Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 27 Apr 2024, 11:49


Autoru Poruka
Tesa
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 07 Dec 2012, 18:22
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Eklston: Imam hiljadu ideja za F1


Prvi čovek Formule 1 Berni Eklston istakao je da nema nameru da uskoro uspori i da ima još hiljadu ideja kako bi taj sport učinio još zanimljivijim.


Slika


Takvi Eklstonovi komentari stižu pošto je predsednik Ferarija Luka di Montecemolo izjavio da smatra da je Britanac prestar da bi i dalje rukovodio Formulom 1.

“Ne osećam se kao da imam 82 godine i ne planiram da stanem. Imam još hiljadu ideja za Formulu 1”, rekao je Eklston.

“Da li izgledam loše dve nedelje posle Velike nagrade Sjedinjenih Država koju sam toliko želeo i na neki način organizovao. Imam 82 godine i niko to ne može da ospori. Ali, pre nekog vremena sam diskutovao o nekim stvarima sa jednim 88-godišnjakom kada je Luka imao 40 godina. Njegovo ime je bilo Enco Ferari. Verujte mi, u tim godinama je mogao da me natera da drhtim, pošto je bio težak, bridak i jasno je znao šta želi”, dodao je Eklston.

Eklston je, takođe, umanjio značaj reči prvog šefa Ferarija.

“Poštujem njegovo mišljenje, ali nema tu nikakve drame. Nije me samo jednom napao, ali na kraju dana dobro razumemo jedan drugoga. Uopšte se ne ljutim”, istakao je Eklston.


B92


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 08 Dec 2012, 16:55
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
“Šumaher nije trebalo da se vrati”


Prvi čovek Formule 1 Berni Eklston izjavio je da je Mihael Šumaher pogrešio što se vratio u šampionat 2010. godine, tri godine posle odlaska u penziju.


Slika


Šumaher se povukao iz Formule 1 na kraju sezone 2006. godine, a vratio se nešto više od tri godine kasnije, ali je ostao na broju od sedam titula i 91 pobede.

Od povratka, kao vozač Mercedesa legendarni Nemac je zabeležio samo jedan podijum, ove godine u Valensiji, i na kraju ovogodišnjeg šampionata definitivno se povukao, bez namere da se ikada vraća na stazu.

Zbog svega toga, Eklston smatra da će ljubitelji Formule 1, koji sport prate od nedavno, pamtiti Šumahera po rezultatima u poslednjih nekoliko godina, a ne po njegovim najvećim uspesima.

“Više bih voleo da se povukao kao sedmostruki svetski šampion nego sada. Ljudi kojima je Formula 1 nešto novo, koji su ga upoznali tek nedavno, pamtiće ovog Mihaela, ne onog kakav je nekad bio. Oni ne vide heroja kakav je bio, već čoveka koji nije uspeo. Mislim da je najvažnije, iako je to zaista teško, znati kada treba da stanete. Nadam se da ću ja uraditi baš to, kada osetim da više ne mogu da obavljam ovaj posao kako treba, reći ću mu zbogom”, istakao je Eklston.

Eklston je, ipak, priznao da će Formuli 1 nedostajati Šumaher.

“On je uživao u trkanju i pomogao je da Formula 1 bude bolja. Nedostajaće nam, jer iako nije pobedio u poslednje tri godine, on je veoma popularan”, naglasio je Eklston.

Prvi čovek Formule 1 je, takođe, istakao da zbog tesnih veza Šumahera sa Mercedesom nije bio u mogućnosti da mu ponudi neku funkciju u samom sportu.

“Nismo mogli da mu ponudimo neku ulogu pošto ima previše blizak odnos sa Mercedesom. Mislim da bi to bilo lakše u ono vreme kada je bio u odličnim odnosima sa Ferarijem. On ne mora da radi, ne mora da brine i može da radi šta god hoće. Zar to ne zvuči sjajno?”, rekao je Eklston.


B92


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 10 Dec 2012, 09:52
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Red Bul vraća Austriju u F1?


Velika nagrada Austrije mogla bi da se nađe u kalendaru Formule 1 sledeće sezone, prvi put posle deset godina, zahvaljujući Red Bulu.


Slika


Svetska automobilska federacija sredinom ove nedelje je objavila da će još jedna evropska trka biti uvrštena u sledeći šampionat, a iako su mnogi tipovali na Tursku, bilo je informacija da je i Austrija u konkurenciji.

Prvi čovek Formule 1 Berni Eklston poslednjih nedelja nije krio svoju želju da se trka u Turskoj vrati u kalendar, ali je problem u tome što Vlada te države ne želi da je finansira. Zbog toga je Red Bul odlučio da uzme stvar u svoje ruke i ponudio je vladajućem telu Formule 1 svoju stazu u Špilbergu – „Red Bul ring“, nekadašnji „A1 ring“ za trku koja će biti zakazana za 21. jul.

„Stavili smo do znanja FIA da je „Red Bul ring“ spreman za trke Formule 1, ima sve potrebne licence“, rekao je savetnik Red Bula dr Helmut Marko.

U posedu Red Bula, čiji tim već treću godinu zaredom dominira u Formuli 1, nalazi se staza koja je bila domaćin Velike nagrade Austrije od 1970. do 1987. godine i 1997. do 2003. Ipak, postoje određeni problemi za povratak u kalendar Formule 1, od kojih je najveći hotelski smeštaj, odnosno nedostatak istog u tom regionu Štajerske. Ipak, Marko ističe da je to nešto što može da se sredi, kao i da finansije ne bi bile veliki problem.

Konačnu odluku doneće Eklston, a što se tiče Austrije sigurno će dobiti zeleno svetlo prvog čoveka Red Bula Ditriha Matešića. Međutim, može da se desi da ona ne bude doneta narednih dana, kako mnogi misle, pošto je Matešić trenutno na odmoru, sve do Božića.


B92


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 14 Dec 2012, 11:27
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Norbert Haug napušta Mercedes


Direktor trkačkog odeljenja Mercedesa Norbert Haug napustiće tu kompaniju na kraju godine, posle 22 godine obavljanja te funkcije.


Slika


Haug, koji je takođe bio potpredsednik Dajmlera, u čijem posedu je nemački proizvođač, imao je ključnu ulogu u dovođenju Luisa Hamiltona iz Meklarena za narednu sezonu, kada će činiti vozački tandem zajedno sa Nikom Rozbergom.

U saopštenju Mercedesa se kaže da će ugovor biti zaključen na kraju godine, posle dogovora sa čelnicima kompanije, kao i da pripreme za sledeću sezonu teku po planu.

60-godišnji Haug je u svojoj izjavi posle objavljivanja rastanka nagovestio da su loši rezultati tima jedan od glavnih razloga za takvu odluku.

“Nažalost, sa jednom pobedom, i to ove sezone, od osnivanja fabričkog tima 2010. godine, nismo jednostavno mogli da ispunimo svoja očekivanja. Ipak, preduzeli smo potrebne korake da bismo bili uspešni u budućnosti. Naš tim i naši vozači će uraditi sve da bi ostvarili te ciljeve”, rekao je Haug.

Tokom njegove karijere, Mercedes je zajedno sa svojim partnerima osvojio šest titula u Formuli 1 i ostvario 87 pobeda. Najveće uspehe postigao je tokom partnerstva sa Meklarenom.


B92


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 18 Dec 2012, 09:51
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Grožan u Lotusu i sledeće godine


Tim Lotus objavio je da je u ponedeljak produžio ugovor sa francuskim vozačem Romanom Grožanom do kraja naredne sezone.


Slika


Grožan je od 2011. godine član tima koji je minulu sezonu završio na četvrtom mestu liste konstruktora, ali je pravu prilikun dobio tek ove sezone, pošto je prošle bio test vozač.

Grožan je Francuz rođen u Ženevi i ima 26 godina, a tek završena sezona mu je bila prva puna sezona u Formuli 1.

U konkurenciji vozača Grožan je ove godine zauzeo osmo mesto sa 96 bodova. Na podijumu se našao tri puta, u Bahreinu, Kanadi i Mađarskoj, a još sedam puta je trke završavao među osvajačima bodova.

Grožana su, inače, mnogi tokom ove sezone proglasilili ‘ludakom’, zbog mnogobrojnih udesa u prvim krugovima trka. Zbog udesa na startu Velike nagrade Belgije čak je bio suspendovan i propustio je trku na legendarnoj "Monci".

Grožan je u nedelju osvojio “Trku šampiona” koja je prvi put održana u Bangkoku. On je na putu do titule bio bolji od Sebastijana Fetela i Mihaela Šumahera, a u finalnoj trci pobedio je rekordera po broju titula na trci "24 časa Le Mana" Toma Kristensena.

Kao i ove godine, zajedno sa Grožanom vozački tandem Lotusa činiće i Finac Kimi Raikonen, koji je svoju povratničku sezonu završio kao trećeplasirani u generalnom plasmanu.


B92


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 18 Dec 2012, 12:16
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
"Suludo je porediti Fetela i mene"


Legendarni Mihael Šumaher rekao je da nema smisla porediti njega i Sebastijana Fetela, iako mladi Nemac ima sjajne rezultate iza sebe u poslednje vreme.


Slika


Fetel je ove godine postao najmlađi trostruki prvak Formule 1, pridruživši se Šumaheru i Huanu Manuelu Fanđu, jedinim vozačima u istoriji kojima je pošlo za rukom da tri puta u nizu osvoje titulu.

"Moraš da budeš poseban da bi tri puta uzastopno bio prvak, ali mislim da je suludo porediti nas dvojicu. On beleži dobre rezultate sad, a ja sam to radio ranije", rekao je Šumaher.

On se prvi put iz Formule 1 povukao 2006, ali je tri godine kasnije odlučio da se vrati u "leteći cirkus".

Od povratka na stazu, kao vozač Mercedesa, sedmostruki šampion je uspeo da zabeleži samo jedan izlazak na podijum i to treće mesto ove godine u Valensiji, pa je na kraju šampionata drugi put otišao u penziju.


B92


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 18 Dec 2012, 22:43
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Kamui Kobajaši bez tima u 2013.


Japanski vozač Formule 1 Kamui Kobajaši propustiće sledeću sezionu, jer nije pronašao angažman posle završetka saradnje sa Zauberom.


Slika


Dvadesetšetogodišnji Japanac vozio je za Zauber od 2010, ali je napustio tim pošto je njegovo mesto u timu zauzeo Esteban Gutijeres.

"Na žalost, nisam u mogućnosti da osiguram mesto u Formuli 1 za 2013, iako sam bio u poziciji da donesem budžet od osam miliona evra", rekao je Kobajaši na svom zvaničnom sajtu.

Kobajaši je kroz sponzorske ugovore i donacije od navijača sakupio fond od osam miliona evra, kako bi mogao da osigura mesto u timu. On je naglaiso da se sada okreće sezoni 2014.

"Nemam nameru da se takmičim u bilo kojoj drugo kategoriji, osim u Formuli 1", rekao je Kobajaši, koji je treći Japanac u istoriji Formule 1 koji se popeo na podijum, završivši na trećem mestu na Gran priju Japna u Suzukiju, u oktobru.


B92


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 18 Dec 2012, 22:45
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Marusja potvrdila Čiltona za 2013.


Ekipa Marusje potvrdila je da će Britanac Maks Čilton biti timski kolega Tima Gloka u šampionatu Formule 1 za sledeću godinu.


Slika


Čilton će tako postati četvrti britanski vozač u šampionatu, uz Džensona Batona u Meklarenu, Luisa Hamiltona, koji je prešao u Mercedes, i vozača Fors Indije Pola di Reste.

21-godišnji Britanac je ove godine bio test vozač Marusje, a od 2010. godine se takmičio u GP2 seriji. Ove sezone, Čilton je zabeležio dve pobede i bio je četvrti u generalnom plasmanu tog šampionata koji mnogi smatraju poslednjom stepenicom pred Formulu 1.

“Teško je rečima opisati kako se osećam posle objavljivanja vesti da ću voziti za Marusju naredne godine. Imao sam veliku sreću da budem rezervni vozač Marusje na poslednjih šest trka ove godine i to znači da već poznajem ceo tim i sistem, kao i ovogodišnji bolid”, rekao je Čilton.

Posle potvrde da će Čilton voziti za Marusju uz Gloka, ostalo je još samo nekoliko nepoznanica oko toga koji će se sve vozači naći na startu Velike nagrade Australije 17. marta. U ovom trenutku je ostalo po jedno slobodno mesto u Fors Indiji i Katerhemu, s tim što je gotovo izvesno da će drugi pomenuti tim zadržati Vitalija Petrova.

Pored toga, Hispanija rejsing nije prijavljen za naredni šampionat, pošto nije nađen kupac. Zvanična lista timova za narednu sezonu je već objavljena i na njoj ih je samo 11 i šanse su minimalne da će se to promeniti po pravilima Svetske automobilske federacije.


B92


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 19 Dec 2012, 17:07
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Eklston: Formula 1 od 2015. godine na Tajlandu



Organzatori su mislili 2014, ali ja mislim da će ipak biti godinu dana kasnije. Stvar je ozbiljna i dobra - rekao je vlasnik Formule 1

Vlasnik Formule 1 Berni Eklston najavio je danas da će Tajland od 2015. godine biti domaćin trke najbržeg "cirkusa" na svetu.

- Organzatori su mislili 2014, ali ja mislim da će ipak biti godinu dana kasnije. Stvar je ozbiljna i dobra - rekao je Eklston za američki "Vol Strit Žurnal".

Tajland će zbog vremenske razlike trku organizovati u večeranjem terminu, kao što je slučaj sa Velikom nagradom Singapura.

Probnoj trci Red Bula u Bankoku pre dve godine pristvovalo je više od 100.000 navijača.
Šampionat Formule 1 sledeće godine počinje 17. marta u australijskom Melburnu, a titulu brani Nemac Sebastijan Fetel.


Vecernje novosti


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 20 Dec 2012, 23:10
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Moto GP uvodi kazne za prekršaje


Od naredne sezone vozači u sve tri kategorije Moto GP šampionata će dobijati kaznene poene za vozačke prestupe na stazi.


Slika


Ta odluka je doneta pošto ove godine kazne uopšte nisu bile dosledne, posebno u kategorijama Moto2 i Moto3, a pojedine su bile ili previše blage ili previše stroge.

Vozači mogu da dobiju do deset kaznenih poena od zavisnosti od situacije. Svaki vozač koji dobije četiri poena narednu trku će startovati sa začelja, kazna od sedam bodova dovodi do starta iz boksa, a deset bodova suspenziju sa sledeće runde šampionata.

„Stavljeno nam je do znanja da treba rešiti problem vozača koji stalno dobijaju opomene ili kazne zbog ugrožavanja drugih vozača ili ozbiljnih prestupa kao što su napadi na redare ili druga zvanična lica. Zbog toga je odlučeno da se uvede sistem kazni, a direkcija trke može da kazni vozača u zavisnosti od težine prekršaja od jednog do deset bodova“, kaže se u saopštenju Gran Pri komisije, „Kada vozač dođe do desetog kaznenog poena i kada odradi kaznu, sve se resetuje do nule. Kazneni poeni se ne prenose na sledeću sezonu“.

Ove sezone najveće incidente na stazi je izazvao šampion Moto2 kategorije Mark Markes. Mladi Španac, koji će sledeće godine braniti boje Repsol Honde u kraljevskoj klasi, je na poslednjoj trci sezone, u Valensiji, startovao sa poslednjeg mesta, pošto je tokom treninga izbacio sa staze Simonea Korsija, ali je na kraju došao do trijumfa.



B92


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 232 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker