatskih navijača koji su bili na terasi kafića nasuprot sportske dvorane, a policija ih je u tome sprečila i privela.

Policija je po završetku utakmice napravila živi zid između hrvatskih i srpskih navijača, koji su se u koloni udaljili u smeru Borova Sela, tako da je došlo samo do verbalnog sukoba.

U dvorani, u kojoj se igra prvenstvo, u četvrtak, su srpski navijači izvesili i zastavu Srbije sa ćiriličnim natpisom Vukovar, zbog čega policija protiv jednog mladića podnela prekršajnu prijavu.

Zbog tog incidenta navijačima Srbije danas nije bilo dopušteno unošelje srpskih zastava.



Inače, košarkašice su osigurale plasman u drugu fazu pobedom u drugom kolu grupe C protiv Portugalije sa 54:45 (12:13, 16:4, 5:18, 21:10).

Izabranice selektora Zorana Kovačića posle današnjeg uspeha i startne pobede protiv Grčke (65:52) vodeće su na tabeli, a sutra će se protiv Švedske boriti da prenesu maksimalna četiri boda, čime bi znatno olakšale put prema četvrtfinalu.

Srpske juniorke su dosta oscilirale na meču protiv Portugalki. Olako su ispustile prednost od 13 poena posle prvog poluvrmena, bile u zaostatku na startu poslednje četvrtine, ali su odličnom igrom u samoj završnici ipak uspele da slome otpor rivala i zabeleže drugu pobedu zaredom.

Najzaslužnije za novi uspeh bile su Crvendakić sa 22 i Mandić za 14 poena, dok je kod Portugalki Fereira ubacila 11.

U poslednjem trećem kolu Srbija i Švedska sastaju se sutra od 16 sati.

"Silno smo se namučili da dođemo do pobede. Zaista ne znam razlog zbog čega se, sasvim nepotrebno, strah uvukao u naše redove i zbog čega smo olako ispustili prednost od 11 poena prednosti iz prvog poluvremena. Dosta smo grešili, imali loše procente šuta, a problem nam je predstavljala i činjenica što je Dragana Stanković već u prvoj četvrtini zaradila tri lične greške", rekao je Kovačić za sajt nacionalnog saveza.

On je dodao da je Srbija ipak zasluženo stigla do trijumfa, pre svega zahvaljujući razlici u kvalitetu i mnogo većem iskustvu.

"Ponovo smo imali ogromnu podršku naših navijaca u Vukovaru, koji će nam dosta značiti i u sutrašnjem meču protiv selekcije Švedske, gde ćemo učiniti sve da pobedimo i prenesemo četiri boda u drugu fazu šampionata", istakao je Kovačić.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: Tamna strana sporta  |  Poslato: 13 Sep 2013, 10:33
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
"Samo da Bolt ne bude pozitivan"

Bivši svetski rekorder u sprintu Amerikanac Tim Montgomeri rekao je da se moli da najbrži čovek na svetu nikada ne bude pozitivan.


Slika


„Molim se za Bolta da bude čist, jer ukoliko on padne, cela atlaretika će nazadovati“, rekao je Montgomeri.

Američki sprinter je oborio svetski rekord na 100 metara u septembru 2002. u Parizu rezultatom 9,78 sekundi, ali je kasnije bio diskvalifikovan, a 2005. bio suspendovan zbog dopinga.

Montgomeri je priznao da je koristio nedozvoljena sredstva, ali samo tokom 2000. i 2001. godine.

Amerikanac je napomenuo da svetska atletika prolazi kroz sličnu krizu kroz koju je prolazila dok je on trčao, napomenuvši da pritom misli na pozitivne doping slučajeve Tajsona Geja, Asafe Pauela i Veronike Kembel.

b92


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Tamna strana sporta  |  Poslato: 24 Sep 2013, 10:23
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Ima li kraja ludilu? Pretučen mladi rukometaš Crvene zvezde

Gordan Ćorović je treći prvotimac crveno-belih nad kojim su se huligani iživljavali. Incident se dogodio na autobuskoj stanici u blizini hale Pinki u Zemunu


Slika


rvo Stefan Ćirić, pa Vojislav Brajović, sada - Gordan Ćorović. U nedelju uveče pretučen je i treći prvotimac Crvene zvezde, piše “Sport”! Ima li kraja ludilu?


Kako saznaje „Sport”, deo slobodnog dana Ćorović je iskoristio da ode na proslavu kod kumova. Po povratku kući, na autobuskoj stanici kod hale Pinki u Zemunu, pretuklo ga je nekoliko momaka. I to baš dobro...

Nije hteo Ćorović da ide u policiju i kod lekara, već je stoički trpeo bolove i čak se pojavio na treningu Zvezde u ponedeljak prepodne. Čim ga je ugledao onakvog u podlivima, trener Peruničić ga je poslao kući po zdravstvenu knjižicu i uz naredbu da slučaj prijavi policiji i ode na pregled u Klinički centar.

Otišao je u Klinički centar na pregled... Juče mu je bio isključen mobilni telefon. Mladi prvotimac Crvene zvezde koji na dvojnu registraciju igra i za Obilić, tek je napunio 19 godina (rođen je 4. septembra 1994).

novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Tamna strana sporta  |  Poslato: 25 Sep 2013, 10:30
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Pretučeni rukometaš Zvezde: Napali me klinci iz čista mira

Pao sam, udario glavom, kada sam se pridigao, njih nije bilo. Otišli su. Kao da se ništa nije desilo – priča Gordan Ćorović


Slika


Nemile scene su svakodnevnica našeg života. Nisu mimoišle ni sport. Poslednjih dana posebno. Te napad na starca od 86 godina na utakmici u Kaću, te na igrača Crvene zvezde... Sve u dva dana. U nedelju uveče, u Zemunu, u blizini hale Pinki, trojica momaka nasrnuli su na Gordana Ćorovića. Tek dan posle napada Ćorović je, na nagovor trenera Crvene zvezde posle pojavljivanja sa podlivima na treningu, otišao na pregled u Urgentni centar.


- Bio sam u Urgentnom centru, odradili su mi rengen glave i nije mi ništa Imam samo ogrebotine po licu, masnice. Ostalo je sve u redu – priča za “Sport” Ćorović koji je pre 20-ak dana napunio 19 godina.

Šta se, zapravo, dogodilo?

- „Sport” je preneo celu priču. Vraćao sam se sa svadbe kumova. Izašao sam iz autobusa i stajao na stanici, čekajući drugi prevoz. Bilo je oko 22.00-22.30. Razgovarao sam telefonom, sa drugaricom. Odjednom me je neko udario s leđa. Okrenem se, vidim klinca... Istog trenutka, pojavljuju se još dvojica, viših momaka.

Zašto su vas napali?- Ne znam. Ništa ne pričaju, samo je odjednom krenula tuča. Bio sam zatečen. Jeste da imam dva metra, ali pogubio sam se, u trenutku nisam znao šta se desilo. Sa jednim bih se izborio, ali bila su trojica... Pao sam, udario glavom, kada sam se pridigao, njih nije bilo. Otišli su. Kao da se ništa nije desilo. Na stanici, sem mene, nije bilo nikoga. Ustao sam i ušao u autobus.

Da li ste imali probleme sa nekim?

- Nikada. Povučen sam... Nemam neprijatelje. Nisu bili navijači... Ma, neki klinci...

Zašto niste odmah otišli u Urgentni centar?

- Nisam osećao nikakve posledice, sem što sam imao masnice. Dobro sam se osećao, pa se nisam ni obazirao na to što se desilo. Međutim, kada sam u ponedeljak došao na trening, trener Peruničić me je uputio kod lekara. Rekao mi je i da pauziram nekoliko dana... - zaključuje ovaj fini momak iz Berana.


NE ŽELIM DA SE PRIČA O OVOME
Kada se vraćate treninzima.
- Ne želim da se priča, piše o ovome. Sportista sam. Neka se o meni piše, kada zaslužim na terenu. Najbitinije je da sam dobro. Hoću da treniram. Kada? Možda već danas. Konsultovaću se sa Nenadom - kaže Ćorović.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Tamna strana sporta  |  Poslato: 15 Okt 2013, 11:59
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Fudbalerima Zvezde razbijena stakla na automobilima, počinioci dobro znali koja kola su im meta. Uprava, zasad, ćuti

U incidentu na parkingu "Marakane" oštećena, između ostalih, vozila Miloša Vesića, Ljube Nenadića, Vukana Savićevića, Milana Jokića, dok su četvorotočkaši članova stručnog štaba neoštećena


Slika


Fudbalerima Crvene zvezde, koji bi prema planu danas u toku dana trebalo da se vrate sa mini priprema koje su obavili Zlatiboru, u toku noći oštećeni su automobii.


Na parkigu ispred “Marakane” gde su vozila prvotimaca crveno-belih bila stacionirana, nepoznati počinioci su na svakom automobilu razbili bočna stakla, nekima su stradale i šoferšajbne, i potom ubacili po jedan šampon.

Generalni sekretar kluba Miodrag Zečević okupljenim noninarima je rekao da neće davati izjave dok se ne završi policijska istraga, a počinioci su dobro znali koja kola su im meta pošto četvorotočkaši doktora, fizioterapeuta i tim menadžera nisu oštećena.

Policijski uviđaj je završen, ali nikome nije dozvoljeno da priđe mestu incidenta. Koliko se može videti sa strane, stradala su vozila igrača koji ne igraju ili imaju malu minutažu u prvom timu, dok niko od standardnih prvotimaca automobile nije ostavio na stadionu. Među četvorotočkašima koji su polupani su i oni u vlasništvu golmana Miloša Vesića i Marka Trkulje, beka Ljube Nenadića i mladih igrača Vukana Savićevića i Milana Jokića.

Očigledno da je ovaj incident povezan sa pismom kojim su se u ponedeljak javnosti obratili fudbaleri srpskog vicešampiona, u kojem su istakli očajno stanje u klubu, od osnovnih uslova za rad, pa do uslova u svlačionici kad često nema sredstava za kupovinu leda ili čak i šampona i sličnih potrepština.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Sky
Post  Tema posta: Re: Tamna strana sporta  |  Poslato: 22 Nov 2013, 11:11
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2013, 11:46
Postovi: 259

OffLine
UEFA pokrenula istragu protiv šest klubova




Zbog kršenja pravila finansijskog fer pleja, odnosno kašnjenja u vraćanju dugova, na meti su se našli učesnici Lige Evrope


Slika


Evropska fudbalska unija pokrenula je istragu protiv šest klubova učesnika Lige Evrope zbog kršenja pravila finansijskog fer pleja, odnosno kašnjenja u vraćanju dugova. UEFA je precizirala da su pod istragom letonski Skonto, poljski Slask Vroclav, portugalska Vitorija Gimaraeš, rumunski Pandurii Targu i Petrolul Ploješti, kao i ukrajinski Metalurg iz Donjecka.


Istragu o dugovima ovih klubova vodiće Finansijsko telo za kontrolu klubova kojim predsedava premijer Belgije Žan Lik Dean.


UEFA je saopštila da će sledećeg meseca izreći sankcije pomenutim klubovima.


Ovih šest klubova su među 31 klubom koje je UEFA identifikovala u septembru, a koji su kasnili u isplati zarada igračima, transfera i poreza.


UEFA je napomenula da je ostalih 25 slučajeva "zatvoreno".

novosti.rs


Vrh
Sky
Post  Tema posta: Re: Tamna strana sporta  |  Poslato: 22 Nov 2013, 11:16
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2013, 11:46
Postovi: 259

OffLine
FIFA pokrenula istragu protiv Šimunića




FIFA je potvrdila da je protiv hrvatskog reprezentativc Josipa Šimunića koji je pobedu hrvatskog tima protiv Islanda na Maksimiru "krunisao" ustaškim povicima, pokrenula istragu

Slika

ZAGREB - Skandalozni ispad fudbalera Josipa Šimunića koji je pobedu hrvatskog tima protiv Islanda na Maksimiru "krunisao" ustaškim povicima, naišao je na osudu hrvatskih zvaničnika, udruženja veterana, medija i dela javnosti, a FIFA je potvrdila da je protiv hrvatskog reprezentativca pokrenula istragu.

Hrvatski predsdnik Ivo Josipović je, osvrnuvši se na postupak reprezentativca Šimunića, koji je u utorak nakon utakmice trečeći stadinom u mikrofon uzviknuo nekoliko puta "za dom", a navijači uzvratili "spremni", kaže da Hrvatski fudbalski savez mora o tome dobro da razmisli jer je fudbal više od sprota.

"Fudbal je društvena poruka", rekao je Jospović u intervjuu zagrbačkom Media servisu.

"Je li gospodin Šimunić ušao u kažnjivu zonu, jer znamo da je izražavanje ili propagiranje totalitarnih režima i zločinačkih režima kažnjivo, ja o tome ne mogu reći, ali da je reč o potpuno neprimerenom potezu o kojem doista moraju razmisliti u Fudbalskom savezu, ako žele imati verodostojnost, to je tačno", poručio je hrvatski predsednik.

Šimunića, međutim, nije briga da li će biti kažnjem. On je nakon što je navijačima skandirao "za dom spremni", rekao da nema čega da se stidi i da ga nije briga da li će biti kažnjen ili tužen.

Na to mu je među prvima odgovorio ministar sporta Željko Jovanović poručivši da je Šimunicu potrebna lekcija iz istorije.

"Ako želiš lično ću ti pomoći da dobiješ dobrog profesora istorije i shvatiš kakav je to poklič", naveo je Jovanović na svom Fejsbuk profilu.

Međutim, legendarni hrvatski fudbalski trener Miroslav Ćira Blažević smatra da Šimunićeve ustaške pokliče na Maksimiru ne treba opravdati, ali da treba imati na umu da je on došao iz Australije, iz kruga političke emigracije, i da jednostavno ne zna šta taj poklič predstavlja.

Blažević je agenciji Hina rekao da taj dogadaj treba staviti u kontekst skadiranja na tribinama odakle su se isti pokliči čuli tokom čitave utakmice.

"Šta Šimunić zna što je NDH, ko su bili Ante Pavelić, Artuković, Luburić i drugi i što su radili? Ne zna ništa. On i mladi izvikivanjem 'za dom spremni' samo izazivaju. Fudbal je uvek bio država u malom, manifestacija politike", rekao je Blažević koji smatra da bi možda sve to trebalo "totalno zanemariti.

"Kažu, kazniće ga UEFA, ma šta UEFA zna šta je to 'za dom spremni'?, zaključio je Blažević.

Ipak, ispad Šimunića osudili zu zagrebački veterani koji su poručili:

"Naravno, vama niko ne može ništa i to ste dobro primetili, ali i ne želi vam zlo za razliku od onih koji su pre više od pola veka u crno zavili celu zemaljsku kuglu, a čiji su bedni i ponizni sluge bili i neki izrodi hrvatskog naroda čiji vi borbeni poklič izričete na sportskoj priredbi. Ali budite sigurni, da ste u vreme njihove vladavine to izrekli i učinili s nekim drugim predznakom, već bi vas čekala 'duboka jama'".

Veterani kažu da to što je Šimunić odrastao u emigraciji gde je u nekim krugovima svakako bilo normalno sedeti ispod slike Ante Pavelića i pevati "Zbogom ostaj bunkeru na Drini" i sanjati povrtak u domovinu u istom onakvom autobusu kojim je Pavelić doveo svoje ustaše u Zagreb iz emigracije.

"Verovatno ste mislili na tu domovinu kada ste rekli da vam je ona bila na pameti. Međutim, gospodine Šimuniću, ova domovina izrasla je na hrvatskom antifašizmu koji je bio najjači u pokorenoj Evropi i na vrednostima Domovinskog rata", poručili su veterani.

Ipak, Šimunića je na društvenoj mreži Fejsbuk podržalo 25 hiljada ljudi, a tim i povodom podrške koju je on dobio na stadionu, ugledni hrvatski novinar Boris Dežulović je napisao: "Nije važan Šimunić. Šta je sa onih 30.000 ljudi koji su salutirali zajedno sa njima"?



novosti.rs


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker