Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 17:21


Autoru Poruka
Maša
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 14 Jul 2013, 15:58
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
F1: Pirelijeve mekše gume za Mađarsku

Ta odluka iz Nemačke nam garantuje da će i izbor za Hungaroring biti jednako uspešan i da će ta kombinacija „soft“ - „midijum“ biti ponovo dobitna, uveravaju


Slika


ZVANIČNI snabdevač timova Formule 1 pneumaticima, „Pireli“ suočen sa žestokim kritikama timova, vozača i navijača, odlučio je da odustane od prvobitne namere da za narednu trku u Mađarskoj ponudi „midijum“ i „hard“ pneumatike (srednje i tvrde).


Kako je saopšteno iz „Pirelija“, posle odustajanja od ideje da se koriste komponente iz 2012, bilo je neophodno promeniti i izbor guma za Hungaroring, pa će timovi biti snabdeveni pneumaticima sa oznakama „midijum“ i „soft“ (mekane).

„Pirelijev“ direktor motorsport odeljenja, Pol Hemberi smatra da je uspešan izbor pneumatika na prošloj trci u Nemačkoj omogućio izuzetnu „triler“ završnicu između dve ekipe koje su izabrale različite strategije Red bula i Lotusa i da je to doprinelo i veoma uzbudljivom gran-priju.

- Ta odluka iz Nemačke nam garantuje da će i izbor za Hungaroring biti jednako uspešan i da će ta kombinacija „soft“ - „midijum“ biti ponovo dobitna - uveren je Hemberi.

Trka u Mađarskoj vozi se 28. jula.

RED BUL MENjA PIT-STOP
POSLE bruke kada je Marku Veberu otpao točak i umalo usmrtio jednog kamermana na gran-priju Nemačke, Red bul je odlučio da promeni proceduru zamene pneumatika u pit-stopu.
Posebne instrukcije dobili su i mehaničari koji menjaju točkove, ali i član ekipe zadužen za signal „stop i gou“, koji će ubuduće morati da sačeka jasan signal svih da je posao odrađen kako treba pre nego što dozvoli vozaču da krene.
Zbog greške mehaničara Red bul je u Nemačkoj kažnjen sa 30.000 evra.


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 14 Jul 2013, 16:06
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Srbija reli: Start i cilj u Užicu

Naše najprestižnije automobilsko nadmetanje voziće se od 19. do 21. jula, uz učešće 35 posada iz Srbije, Bugarske, Češke, Švedske, Slovenije i Ukrajine

Slika


NAŠE najprestižnije i najdugovečnije automobilsko nadmetanje „Srbija reli“ voziće se od 19. do 21. jula ove godine, uz učešće 35 posada iz Srbije, Bugarske, Češke, Švedske, Slovenije i Ukrajine.

Start i cilj relija biće u Užicu, što, kako kažu organizatori, predstavlja vraćanje korenima, jer su sa čuvenih reli staza i bogaza oko Užica i Bajine Bašte ponikli neki od najboljih srpskih automobilista svih vremena.

Ove godine, 46. Srbija reli boduje se za Kup Evrope, Balkanski kup, Šampionat Bugarske, što garantuje žestoke borbe za svaku poziciju.


Asove reli sporta predvodi prošlogodišnji pobednik, proslavljeni Bugarin Krum Dončev koji će voziti, prvi put, „ford fijestu R 5“. Najveći rival Bugarinu biće Ukarjinac Aleksandar Saluk, koji vozi sa licencom Kazahstana „škodu fabiju S 2000“.
Naše posade predvodi šampion Vladica Rabrenović u „reno kliju ranjoti“, a na stazi će se naći i miljenice domaće publike, damska posada Jovana Jovanović vozač i Nataša Tunguz za komandama „folksvagena pola 1,4“.

Organizatori relija su beogradski MM pauer tim i „Užice reli tim“.

Start je 19. jula u petak, u 19.01 na Trgu partizana u Užicu, a cilj je na istom mestu u nedelju


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 20 Jul 2013, 23:43
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
Užička policija zabranila održavanje 46. Srbija relija

Falilo nam je još 832 saobraćajna znaka za zatvarnje saobraćaja i zabranu kretanja za pešake, kao i 1,3 kilometra zaštitne ograde punjene vodom – rekao je direktor trke Jevtić
Slika

Užička policija zabranila je danas održavanje 46. Srbija relija zbog neispunjavanja bezbedonosnih uslova na stazama kojima je trebao da se vozi reli, rekao je direktor trke Ivan Jevtić.

- Policija je pred nas postavila nerealne zahteve koje mi nismo uspeli da ispunimo. Falilo nam je još 832 saobraćajna znaka za zatvarnje saobraćaja i zabranu kretanja za pešake, kao i 1,3 kilometra zaštitne ograde punjene vodom - izjavio je Jevtić na konferenciji za medije.

On je naveo i da je policija tražila da subotnju deonicu relija u dužini od 50 kilometara, obezbeđuje 4.250 policajaca i 170 redara, što organizatori takođe nisu obezbedili.

- Elaborat po kom su trebali da budu postavljeni znaci jeste naš. Ne branim sebe ni organizatore, ali kažem da nije bilo moguće naći toliko znakova. Mi smo uspeli da postavimo tridesetak znakova na putevima veće važnosti - rekao je direktor relija.

Jevtić je ne poričući propuste u organizaciji, naveo i da se, po njemu, ne radi samo o tehničkim uslovima, zbog kojih je reli otkazan.

- Mislim da je postojala nečija volja da se reli ne održi iz meni nepoznatih razloga, jer mi nismo imali ni jedan problem u organizaciji do pre 10 dana - poručio je Jevtić.

On je istakao i da su Sportska komisija i predstavnici FIA prošli deo staze i ustanovili da je sve u skladu sa elaboratom, ali je istakao, da oni nemaju jurisdikciju nad lokalnim zakonima.

Upitan da li su kriterijumi bezbednosti u užičkoj policiji povećani posle četiri tragedije na trci na Tari prošle godine, Jevtić je naglasio da svi u Srbiji kad se pomene autosport, porede reli sa brdskom trkom na Tari, što je pogrešno.

On je naglasio da je posle subotnjeg otkazivanja 46. Srbija relija otvoreno pitanje kako će se to odraziti na budućnost ovog takmičenja.

- Srbija reli se neće sigurno ugasiti. Pitanje je samo kakav će status imati naredne sezone. Da li ćemo biti u Kupu Evrope i da li će koeficijent biti i dalje 10 ili će biti smanjen na pet - rekao je Jevtić.

Najprestižnije i najznačajnije takmičenje u oblasti autosporta u zemlji, 46. po redu Srbija reli, koji je u petak uveče bio svečano otvoren na Gradskom trgu u Užicu okupio je 26 posada iz Srbije, Bugarske, Kazahstana, Švedske, Češke i Bosne i Hercegovine.

Organizatori relija su bili klubovi MM Power iz Beograda i Užice Rally team.

novosti.rs


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 29 Jul 2013, 10:06
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Hamilton četvrti put najbrži na Hungaroringu

Britanski vozač, nekadašnji šampion ostavio, na trci Velike nagrade Mađarske iza sebe Finca Kimija Raikonena i Sebastijana Fetela


Slika


TAMNOPUTOM engleskom virtuozu Luisu Hamiltonu štimer majstori Mercedesa su najzad dali „instrument“ na kojem je mogao da odsvira pobedničke note. „Čardaš„ na usijanoj pisti u Hungaroringu, koji je nekadašnji prvak sveta po četvrti put „odsvirao“ u karijeri na Velikoj nagradi Mađarske, prvi u bolidu Mercedesa, bio je besprekoran, silovit, omamljujući!


Do 22. pobede u blistavoj karijeri 28-godišnji Englez je došao besprekornom vožnjom, odbranivši na startu četvrtu pol poziciju u ovogodišnjem šampionatu, ostavivši iza sebe Kimija Raikonena na drugoj i Sebastijana Fetela na trećem mestu pobedničkog postolja!

- Nismo verovali posle nenadanog osvajanja pol pozicije da ćemo uspeti i da pobedimo na trci znajući da nama nikako ne odgovara velika vrućina i staza poput Hungaroringa. Ipak uspeo sam da u ključnim momentima trke budem dovoljno brz, kao i da pravovremeno odradimo servise u boksu. Hvala svima iz tima na fantastičnom poslu - blistao je Hamailton.

Drugoplasirani Raikonen je priznao da je mnogo toga propustio u kvalifikacijama kada je bio tek šesti, ali da je već naučio da sam sebi zakomplikuje život.

- Bolid je bio sjajan pa sam nadoknadio puno toga - rekao je Raikonen koji je uspeo da pred kraj trke odoli i napadima Fetela iako je imao neuporedivo lošije gume.

Fetel, koji je možda ispustio i pobedu, sredinom trke kada posle promene guma i izlaska na pistu nije uspeo da pretekne dugo vremena Džensona Batona, koga je Hamilton obišao „u brišućem letu“ nešto pre toga, radio-vezom se požalio ekipi na Raikonena smatrajući da mu nije ostavio dovoljno prostora za obilaženje!

- Pokušao sam sve, ali je Kimi bio dovoljno brz.Prigovorio sam mu posle trke, ali se on samo nasmejao. To je bilo ipak sve u žaru borbe. Mislim da sam mnogo propustio u pokušajima da preteknem Batona posle prve izmene pneumatika - priznao je Fetel, koji je i dalje ubedljivo prvi u šampionatu.

Sam start je doneo dosta uzbuđenja. Hamilton je odoleo napadima Fetela, na trećem mestu se održao Romejn Grožan u Lotusu, praćen tandemom Ferarija Fernandom Alonsom i Felipeom Masom. Sa desetog mesta na šestu poziciju probio se Mark Veber u „Red bulu“, a fenomenalni Dženson Baton je, u i dalje nekonkurentnom bolidu Meklarena sa 13. pozicije, već posle nekoliko prvih krivina stigao do šeste pozicije. Bilo je i nekoliko incidenata u kojima su učestvovali Masa i Rozberg koji je izvukao deblji kraj, izgubio nekoliko pozicija, pa je na kraju, u pokušaju da popravi šta se može popraviti, preterao i preforsirao motor i odustao!

Brazilac Felipe Masa doneo je još nekoliko mršavih bodova Skuderiji osvajanjem osmog mesta. Malo za ambicije tima iz Maranela. Dva poena Meklarenu, na stazi na kojoj su u poslednjih deset godina slavili osam puta, ugrabio je Meksikanac Serhio Perez, dok je za slavni Vilijams poslednji bod nekako „iščačkao“ Pastor Maldonaldo.

Sledi pauza u šampionatu do 25. avgusta kada će se najbrži vozači planete okupiti na legendarnoj pisti u Spa Frankošampu, gde se vozi Velika nagrada Belgije.
VOZAČI
1. FETEL 172
2. RAIKONEN 134
3. ALONSO 133
4. HAMILTON 124
5. VEBER 105
6. ROZBERG 84


TIMOVI
1. RED BUL 277
2. MERCEDES 208
3. FERARI 194
4. LOTUS 183
5. FORS INDIJA 59
6. MEKLAREN 57
REZULTATI VN MAĐARSKE
1.Luis Hamilton (Britanija) Mercedes 1;42,29,44 časova
2.Kimi Raikonen (Finska) Lotus + 10,9 sek.
3.Sebastijan Fetel (Nemačka) Red bul + 12,45
4.Mark Veber (Australija) Red bul + 18,04
5.Fernando Alonso (Španija) Ferari + 31,41
6.Romejn Grožan (Francuska) Lotus + 32,39
7.Dženson Baton (Britanija) Meklaren + 53,81
8.Felipe Masa (Brazil) Ferari + 56,01
9.Serhio Perez (Meksiko) Meklaren + 1 krug
10.Pastor Maldonaldo (Venecuela) Vilijams +1 krug



EKLSTON: HUNGARORING U KALENDARU DO 2021.
Prvi čovek Formule 1 Berni Eklston izjavio je danas u Budimpešti da je potpisan novi ugovor sa organizatorima Velike nagrade Mađarske i da će trka na stazi "Hungaroring" ostati u kalendaru najmanje do 2021. godine. Prva trka Formule 1 u istočnoj Evropi u kalendaru "najbržeg cirkusa" neprekidno je od 1986. godine i po tome su trenutno ispred samo Monte Karlo i Monca.


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 03 Avg 2013, 11:13
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Kimi Raikonen u Ferariju?

Finski portal SuomiF1, inače dobro obavešten, tvrdi da je „stavr utanačena i da je tajna samo koliko je Kimi dobio za povratak u Ferari! Italijani demnatuju

Slika


VRTEŠKA u najskupljem cirkusu na planeti, Formuli 1, nastavlja da se okreće punom brzinom, „prekraćujući“ tronedeljnu pauzu u šapionatu. Nova „bomba“ koja je usijala „društvene mreže“, internet portale je vest da je Kimi Raikonen potpisao ugovor za Ferari za 2014!

Mada je Ferari odmah demantovao ovaj transfer, finski portal SuomiF1, inače dobro obavešten, tvrdi da je „stvar utanačena i da je tajna samo koliko je Kimi dobio za povratak u Ferari!

Celu stvar je dodatno zakuvao i sam Finac, koji je nedavno u Mađarskoj izjavio da mu Lotus, za koji sada vozi i Red bul koji ne krije da bi voleo da ga vidi u svojim redovima posle odlaska Marka Vebera, nisu jedine opcije!

Sada se slažu sve kockice, tvrde i neki italijanski mediji, jer je jasno da razgovor menadžera Fernanda Alonsa sa Kristijanom Hornerom, šefom Red bula, nije bio samo „prijateljsko ćaskanje“. Alonso, kažu, ne želi da vozi u istom timu sa Raikonenom i odmah je potražio izlaz.


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 22 Avg 2013, 13:50
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Vesnić za evropsku titulu šampiona na Slovakijaringu

Konkurencija će biti velika, ali spreman sam da ljubitelje automobilizma u Srbiji obradujem novom pobedom i evropskom tutulom na kružnim stazama - rekao je srpski automobilista


Slika


Užički automobilista Milovan Vesnić voziće ovog vikenda trku u Slovačkoj, koja može da odluči pobednika šampionata centralne Evrope na kružnim stazama.


Vesnić je u dosadašnjem toku šampionata zabeležio šest uzastopnih pobeda i šest pol pozicija u isto toliko trka i ako pobedi i na Slovakijaringu, Srbija će prvi put dobiti šampiona na kružnim stazama u jednoj evropskoj seriji pod patronatom Svetske automobilske organizacije.

- Sa nestrpljenjem očekujem ovaj nastup i idem, kao i svaki put, na pobedu. Konkurencija će biti velika, ali spreman sam da ljubitelje automobilizma u Srbiji obradujem novom pobedom i evropskom tutulom na kružnim stazama - rekao je Vesnić za Tanjug.

Na stazi Slovakijaring u klasi D4-2000 čm startovaće 27 vozača,a u komplotnoj diviziji čak 47 vozila.

Slovakijaring nalazi se u mestu Orehova Poton, ima stazu od šest kilometara, jednu od najdužih u Evropi.

Vesnić će voziti u subotu i nedelju dve trke po 10 krugova.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 25 Avg 2013, 12:47
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Vesnić trijumfovao u Slovačkoj

Srpski automobilista pobedio je u prvoj trci u Slovačkoj i došao na korak od osvajanje titule u šampionatu centralne Evrope na kružnim stazama


Slika


Srpski automobilista Milovan Vesnić pobedio je u subotu u prvoj trci u Slovačkoj i došao na korak od osvajanje titule u šampionatu centralne Evrope na kružnim stazama.


Po klizavoj stazi zbog jake kiše koja je padala uoči trke Vesnić je ostvario sedmi uzastopni trijumf i potvrdio da trenutno nema premca u ovoj kategoriji. Drugo mesto pripalo je Mađaru Gašparu Chabi, a treće Slovaku Miroslavu Hornaku.

U generalnom plasmanu Vesnić ima 162,5 boda, drugi je Čeh Mandelka sa 90 (četvrtoplasirani na današnjoj trci), a trećeplasirani njegov zemljak Marek sa 83 boda.

- Kiša je unela malu pometnju, a sama staza je obilovala vlažnim mestima, a posebno je kritično bilo na kočenju pred šikanu. Vozio sam oprezno i rezervisano, što se ne može reći i za Čeha. Nama sada preostaje da u nedelju odradimo dobro, prvo trening, a zatim i trku. Još nije vreme za slavlje, trke se voze do poslednjeg metra - izjavio je Vesnić posle novog trijumfa.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 26 Avg 2013, 11:37
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Vesnić šampion Evrope na kružnim stazama

Umesto zasluženog prvog mesta završio sam na poziciji broj četiri, ali najbitnije je da sam osvojio šampionsku titulu trku pre kraja sezone – istakao je srpski automobilista


Slika


Srpski automobilista Milovan Vesnić osvojio je u nedelju titulu u šampionatu centralne Evrope na kružnim stazama.


Drugog dana na trci u Slovačkoj, Vesnić je prvi prošao kroz cilj, odmah iza bezbednosnog vozila, ali ga je direktor trke kaznio sa 40 sekundi zbog preticanja pod žutom zastavom.

Uprkos tome srpski automobilista je zauzeo četvrtu poziciju i sa novih 12 bodova obezbedilo titulu šampiona centralne Evrope.

Vesnić sada u generalnom plasmanu ima 174.5 boda, Čeh Petr Mandelik 108, a Mađar Gaspar Csaba 98.5.

- Uzbudljiva nedelja, od samih kvalifikacija pa sve do kraja trke. Ponovo nisam imao mogućnost da na novim pneumaticima napravim vreme, ali i to je bilo dovoljno za pol poziciju. Trka je krenula dosta uzbudljivo. Prvi incident se dogodio u četvrtom krugu, stigao sam prvu grupu koja me nije videla i bio sam izbačen sa staze. To je iskoristio moj konkurent Marek koji me je pretekao i napravio malu prednost pa sam morao da dam sve od sebe da ga stignem - rekao je Vesnić.

On je dodao da je u tom trenutku nastao haos na Slovakiaringu, sa dosta udaranja i izletanja sa staze.

- U žaru borbe napravio sam grešku, nisam video istaknutu žutu zastavu i dobio sam kaznu od 40 sekundi. Toga nisam bio svestan sve dok nismo primili pehare. Umesto zasluženog prvog mesta završio sam na poziciji broj četiri, ali najbitnije je da je još jedan uspešan vikend iza nas. Najvažnije je da sam osvojio šampionsku titulu trku pre kraja sezone - poručio je Vesnić.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 09 Sep 2013, 11:22
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
F1: Fetel pokorio i Moncu

Velika nagrada Italije protekla u dominaciji trostrukog svetskog šampiona. Drugo mesto za Fernanda Alonsa u Ferariju, a treće za Marka Vebera u Red bulu


Slika


OD prvog do poslednjeg kruga u Monci pitanje pobednika se nije postavljalo. Odavno neko, još od vremena Mihaela Šumahera, nije tako ubedljivo dominarao na jednoj trci u šampionatu sveta kao što je to u nedelju, na Velikoj nagradi Italije, uradio trostruki prvak sveta Sebastijan Fetel u bolidu Red bula.


Nemac je leteo na legendarnoj stazi i 53 kruga (306.720 kilometara) je prevezao za 1:18,33,352 časova, vozeći prosečnom brzinom od 234,268 kilometara na sat! Fetel je lako na startu odbranio pol poziciju i bez ikakvih problema stigao do šeste ovogodišnje, a 32. pobede u karijeri (izjednačio se na večnoj listi sa Alonsom), povećavši, sedam trka pre kraja šampionata, vođstvo na 53 boda.

- Ovo je velika pobeda na izuzetnoj stazi. Imali smo nekih problema sa menjačem, ali je bolid sve izdržao. Volim ovu pistu na kojoj sam postigao i prvu pobedu u karijeri - blistao je Fetel.

Mada je žarko želeo da na domaćem terenu smanji prednost Fetela, Španac Fernando Alonso, nošen žestokim navijanjem pristalica Ferarija, ipak nije mogao bolje od drugog mesta.- Pokušali smo sve. Rizikovao sam na startu, probio se sa šeste pozicije na četvrtu, kasnije sam obišao i Masu i Vebera, ali bolje od drugog mesta nije moglo. Nadam se da ćemo napredovati i da ćemo mi biti ti koji ćemo se ovde radovati sledeće godine - tešio je sebe i navijače prvi vozač Ferarija.

Poslednji krug u Monci, bar za komandama Formule 1, vozio je Mark Veber, koji sledeće sezone prelazi u Le Man seriju.

- Monca je uvek nešto posebno i izuzetno sam srećan što sam se oprostio od nje podijumom - rekao je Veber.

Četvrta pozicija Brazilca Felipea Mase će "odlučivati" i o daljoj sudbini ovog vozača kada je mesto u bolidu Ferarija u pitanju. Predsednik Skuderije Luka di Montecemolo je najavio da će u naredna tri dana odlučiti ko će, uz Alonsa naredne sezone pokušati da vrati primat u najbržem cirkusu na planeti. Jedan od najozbiljnijih kandidata i rivala Masi je i Finac Kimi Raikonen, koji juče, u bolidu Lotusa, nije uspeo da nadoknadi loš učinak u kvalifikacijama, kada je zauzeo 11. mesto. Nekadašnji svetski prvak, iako se borio kao lav, je već na startu posle sudara sa Perezom morao u boks, pa je kraj trke dočekao bez bodova - ponovo je bio 11.

Još jedan pretendent na presto, Luis Hamilton nije imao mnogo uspeha. I on je platio danak slabim kvalifikacijama (startovao kao 12.), i na devetoj poziciji uknjižio je samo dva "mršava" boda, pa je, sedam trka pre kraja prvenstva, udaljen od krune i Fetela "par svetlosnih godina".

Fetel je u nedelju "upropastio" Veliku nagradu Italije, jer je izostala borba za vrh, ali je "vatre" bilo u boju za peto mesto, u kome je Nemac u bolidu Zaubera Niko Hulkenberg nadmašio zemljaka i imanjaka u Mercedesu – Rozberga.

Odličan je bio i mladi australijski pilot Daniel Rikiardo u bolidu Toro roso tima, koji je sedmim mestom potvrdio veliki talenat. Francuz Romejn Grožan je Lotusu doneo osmu poziciju, odolevši silovitom napadu Hamiltona pri kraju trke.

Poslednji bod sa Monce ide na konto Meklarena zahvaljujući 10. mestu Džensona Batona. Isuviše malo za legendarni tim koji je 2. septembra proslavio 50 godina u Formuli 1!

Sledeća trka u šampionatu vozi se 22. septembra za Veliku nagradu Singapura.

REZULTATI
1. Sebastijan Fetel (Nemačka) Red bul 1:18.33,35
2. Fernando Alonso (Španija) Ferari + 5,46 sekundi
3. Mark Veber (Australija) Red bul + 6,35 sek.
4. Felipe Masa (Brazil) Ferari + 9,36
5. Niko Hulkenberg (Nemačka) Zauber + 10,35
6. Niko Rozberg (Nemačka) Mercedes + 10,93
7. Daniel Rikiardo (Australija) Toro Roso + 32,32
8. Romejn Grožan (Francuska) Lotus + 33,13
9. Luis Hamilton (V. Britanija) Mercedes + 33,52
10. Dženson Baton (V. Britanija) Meklaren + 38,52


VOZAČI
1. FETEL 222
2. ALONSO 169
3. HAMILTON 141
4. RAIKONEN 134
5. VEBER 130
6. ROZBERG 104

TIMOVI
1. RED BUL 352
2. FERARI 248
3. MERCEDES 245
4. LOTUS 191
5. MEKLAREN 66
6. FORS INDIJA 61


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: AUTO MOTO  |  Poslato: 13 Sep 2013, 10:18
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
Raikonen ponovo u Ferariju

Finac se posle dvogodišnjeg izbivanja iz sveta F1 vratio prošle sezone u Lotus i rezultati koje je postigao preporučili su ga ekipi kojoj je 2007. doneo poslednju titulu prvaka sveta


Slika


FINSKI velemajstor volana Kimi Raikonen (34) od sledeće godine voziće u timu Ferarija, uz španskog asa Fernanda Alonsa.


To je potvrdio slavni italijanski tim koji se, uz mnogo lepih reči, zahvalio Brazilcu Felipeu Masi, koji je još ranije na svom "tviter" nalogu objavio da odlazi iz Skuderije.
Raikonen se posle dvogodišnjeg izbivanja iz sveta F1 vratio prošle sezone u Lotus i rezultati koje je postigao u tom timu su ga preporučili za Ferari, ekipu kojoj je 2007. doneo poslednju titulu prvaka sveta.

novosti.rs


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 56 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker