Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 29 Mar 2024, 00:10


Autoru Poruka
Astra
Post  Tema posta: Tamna strana sporta  |  Poslato: 22 Apr 2012, 18:52
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Teška povreda Gojka Kačara

Srpski internacionalac slomio članak na nozi, biće operisan i pred njim je duga pauza.

Slika

Gojko Kačar doživeo je tešku povredu u finišu utakmice u kojoj je njegov Hamburger remizirao u Nirnbergu (1:1). Srpskom internacionalcu slomljen je članak na nozi. Odmah je prevžen u lokalnu bolnicu gde će biti operisan.

Pred Kačarom je dug period oporavka, a za sada još nema zvaničnih prognoza.

Sigurno je ipak da novi selektor Srbije neće moći da računa na 25-godišnjeg vezistu iz Novog Sada na početku mandata.

Trener Torsten Fink verovatno će u poslednja dva kola Bundeslige ostati i bez prvog golmana, Jaroslava Drobnija, koji je takođe povređen na utakmici 32. kola u subotu.

Hamburger je na pet bodova od Kelna, pozicioniranog na 16. mestu, koje vodi u baraž za opstanak.


Mondo

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Tamna strana sporta  |  Poslato: 23 Apr 2012, 11:09
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
VIDEO: Pogledajte kako tuče Ron Artest

Košarkaš LA Lejkersa je laktom nokautirao igrača Oklahome Hardena i odmah je isključen. Artest se ranije potukao sa navijačima Detorita

Slika

Los Anđeles Lejkersi su u nedelju uveče pobedildužetka i to bez pomoći Rona Artesta. Košarkaš koji je sklon incidentima upisao je još jedan nerazuman potez u duelu sa Tandersima.

Naime, Artest je laktom, u trenucima radovanja, nokautirao igrača Oklahome Džejmsa Hardena, a potom se pravdao da je bilo slučajno.

Igrači Oklahome su skočili ka Artestu, koji se stao u gard, a sudije su ga na kraju poslale u svlačionicu. Incident se dogodio u finišu druge četvrtine.



Harden je doživeo potres mozga i neizvesno je da li će biti u timu u poslednja dva meča ligaškog dela takmičenja, dok je Artest svoj potez okarakterisao slučajnim.


- Nadam se da je sve u redu. Bio sam pod emocijama, veoma uzbuđen. I, nažalost, pod laktom se našao Džejms. To je bilo slučajno – rekao je Artest.

Artest je pre nekoliko godina, dok je igrao za Indijanu, uleteo u publiku i potukao se navijačima Detroita.


Vecernje novosti

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Tamna strana sporta  |  Poslato: 02 Maj 2012, 17:17
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Srce izdalo i plivača Uena!

Slika

Svetski plivački šampion Aleksander Dale Uen je iznenada preminuo u 27. godini, a razlog je srčani udar.


Plivača su pronašli bez svesti pod tušem u ponedeljak uveče, posle treninga, a Norvežanin se za Olimpijske igre u Londonu spremao u gradu Flegstaf, u američkoj državi Arizona. Hitna pomoć je vrlo brzo stigla, ali nije mogla da mu pomogne. Pre toga, prvu pomoć mu je pružio doktor norveškog tima Ola Rensen, koji je istakao da je pokušao sve, ali da Aleksanderu nije bilo pomoći.
Njegovi prijatelji kažu da je Aleksander izgledao zdravo ranije tokom dana, da je igrao golf i da je samo lagano trenirao.
Dale Uen je prošlog jula na Svetskom prvenstvu u Šangaju osvojio titulu šampiona na 100 metara prsnim stilom i tako Norveškoj doneo prvo svetsko zlato u plivanju.
Mladi Norveški plivač drugi je sportista koji je preminuo od srčanog udara u poslednji mesec dana. Pre njega preminuo je italijanski fudbaler Pjermario Morozini.


Alo

_________________
Slika


Vrh
Duka
Post  Tema posta: Re: Tamna strana sporta  |  Poslato: 05 Maj 2012, 20:06
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2012, 19:23
Postovi: 70

OffLine
Delio Rossi udara Ljajića - Delio Rossi hitting Ljajic (Fiorentina vs Novara 2 maj 2012)



Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Tamna strana sporta  |  Poslato: 13 Maj 2012, 15:51
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Iskopan grob na stadionu Čair

Veče nakon poraza Radničkog u Zrenjaninu od Banata, na stadionu Čair nepoznati počinioci ostavili su jezivu poruku da im se ne dopadaju trenutni rezultati Radničkog i kako teče borba za Superligu.

Slika
Pored groba stajao natpis "Ili Superliga ili ovo" Foto: Narodne novine

NIŠ - U toku prethodne noći na terenu stadiona Čair, iskopana je raka pored koje je stajao natpis "Ili Superliga ili ovo".

Veče nakon poraza Radničkog u Zrenjaninu od Banata, na stadionu Čair nepoznati počinioci ostavili su jezivu poruku da im se ne dopadaju trenutni rezultati Radničkog i kako teče borba za Superligu.

Na stadionu Čair, na samom terenu ujutru je nađen iskopan grob pored kog je stajao natpis "Ili Superliga ili ovo" sa strelicom koja pokazuje na raku, saznaju Južne vesti.

Policija je upoznata sa ovim događajem i obavila je uviđaj jutros, rekla je Lidija Pavlović, portparol niškog SUP-a.

Za počinicima se još traga, a kako je rečeno u taboru navijača Radničkog, oni nisu uključeni u ovaj događaj.

- Meraklije nemaju veze sa ovim - rekao je Miomir Živić, predstavnik Meraklija za Južne vesti.

U Radničkom su upoznati sa ovim događajem.

- Nemam nikakav komentar - rekao je Slavoljub Vlajković, predsednik Upravnog odbora Radničkog za Južne vesti.

Pitanje je kako je neko ušao na objekat koji je u izgradnji, a koji treba da čuva obezbeđenje 24h dnevno.

- Postoji čuvarska služba koja radi 24h dnevno jer treba da pazi na materijal, opremu, mašine i objekat. Izvođači radova treba da obezbede čuvare, a meni niko nije prijavio ovaj slučaj - rekao je Miomir Pešić, koordinator projekta rekonstrukcije stadiona.

Istraga policije je u toku, a kako saznajemo, Tužilaštvo je uključeno u istragu.


Kurir

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Tamna strana sporta  |  Poslato: 19 Maj 2012, 17:30
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
SKANDAL: Sportski komentator Gojko Andrijašević uhapšen zbog prevare

Komentator televizije Sport klub tereti se za malverzacije sa čekovima i platnim karticama. Posle saslušanja, pušten je da se brani sa slobode. Nezvanično, Andrijašević je varao da bi vratio kockarske dugove

Slika

Sportski komentator Gojko Andrijašević uhapšen je juče pod sumnjom da je počinio malverzacije sa čekovima i platnim karticama. On je sa lisicama na rukama juče pre podne doveden u Prvi osnovni sud, ali je posle saslušanja pušten na slobodu. Još nije jasno šta je slavnog komentatora motivisalo da počini prevare koje mu se stavljaju na teret, ali neki mediji prenose da su razlog kockarski dugovi.

Gojko Andrijašević se u više navrata nije odazivao pozivima suda, pa je sud za njim raspisao poternicu. U Palati pravde Andrijaševića je juče popodne saslušao dežurni istražni sudija Prvog osnovnog suda zbog sumnje da je počinio prevaru, na osnovu člana 228 Krivičnog zakona Srbije.

Dnevni list “Press” prenosi da je Andrijašević, bled u licu, sa lisicama na rukama i u pratnji dvojice policajaca, stigao u Palatu pravde, na iznenađenje zaposlenih koji su ga prepoznali.

- Protiv Andrijaševića podneta je krivična prijava zbog sumnje da je upotrebljavao platna sredstva bez pokrića. On je izdavao čekove bez pokrića, kao i platne kartice. Sud mu je slao više poziva za saslušanje, ali su se oni uvek vraćali, budući da okrivljeni nema stalno mesto prebivališta. Zato je sudija za njim raspisala poternicu – kaže izvor dnevnog lista “Press” blizak istrazi.

Nakon saslušanja, istražni sudija nije odredila pritvor Andrijaševiću, i on je pušten da se brani sa slobode. Kako prenosi ovaj dnevni list, Andrijašević je već duže vreme u velikim finansijskim dugovima, u koje je upao zbog problema sa kockom. Zbog toga je, navodno, bio prinuđen da koristi čekove i kartice bez pokrića kako bi dugove pokušao da vrati. Takođe, Dajners klub je protiv poznatog komentatora pre nekoliko godina podneo krivičnu prijavu zbog duga od 170 hiljada dinara.

Gojko Andrijašević je u novinarstvu više od 15 godina i slovi za jednog od najuticajnijih komentatora u zemlji i verovatno najboljeg poznavaoca evropskog fudbala. On se afirmisao prenoseći mečeve Premijer lige na televiziji Palma još 1995. godine.


Telegraf

_________________
Slika


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Tamna strana sporta  |  Poslato: 30 Maj 2012, 22:10
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
JEDVA IZVUKAO ŽIVU GLAVU

Linčovan sudija u Hrvatskoj, policajac najviše tukao

Slika

Svi su trčali za mnom, a udarao me tko god je stigao, rekao fudbalski delilac pravde Ivan Čužić, koji je napadnut nakon utakmice lokalne lige

VRBOVEC - Ako je suditi prema "ispovesti" mladoga fudbalskog sudije Ivana Čužića (23), prošle srede jedva je spasao živu glavu kada ga je na igralištu u Gaju nadomak Vrbovca napao "stampedo" ogorčenih fudbalera kluba NK Gaj nakon prvenstvene utakmice 1. županijske nogometne lige istok, piše Slobodna Dalmacija.U "špicu napada" na sudiju bio je senior Gaja Anđelko Kuten, inače radnik Policijske uprave zagrebačke koji ga je "častio" psovkama, šakama i pretnjama te mu na kraju poderao i dres.

Celi juriš na sudiju Čužića nakon meča koji je između NK Gaja i NK Kroacija iz Nove Kapele završio izjednačenim rezultatom, promatrali su redari, a izbezumljeni sudija je nakon napada potražio lekarsku pomoć u KBC-u Rebro zbog lakših ozleda: rasečene obe usne i niz hematoma po telu.
Osim Kutena, kojeg je disciplinski sud suspendovao na mesec dana, u napadu besa zbog navodno "okončanja utakmice bez odigrane nadoknade izgubljene minutaže" učesvovali su još i Stjepan Leljak, Siniša i Bojan Čerkez, Željko Horvat, kao i službene osobe kluba - predstavnik Josip Benko i rukovodilac osiguranja Vlado Pankretić.

- Čim sam odsvirao kraj utakmice, do mene je dotrčao kapiten Stjepan Leljak i rekao: "Zašto nisi produžio utakmicu više jer mi moramo pobediti ili ćemo ispasti iz lige!" Povukao me za dres i za rukav. Tad je krenuo stampedo na mene od igrača do službenika NK Gaja. Došao je Kuten i udario me šakom u glavu. Usnice su mi počele krvariti i dao sam se u beg prema delegatu Anđelku Peteku. No, kad sam vidio da me on ne može zaštititi, odjurio sam do voditelja osiguranja Pankretića koji je zamahnuvši rukom prema meni rekao: "... ti mater... tako ti i treba!" - pojašnjava još uvek šokirani sudija Čužić, dodajući kako je nastavio sumanuto trčati dalje ne bi li se spasio, ali je sad za njim i Pankretić trčao sve do ograde koju nije mogao preskočiti.

Sateran je u ugao, a dalje iživljavanje nad njim su nastavili, dodaje, Siniša i Bojan Čerkez koji nisu štedeli šaka ni cipela.- Svi su trčali za mnom ko za zecom i proklizavali se da me sapletu. Okružili su me, Kuten me držao za dres, šaketali su me ko god je stigao, a pridružio im se i Josip Benko. Vikali su mi: "Ubiću te! Živ se nećeš izvući odavde!" Odjurio sam nekako do svlačionice. Kao da sam izašao iz vešmašine. I pomoćnog sudiju su uhvatili i tresli rukama. Nazvao sam 112, a oni policiju koja je brzo došla. Niko od redara nije hteo da mi pomogne. Oni su uživali u svemu.

Sreća da sam brz i spretan, jer da sam kojim slučajem pao na tlo, ostao bih nepokretan od njihovih udaraca. Bio sam van sebe. Prestravljen. Otac me je, nakon iskaza u policiji, odvezao u bolnicu. Ovaj sramotni čin nikako ne ide u prilog mojoj karijeri koja je tek startovala - zaključio je Čužić, ogorčen sramotnom reakcijom fudbalera i celog osoblja NK Gaj na njegovo suđenje koje je, kaže, trajalo ukupno 93 minuta, piše Slobodna Dalmacija.


Kurir


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Tamna strana sporta  |  Poslato: 08 Jun 2012, 23:48
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Sahranjen Nemanja Nešić

Na novom groblju u Smederevu u prisustvu više stotina ljudi odata poslednja počast reprezentativcu Srbije. Izgubio trku, ali ne od boljih veslača već od protivnika koga niko nije dobio

Slika

Nemanja Nešić (24) član veslačke reprezentacije Srbije i veslačkog kluba Smederevo, osvajač oko 150 medalja, višestruki državni prvak, jedna od najvećih nada srpskog veslanja, sahranjen je u petak na Novom groblju u Smederevu.

Grobna tišina zagorčana grcanjem, roditelji Dušanka i Milan i brat Nikola zamrli od bola i slomljeni nenadanim gubitkom, neme suze više stotina Nemanjinih drugova veslača, rodbine i prijatelja ispratili su ga u nezaborav. Dostojanstveno i tiho, kakav je i on sam bio.


- Preveslao je stotine hiljada kilometara, na Dunavu i širom sveta. Gde god da je nastupao, dostojno je reprezentovao boje države i kluba. Nije se štedeo. San mu je bio da se nađe na Olimpijskim igrama. Nedostajala mu je samo jedna sekunda. Sada trku nije izgubio od rivala, već od protivnika koga niko nikada nije pobedio - rekao je opraštajući se u ime veslačkog kluba Smederevo i porodice Dragoljub Paunović, predsednik IO VSS.
Pred odrom, od srpskog reprezentativca, oprostili su se i predsednik Olimpijskog komiteta Srbije Vlade Divac, generalni sekretar OKS Đorđe Višacki, selektor veslačke reprezentacije Nebojša Ilić, selektor juniorske repezentacije i Nemanjin trener Dejan Guslov. Hrabro se držeći ispratile su ga sve njegove klupske i kolege iz nacionalnog tima.

Slika

OBDUKCIJA

Nemanja Nešić (24) je preminuo u sredu, 6. juna, tokom rutinskog treninga u čamcu u kome je sa njim bio i njegov kolega iz reprezentacije Miloš Stanojević. Veslali su sparing trku, spremajući se za nove uspehe na predstojećem Svetskom kupu u Minhenu. Nemanja nije izveslao do Minhena. Smrt je bila trenutna. Lekari nisu mogli da se izjasne o uzroku, a čekaju se rezultati obdukcije koju je naložio sudija Višeg suda u Smederevu.
Nemanja je počeo da trenira sa samo trinaest godina. Sve je dao veslanju, kažu njegovi drugovi. Već kao osamnaestogodišnjak proglašen je najboljim sportistom Smedereva. Svojim uspesima zaslužio je i nacionalnu penziju. Višestruki je državni prvak, finalista svetskih prvenstava, okitio se bronzanom medaljom u četvercu bez kormilara za lake veslače na Evropskom prvenstvu u Plovdivu i 2009. i 2011. na Evropskom prvenstvu u Belorusiji. Bio je jedan od četiri kandidata za odlazak na Olimpijske igre u London.

Srbija je izgubila jednog od najperspektivnijih veslača.

- Roditelji, veslanje, grad i Srbija izgubili su divnog momka i uzornog reprezentativca. Svim budućim generacijama ostaće upamćen kao vredan, radan i odan veslanju i drugovima. Hvala mu za sve što je učinio za veslanje - kazao je Darko Majstorović, predsednik Izvršnog odbora Veslačkog saveza Srbije u Skupštini grada gde je u petak održana komemoracija iznenada preminulom Nemanji Nešiću.

- Nemanja je bio naše zlato, bio je naš stipendista a to znači da je bio elita. Smederevo je izgubilo, a izgubila je i Srbija - rekao je pomoćnik ministra omladine i sporta Dragan Atanasov, izrazivši najdublje saučešće porodici.

Gradonačelnik Smedereva Predrag Umičević je rekao da je za celo Smederevo tužan dan.

- Hvala ti Nemanja na svemu što si učinio za svoju porodicu, Smederevo i Srbiju, za sva mesta i ljude koje si oplemenio svojim životom. Smederevo te neće zaboraviti - rekao je gradonačelnik.


Novosti


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Tamna strana sporta  |  Poslato: 12 Jun 2012, 23:42
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Haos u Varšavi, navijač ubijen?

Pola Varšave je praktično blokirano zbog velikih nereda i sukoba između navijača reprezentacije Poljske i Rusije. Informacija o smrti jednog navijača nije potvrđena

Slika

Pola Varšave ja praktično blokirano zbog velikih nereda i sukoba između navijača reprezentacije Poljske i Rusije, koje igraju utakmicu drugog kola A grupe prvenstva Evrope.

Tokom celog dana u poljskoj prestonici bilo je incidenata, a mediji prenose da je povređeno više desetina osoba i da je 56 uhapšeno. Policija ulaže velike napore da uspostavi red, pa je na pojedinim mestima bila primorana da koristi topovske udare, suzavac i gumene metke.

Poljska policija je potvrdila da je u krvavim neredima teško povređeno deset osoba i da je među njima sedmoro Poljaka, dvojica Rusa i jedan Nemac. Pojedini ruski mediji javili su da je jedan navijač ubijen, ali ta informacija za sada nije potvrđena.



Novosti


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Tamna strana sporta  |  Poslato: 14 Jun 2012, 15:09
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
“Ubij, zakolji, da Srbin ne postoji”, orilo se na Cetinju!

Lider Srpske liste Dobrilo Dedeić oštro protestovao i najavio da će snimak "okačiti" na Jutjub i poslati raznim ambasadama. "Sve ovo je maslo Mila Đukanovića", tvrdi Dedeić

Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 71 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker