Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 15:29


Autoru Poruka
lOOla
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 15 Sep 2013, 13:32
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:05
Postovi: 1388

OffLine
Ožije na samo bod od titule


Vozač Folksvagena Sebastijan Ožije trijumfovao je na Reliju Australije, ali će morati da sačeka još tri nedelje da bi obezbedio titulu.


Slika


29-godišnjeg Francuza posle šeste pobede u ovogodišnjem izdanju Svetskog reli šampionata, tri relija pre kraja sezone, samo bod deli od toga da na tronu nasledi svog sunarodnika Sebastijana Leba.

Ožije posle Australije ima 83 boda više od Tjerija Nojvila, a do kraja sezone na raspolaganju su, zbog uvođenja superspecijala prošle godine, 84 boda. To bi značilo da Belgijanac mora da trijumfuje na sva tri preostala relija, kao i da bude najbrži na svim superspecijalima, da bi pretekao Francuza, za šta su male šanse. Zbog toga je gotovo izvesno da će Ožije osvojiti prvu titulu i to najverovatnije već na sledećem reliju, pred svojim navijačima u Francuskoj, od 3. do 6. oktobra.

Vozač Folskvagena je u Australiji učinio sve što se od njega i očekivalo, osvojio je maksimalnih 28 bodova, a da se odluka o titulu produži bar do Francuske postarao se Nojvil i to tokom poslednjeg brzinca na reliju. Belgijanac je došao do drugog mesta u Australiji zahvaljujući tome što je Miku Hirvonenu u Sitroenu pukla guma, pa je na kraju morao da se zadovolji trećom pozicijom.

„Odradili smo svoj posao i mislili smo da je to dovoljno“, rekao je Ožije, koji je u Australiji bio najbrži na 18 od 22 specijala, „Odmah sam pomislio da ću ostati bez titule za jedan bod zato što je Miko imao problem. Kada odradite savršen posao, kao što je sa nama bilo sada, očekujete da ćete ostvariti cilj. Ali, dao sam sve od sebe, matematički nam fali jedan bod, tako da će titula uskoro doći. Ipak, ovo je bio savršen reli, odličan za tim, jer smo osvojili i veliki broj bodova u konkurenciji konstruktora“.

Iza najbolje trojice našli su se Jari-Mati Latvala u drugom Folksvagenu, vozač M-Sport Forda Mads Ostberg i Andreas Mikelsen u Folksvagenu.


preuzeto sa b92.net


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 22 Sep 2013, 12:43
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Fetel s prve pozicije kreće po VN Singapura

Trostruki uzastopni vladar planete i vodeći u ovogodišnjem prvenstvu, as Red bula je zablistao i u kvalifikacijama za 13. trku sezone


Slika


NEVEROVATNA dominacija Sebastijana Fetela u šampionatu sveta Formule 1 se nastavlja! Trostruki uzastopni vladar planete i vodeći u ovogodišnjem prvenstvu, as Red bula je zablistao i u kvalifikacijama za 13. trku sezone, Veliku nagradu Singapura, i osvojio 41. pol poziciju u karijeri!


Nemački as je na uličnoj stazi u Singapuru, dugoj 5.065 metara, bio ubedljivo najbrži vozeći samo jedan krug u trećem, finalnom delu kvalifikacija, ali ne na kraju, kako su to uobičajeno radili veliki šampioni, nego na samom startu i, kada je štoperica stala na 1:42,842 minuta, Fetel je otišao u boks i do kraja nadmetanja za startne pozicije više nije izlazio!

Ovo je druga uzastopna, a peta ovogodišnja pol pozicija Fetela ispred koga su sada na večitoj listi samo nenadmašni Ajrton Sena sa 65 i Mihael Šumaher sa 68 osvojenih prvih mesta u kvalifikacijama.Mogu da popravim vreme za desetinku, dve sigurno -rekao je Fetel radio vezom timu pitajući da li da ponovo izađe na stazu, ali su u Red bulu smatrali da je to nepotrebno! I bili su u pravu, mada je Nemac, Niko Rozberg u poslednjim sekundama kvalifikacija vozio izuzetno brzo ali je ipak bio sporiji za 0,091 sekundu, dovoljno za sjajnu drugu poziciju Mercedesa.

Treće pozicije se dokopao Francuz Romejn Grožan u Lotusu, održavši lekciju klupskom drugu Kimiju Raikonenu, koji će na kraju sezone preći u Ferari. Finac je u subotu bio tek 13.

Još jedan vozač koji se oprašta od ekipe na kraju ovogodišnje F1 balade, Australijanac Mark Veber, je, suprotno čuvenom finskom asu, dao sve od sebe ali bolje od četvrte pozicije nije mogao. Više se očekivalo i od tamnoputog Britanca Luisa Hamiltona, ali je on Mercedesu uspeo da izbori samo petu poziciju.Brazilac Felipe Masa, koji će ustupiti mesto Raikonenu u 2014. je najavio da će se do kraja šampionata boriti za sebe a ne za klupskog druga Fernanda Alonsa, čiji je vodonoša do sada bio, i to je i ispunio već u kvalifikacijama za VN Singapura.

Masa je osvojio šesto mesto nadmašivši Fernanda Alonsa, kome sedma pozicija na startu nedeljne trke čini borbu za tron sa Fetelom skoro nemogućom.

Osmo vreme je izvezao nekdašnji prvak sveta Dženson Baton, čiji Meklaren još ni izdaleka nije ravnopravan bolidima vodećih timova. Deveti će startovati Danijel Rikiardo, mladi australijski vozač Red bula, dok se, po prvi put u karijeri, među deset najboljih u borbi za pol poziciju, našao Maksikanac Esteban Gutierez u Zauberu.

Start nedeljne Velike nagrade Singapura, koja se vozi pod reflektorima je u 14.00 po našem vremenu. Direktan TV prenos je na kanalu Sport klub.

ALONSO OSTAJE
VEST koja je obradovala navijače Ferarija je izjava Fernanda Alonsa da će i iduće godine voziti u timu Skuderije. Španac je tako demantovao glasine da prelazi u Meklaren na kraju sezone.


VOZAČI
1. FETEL 222
2. ALONSO 169
3.HAMILTON 141
4. RAIKONEN 134
5. VEBER 130
6. ROZBERG 104


TIMOVI
1. RED BUL 352
2. FERARI 248
3. MERCEDES 245
4. LOTUS 191
5. MEKLAREN 66
6. FORS INDIJA 61


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 23 Sep 2013, 09:58
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Fetel osvojio i Singapur

Pod reflektorima vožena 13. trka šampionata sveta formule 1 za Veliku nagradu Singapura. Šampion zabeležio sedmu ovogodišnju pobedu. Drugi Alonso, treći Raikonen


Slika


SPEKTAKULARNI vatromet u čast još spektakularnije pobede priređen je Sebastijanu Fetelu na kraju Velike nagrade Singapura, 13. trke ovogodišnjeg šampionata sveta Formule 1.


As Red bula je na uličnoj stazi u Singapuru, dugoj 5.056 metara, dokazao da mu trenutno niko nije ni do kolena u nadmetanju najbržih bolida na planeti. Trostruki šampion sveta je dominirao od početka do kraja trke duge 61 krug, zabeleživši treću uzastopnu, a sedmu ovogodišnju pobedu.

Sa ukupno 33 pobede u karijeri, Fetel je na večnoj listi pretekao Fernanda Alonsa, koji je u nedelju napravio podvig probivši se sa sedme startne pozicije na drugu, koja mu u borbi za titulu suštinski i ne znači mnogo. Veliko majstorstvo pokazao je i Kimi Raikonen, koji je sa 13. startne pozicije na kraju Lotusu doneo još jedan podijum osvajanjem trećeg mesta.Ovo je bila veoma duga trka sa puno izazova. Uspeo sam da odbranim prvo mesto na startu. Posle "sejfti kara" odradio sam zadatak koji mi je tražila ekipa, napravio veliku prednost pre konačnog odlaska po nove gume, što nam je donelo veliki trijumf - blistao je Fetel, koji je šest trka pre kraja napravio veliki korak ka četvrtoj uzastopnoj tituli.

Druga pozicija Alonsa je rezultat dobrog starta, ali i spleta srećnih okolnosti uz dobru reakciju Ferarija kada je u 25. krugu, posle zakucavanja Danijela Rikijarda, mladog australijaskog vozača Toro Rosa, u zid, na stazu izašlo sigurnosno vozilo koje je ostalo na pisti do 31. kruga.

- Dobro sam reagovao na startu i uspeo sam da anuliram loš rezultat iz kvalifikacija. Kada je "sejfti kar" izašao sa staze, doneli smo odluku da probamo da izdržimo do kraja na starom setu pneumatika i to se ispaltilo - kaže Alonso.Finac, Kimi Raikonen se žalio uoči trke na bolove u leđima koji su, po njemu, bili i glavni razlog tek 13. mesta u kvalifikacijama.

- Teška i zahtevna trka. Startovao sam dobro, kasnije imao dobar tempo i posle pravovremenog menjanja pneumatika iskoristio sam šansu da se nađem na podijumu, uz veliku pomoć navijača koji su mi pomogli da nađem sekundu-dve po krugu - bio je zadovoljan Raikonen.

Svoju poslednju trku u bolidu Red bula u Singapuru po lepom neće pamtiti ni Mark Veber, kome je poslednjih nekoliko krugova, u trenutku kada je sustizao Raikonena na trećoj poziciji, otkazao menjač. A onda je, dve krivine pre kraja poslednjeg kruga iz motora njegovog bolida pokuljao dim, a odmih zatim su i plamenovi suknuli ka singapurskom nebu.

Veber je staloženo parkirao bolid na bezbednoj poziciji da bi ga do boksa, na crvenom bolidu Ferarija, dovezao Alonso izazvavši prave ovacije publike.

Naredna trka vozi se 6. oktobra za VN Koreje na pisti u Jeongamu.

BEKAM, DžONS...
NEVIĐENU gužvu u boksovima je izazvao dolazak Dejvida Bekama, koji je u društvu Bernija Eklestona prošetao pit-lejnom... Nešto kasnije pažnju je privukao i legendarni Tom Džons, što samo govori da Singapur kreće stopama Monaka.

REZULTATI VELIKE NAGRADE SINGAPURA
1. Sebastijan Fetel (Nemačka) Red bul 1.59.13,132
2. Fernando Alonso (Španija) Ferari + 32,6 sek
3. Kimi Raikonen (Finska) Lotus + 43,9
4. Niko Rozberg (Nemačka) Mercedes + 51,1
5. Luis Hamilton (V. Britanija) Mercedes + 53,1
6. Felipe Masa (Brazil) Ferari + 1.03 min
7. Dženson Baton (V. Britanija) Meklaren + 1.23,4
8. Serhio Perez (Meksiko) Meklaren + 1.23,8
9. Niko Hulkenberg (Nemačka) Zauber + 1.24,2
10. Adrijan Zutil (Nemačka) Fors Indija + 1.24,6


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 30 Sep 2013, 12:36
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Borković: Sezona iznad očekivanja

Najbolji srpski automobilista Dušan Borković za nedelju dana na stazi „Brno“ vozi poslednje dve trke ovogodišnjeg Evropskog kupa turing automobila (ETCC).

Slika


Borković, vozač NIS Petrol Racing tima, pred zatvaranje sezone drži treće mesto u najjačoj Super 2000 kategoriji u konkurenciji 14 takmičara.

Najmlađi osvajač Dijamantske kacige u istoriji srpskog automobilizma pred vikend u Brnu ima 35 bodova i ističe da je dosadašnjim rezultatima ove sezone premašio svoja očekivanja.

„Ovo mi je prva sezona u ovom šampionatu, imao sam nekoliko nezgodnih situacija, kao što je bio udes u Slovačkoj, što me je omelo da ostvarim i bolji plasman, ali pre početka sezone nisam očekivao ni da ću biti treći“, istakao je Borković.

Međutim, to uopšte ne znači da je Borković zadovoljan do sada postignutim, već želi da treće mesto u šampionatu koji se vozi pod okriljem Svetske automobilske federacije potvrdi u Češkoj.

„Kako je sezona odmicala, video sam da mogu da se borim za najviši plasman. Ipak, dva odustajanja u Slovačkoj su me mnogo koštala i zbog toga na poslednjoj trci mogu da se borim samo za treće mesto. Mali problem je što ne mogu da ugrozim najbolji dvojac, ali treću poziciju mogu da izgubim. Zbog toga ćemo celi vikend u Brnu moj tim i ja posvetiti tome da ne napravimo neku grešku, da automobil bude odlično podešen, a ja da vozim što mirnije, bez rizika, da dobro startujem, da u toku trku kalkulišem bodove u zavisnosti od toga gde su mi rivali. Nije cilj da zapinjem da budem prvi i na kraju pogrešim, to može mnogo da me košta“, istakao je Borković.


b92

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 03 Okt 2013, 13:34
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Odlazak najboljeg u istoriji

Mnogi su mislili da Sebastijan Leb još dugo neće odvozati svoj poslednji reli, ali je taj dan došao mnogo ranije nego što su svi očekivali.


Slika


Francuski vozač još prošle godine je najavio povlačenje, ali ono dolazi tek ovog vikenda, posle Relija Francuske.

To će za Leba biti 168. reli u karijeri, a kraj jedne ere dolazi posle sjajnih 78 pobeda i neverovatnih devet titula. Nove uspehe najbolji automobilista u istoriji potražiće na drugom terenu, i drum zameniti stazom...

Vest da će Leb ove godine voziti samo na četiri relija obišla je svet brzinom munje, i to još pre nego što je on pred svojim navijačima obezbedio svoju devetu titulu. Francuz je odlučio da se povuče dok je na vrhu i to postepeno, i tako je napravio pravi potez. Svima je dao vremena da se naviknu da od naredne godine on više neće biti tu, a usput je pružio priliku svom nasledniku Sebastijanu Ožijeu da dođe do titule boreći se sa najvećim svih vremena.

Priča o Lebu, kojeg mnogi smatraju najboljim automobilistom svih vremena, a tu se misli generalno na ceo auto-moto sport, imala je veoma zanimljiv početak. Taj početak uopšte nije vezan za automobilizam, već nešto potpuno drugačije – gimnastiku. Ipak, čime god da se bavio, jedna stvar je bila zajednička, a to je uspeh.

Kompletan tekst o odlasku najboljeg vozača svih vremena pročitajte u našoj rubrici 'Teme'.


b92

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 17 Okt 2013, 13:50
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Alonso: Titulu sam izgubio u julu

Vozač Ferarija Fernando Alonso veruje da je bez šanse za titulu ove godine izgubio u julu, a ne zbog sjajne forme Sebastijana Fetela u poslednje vreme.


Slika


Španac još ima matematičke šanse da osvoji titulu, ali posle pet uzastopnih trijumfa Sebastijana Fetela, male su šanse da može da zaustavi vozača Red Bula u pohodu na čevrtu titulu zaredom.

Alonso ističe da je sudbina Ferarija zapečaćena oko Velike nagrade Britanije, kada nije napravljen korak napred kakav su očekivali u redovima italijanske ekipe.

„Mislim da je problem u našem razvoju. Nismo se dobro adaptirali na pneumatike, niti smo napravili korake napred kakve smo planirali. Na papiru smo imali bolji bolid, ali ne toliko i na stazi. To nas je usporilo, na sve to su došle promene Pirelijevih pneumatika. Jasno je da su pojedini timovi izgubili na performansama, dok su drugi dobili, kao Zauber. Ipak, Pireli je bio primoran da to učini, zbog eksplozija, i to nije odluka doneta da bi neki tim profitirao, a drugi ne. To je bilo za dobrobit šampionata i mi nismo mogli da uradimo ništa“, rekao je Alonso.

Alonso je proteklog vikenda postao novi rekorder po broju osvojenih bodova u Formuli 1. Španac je zauzeo četvrto mesto na Velikoj nagradi Japana i istakao je da jednostavno nije mogao do boljeg rezultata, ali da je zadovoljan jer je Ferari tako pretekao Mercedes u generalnom plasmanu.

„Iskreno, mislim da smo pružili svoj maksimum. Čak i da smo startovali sa pol pozicije, Fetel, Veber i Grožan su zaslužili da budu ispred nas zato što su bili brži tokom celog vikenda. Bitno je da smo osvojili dosta bodova i da smo, zahvaljujući problemima Mercedesa, uspeli da napredujemo. Imamo još četiri trke da se branimo i pokušamo da povećamo svoju prednost. Ona sada iznosi deset bodova, a to definitivno nije dovoljno“, istakao je Alonso.

Ovogodišnji šampionat Formule 1 nastavlja se Velikom nagradom Indije 27. oktobra.


b92

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 21 Okt 2013, 11:12
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Trijumf Lorenca, debakl Markesa

Vozač Jamahe Horhe Lorenco trijumfovao je na Velikoj nagradi Australije, 16. trci sezone u kraljevskoj klasi Moto GP šampionata.


Slika


Lorenco je do šestog trijumfa ove sezone, a 50. u karijeri, došao u vremenu od 29:07.155 minuta, a trku je obeležila i diskvalifikacija glavnog kandidata za titulu Marka Markesa.

Drugo mesto, sa sedam sekundi zaostatka, zauzeo je Dani Pedrosa na Repsol Hondi, dok se na trećem stepeniku pobedničkog postolja našao drugi vozač Jamahe Valentino Rosi.

Veliku nagradu Australije obeležio je opšti haos na stazi „Filip Ajland“ zbog fijaska sa pneumaticima. Bridžston nije testirao svoje pneumatike na novom asfaltu staze, zbog čega su se oni brzo trošili, a ta kompanija nije mogla da garantuje bezbednost posle određenog broja krugova, što je dovelo do donošenja posebnih pravila za tu trku.


Slika


Tako je prvobitni plan bio da se vozi 26 krugova, a da vozači moraju da zamene motore posle najviše 14 krugova. Ipak, samo nekoliko sati pre trke doneta je odluka da se vozi samo 19 krugova, a da obavezni odlazak u boks bude odrađen u devetom i desetom krugu. Upravo ta odluka doprinela je i raspletu 16. trke sezone.

Od starta, Lorenco, Markes i Pedrosa su vodili veliku borbu. Vozač Jamahe je sigurno vodio, ali mu se dvojac Repsol Honde brzo primakao i počeo da ga pritiska. Ipak, Pedrosa je prvi produžio u boks, krug kasnije to je učinio Lorenco, da bi Markes ostao na stazi. Vodeći u generalnom plasmanu je loše proračunao i prekasno zamenio motor, zbog čega je vrlo brzo kažnjen diskvalifikacijom.

Posle trke, iz Honde su poručili da je tim napravio grešku time što je Markesa ostavio predugo na stazi. Od odlaska Markesa u boks, Lorenco je sigurnom vožnjom samo povećavao svoju prednost u odnosu na Pedrosu, koji nijednog trenutka posle odlaska u boks nije mogao da ga ugrozi. Borba za treće mesto rešena je u samom cilju, kada je ’Doktor’ nadmašio Kala Kračloua na Jamahi ekipe Teh 3 i Alvara Bautiste na Gresini Hondi.


[
Slika


Tok trke:

Lorenco je sjajno startovao, ispred Markesa, Pedrose, Rosija, Bautiste i Kračloua. Vrlo brzo Lorenco i Markes su se odvojili od Pedrose, koji je napravio već veću razliku u odnosu na ostale. Ipak, već od šestog kruga Markes je odlično pritisao Lorenca, a Pedrosa se nedugo zatim umešao u tu borbu. Iza, Bautista i Kračlou su obišli Rosija, da bi u devetom krugu došlo do prvih zamena motora.

U devetom krugu Pedrosa je od vodećih produžio u boks, isto kao i Bautista, a u sledećem su to učinili Lorenco, Kračlou i Rosi, dok je Markes produžio dalje. ’Doktor’ je zahvaljujući svojim mehaničarima u boksu pretekao Kračloua, a Markes je u boks otišao krug kasnije. Markes se na stazu vratio kao prvoplasirani, ali je Lorenco uz kontakt odmah uspeo da ga pretekne i pređe u vođstvo, a brzo se i Pedrosa našao ispred svog timskog kolege.

Međutim, Pedrosa je kažnjen zbog greške prilikom odlaska u boks i trebalo je da da jednu poziciju, u tom trenutku Markesu i to je učinio šest krugova pre kraja. Samo krug kasnije, Markes je dobio crnu zastavu, odnosno diskvalifikaciju, pošto je promašio prozor kada je morao da ode u boks. Španac se vrlo brzo povukao iz trke, Lorenco je ostao sam na čelu, jednu i po sekundu ispred Pedrose.


Slika


Borba između Rosija, Kračloua i Bautiste tako je postala bitka za mesto na podijumu, a ’Doktor’ i Britanac su se u narednim krugovima smenjivali na trećoj poziciji. Devetostruki svetski šampion je bio taj koji je u foto-finišu došao do treće pozicije, ispred Kračloua i Bautiste, baš u trenutku kada je počela kiša na stazi „Filip Ajland“. Iza su se našli Bredli Smit na drugoj Jamahi ekipe Teh 3, vozač Dukatija Niki Hejden i Andrea Janone na Pramak Dukatiju. Prvu desetoricu kompletirali su Andrea Doviciozo na drugom Dukatiju i Randi de Punije, najbolji među vozačima na CRT mašinama.

U generalnom plasmanu, Markes sada ima 18 bodova više od Lorenca, a u konkurenciji za titulu je ostao i Pedrosa, sa 34 boda manje od svog timskog kolege.

Moto GP šampionat nastavlja se već sledećeg vikenda na stazi „Tvin Ring Motegi“, trkom za Veliku nagradu Japana.


b92

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 31 Okt 2013, 20:30
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Prvi čovek auto-moto sporta u Red Bulu: Fetel nema razloga da nas napusti

Dokle god mu budemo pravili bolid koji će biti konkurentan u borbi za titulu, on će ostati sa nama - kaže Helmut Marko


Slika


Prvi čovek svih sektora za auto-moto sport u Red Bulu Helmut Marko rekao je da će Sebastijan Fetel ostati u toj ekipi dokle god mu ona bude obezbeđivala najbolji bolid u Formuli 1.


Fetel je nedavno, kao i ekipa Red Bula, osvojio četvrtu uzastopnu titulu svetskog šampiona, a mediji širom Evrope već neko vreme pišu o mogućnosti njegovog odlaska u Ferari.

- Dokle god mu budemo pravili bolid koji će biti konkurentan u borbi za titulu, on će ostati sa nama. On zna da nije važno samo u kojim bojama je bolid, već i sve ono što dolazi iza toga - kazao je Marko za Bi-Bi-Si.

On je naveo da zna kako su Fetelu u Red Bulu dopada to što ekipa ima stabilnost i što retko menjaju čelni ljudi.

- Prethodnih godina smo imali zaista sjajnu ekipu, bez nekih ozbiljnih turbulencija. To je ono što pravi razliku o odnosu na ostale. Timski duh je sjajan u Red Bulu, a takvi su i uspesi ekipe u prethodnom periodu. Zaista sam zahvalan svima koji su doprineli - kazao je Marko.

On je odao priznanje i svim zasposlenima u Red Bulu, jer rade naporno i svakodnevno.

- Ako pogledate njihove plate na kraju meseca, bićete iznenađeni koliko mnogo rade. Možda bi im bilo lakše da rade u Mekdonaldsu nego ovde. Ali, svi oni su 100 posto posvećeni poslu - zaključio je Marko.

Fetelov sadašnji ugovor sa ekipom Red Bula ističe krajem 2015. godine, a ima opciju da produži saradnju za još 12 meseci.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Sky
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 22 Nov 2013, 15:57
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2013, 11:46
Postovi: 259

OffLine
Masa se u Brazilu oprašta od Ferarija: Ostvario sam snove


Vozač Formule 1 Felipe Masa oprostiće se u nedelju od Ferarija na stazi Interlagos u svom rodnom Brazilu, a u Sao Paolu je rekao da će to biti emotivni rastanak.



Slika

Masa je na Interlagosu doživeo neke od najupečatljivijih trenutaka u svojoj karijeri. Tamo je 2006. godine vozio, prema sopstvenim rečima, "najneverovatniju trku u karijeri", ali je i 2008. izgubio titulu u poslednjem krugu. U Brazilu je pre pet godina zabeležio i poslednju pobedu u Formuli 1.

"Biću jako emotivan kada budem poslednji put vozio za Ferari i to baš na Interlagosu", rekao je Masa pred trku ovog vikenda, poslednju u sezoni.

Odsustvo rezultata od tada delimično je odgovorno za odluku tima da umesto njega dovede Kimija Raikonena, a Masa će 2014. voziti za Vilijams.

Nedeljna trka biće Masina 139. za Ferari, a jedino je sedmostrki šampion Mihael Šumaher ispred njega po broju gran prijeva za volanom "crnog konja". Brazilac je osam godina vozio za ovaj tim i za to vreme je zabeležio 11 pobeda, od čega najviše pamti svoju prvu u Interlagosu.

"Pobeda u Brazilu 2006, moje prve godine u Ferariju je definitivno najupečatljivija trka u mom životu. Nosio sam poseban žuto-zeleni kombinezon, napravljen samo za tu trku u bojama naše zastave. Stajanje na pobedničkom postolju je više nego što sam ikad mogao da očekujem od svog života. Za Brazilce je pobeda u ovoj trci jednaka osvajanju svetske titule. To mi je najemotivnija trka u životu i sećam je se kao da je bila juče", poručio je brazilski vozač.

Masa je slavio u Interlagosu 2008. godine, ali je ostao bez titule za jedan bod pošto je Luis Hamilton u poslednjem krugu izbio na peto mesto i osvojio trofej. Brazilac je posle toga plakao kada je saznao da nije osvojio titulu.

"Nisam tada postao šampion, ali sam pobedio u trci, zauzeo pol poziciju i imao najbrži krug na trci. Uradio sam, dakle, sve savršeno tog vikenda, zbog čega mi je i ta godina upečatljiva", rekao je Masa.

Od osvajanja drugog mesta te 2008. godine, Masin najbolji plasman na tabeli vozača bilo je šesto mesto. Uprkos tome, veoma je ponosan na vreme provedeno u Ferariju.

"Voleo bih da ostanem upamćen kao važan deo tima Ferari. Proveli smo sjajno vreme zajedno, pobeđivali smo u trkama, osvajali titule, ali smo prošli i kroz neke teške trenutke. Ponosan sam što sam deo istorije ovog tima. Uvek mi je bio san da vozim za Ferari", rekao je Masa.


blic.rs


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 24 Jan 2014, 12:39
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
F1: Usvojeno kontroverzno bodovanje

Od ovogodišnjeg šampionata Formule 1 poslednja trka će biti bodovana dvostruko, zvanično je odlučeno u Ženevi.


Slika


To pravilo po kojem će poslednja trka vredeti više od svih ostalih usvojeno je krajem prošle godine, a o njemu se diskutovalo na sastanku čelnika Formule 1.

Međutim, ono je pomenuto samo u prolazu i nije bilo pokušaja da se ono promenili ili ukine.

Kako prenosi BBC, to je ideja prvog čoveka Formule 1 Bernija Eklstona, da bi borba za titulu bila rešena što kasnije.

Kako bi to pravilo uticalo na istoriju Formule 1 možete da pročitate u našoj rubrici ‘Teme’.

Sastanak u Ženevi je sazvan da bi se raspravljalo o uvođenju ograničenja troškova 2015. godine, a čelnik jednog od vodećih timova rekao je za BBC pre sastanka da se većina ekipa složila da ono bude odbijeno. Prema istim izvorima, Eklston i Svetska automobilska federacija su potpuno pogrešili kakva će reakcija biti na uvođenje ograničenje troškova. Međutim, timovi su se sa FIA i Eklstonom dogovorili da posle sastanka medijima ne otkriva detalje.

Međutim, pitanje ograničenja troškova će se naći pred Svetskim savetom za auto-moto sport. Timovi se nisu usaglasili oko cifre koja će biti granica, već će to biti odlučeno posle sastanka na kojem će prisustvovati osobe zadužene za finansije u timovima.

Uvođenje ograničenja od recimo 150 miliona funti ne bi smanjio troškove manjih timova, pošto oni troše i manje novca od toga. Međutim, kada bi ograničenje bilo 100 miliona, bila bi smanjena razlika između manjih timova i Red Bula, Ferarija, Mercedesa i Meklarena.

Ovogodišnji šampionat Formule 1 startuje trkom za Veliku nagradu Australije 16. marta.



b92

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 67 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker