Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 19 Apr 2024, 13:24


Autoru Poruka
Elena
Post  Tema posta: Re: MODA - trendovi,korisni saveti,intervjui  |  Poslato: 20 Feb 2013, 13:59
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 22 Jan 2013, 03:39
Postovi: 586

OffLine
Fashion Night Out: Ležerno, ne večernje



Večernji izlazak i priprema za klub ili bar neko mesto gde možete provesti prijatne trenutke sa prijateljima, popiti koju čašicu više ili đuskati, kao da za sobom sve manje povlači i odabir večernje garderobe i adekvatnog outfit-a o kome se, stičemo utisak, ranije više vodilo računa. Danas je sve to nekako ležerno, ponekad i nemarno.

Proteklog vikenda nismo imali toliko uspeha da naiđemo na tako dobar outfit koji bi nam privukao pažnju, ali pokušali smo da za vas pronađemo interesantne i aktuelne komade.





Slika

Zanimljiva haljina u srebrnim nijansama. Lepo pristaje njenoj liniji





Slika

Casual. Teksas košulja može se lako kombinovati





Slika

Dezenirane pantalone i jeans su aktuelni ove sezone




Slika

Sakoi Chanel su potpuni hit sezone. Sada imaju širu primenu i mogu se kombinovati na različite načine





Slika

Priuštite sebi jedan komad garderobe od svetlucavog materijala





Slika

Dobar outfit, ali ovakav izbor garderobe je prikladniji za dnevne izlaske





Slika

Kratki sakoi polako postaju sve traženiji. Uz ovo, kratka i interesantna suknja i cipele sa štiklom upotpuniće outfit





Slika

Ležerno. Ovo su kombinacije koje se mogu videti i preko dana





Slika

Štepani sako je dobar izbor, a njega je vrlo lako kombinovati u svakoj prilici





wannabemagazine


Vrh
Elena
Post  Tema posta: Re: MODA - trendovi,korisni saveti,intervjui  |  Poslato: 21 Feb 2013, 20:02
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 22 Jan 2013, 03:39
Postovi: 586

OffLine
Max & Co: Lepotice u Parizu



Magdalena Frakoviak (Magdalena Frackowiak) i Žozefin Skriver (Josephine Skriver) su zaštitna lica nove reklamne kampanje brenda Max & Co. One poziraju u kombinacijama iz zimske kolekcije koja odiše glamurom, a sve to je snimljeno na ulicama čarobnog Pariza. Fotografije su uradili Klaudia Knopfel i Stefan Indlekofer (Claudia Knoepfel & Stefan Indlekofer).



Slika

Karirane suknjice i kratke bunde





Slika

Sportska crna haljina sa dugim rukavima





Slika

Savršeni kaputi za zimsko vreme





Slika

Naočare za sunčane zimske dane





Slika

Kaputi u trendi bojama





Slika

Izaberite okvir prema svom ukusu





wannabemagazine


Vrh
Elena
Post  Tema posta: Re: MODA - trendovi,korisni saveti,intervjui  |  Poslato: 21 Feb 2013, 20:44
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 22 Jan 2013, 03:39
Postovi: 586

OffLine
Najbolje na Nedelji mode u Berlinu



Poslednja Nedelja mode u Berlinu, sponzorisana od strane kompanije Mercedes-Benz, predstavila je kako već dobro poznate dizajnere, koji održavaju svoje mesto u samom modnom vrhu, tako i nadolazeće nade ove industrije. Svi oni prikazivali su kolekcije u koje su uložili puno vremena, strpljenja i kreativnosti. Ipak, neki su se posebno izdvojili sa tendencijom da u budućnosti postanu ozbiljna imena modne mašinerije.



Slika

Berlinska nedelja mode u punom sjaju





Hien Li

Mladi Hjen Li (Hien Li) predstavio je na samom otvaranju svoju petu kolekciju za jesen 2013. godine. Poznat po svom minimalizmu, ni ovoga puta ne odstupa od onoga što za njega predstavlja suštinu mode. Krojevi su jednostavni, preovlađuju crna i bela boja, ali i takozvani ombre, koji ne samo da je postao glavni trend kada je kosa u pitanju, već je i sve više ovako iznijansiranih dezena garderobe. Njegova kolekcija koja uključuje najrazličitije bluze, sakoe i košulja-haljine, nosiva je i u svakodnevnim prilikama.





Slika

Hjen Li oduševio svojim minimalističkim doživljajem mode




Barre Noir

Ovaj brend predstavio je svoju jesenju ready-to-wear kolekciju, pod autorskom palicom dizajnera Tima Zisbriha (Timm Süssbrich). Kolekcija je posebno oduševila dezenima odeće, ali i materijalima. Na prvi pogled, imate utisak da se radi o prolećnoj kolekciji. Veštom kombinacijom pastelnih i zemljanih tonova, dizajner je uneo svežinu u jesenje, sive dane. Savršeno osmišljeni komadi, poput pantalona, bluzi i haljina, izrađeni su od najfinije vune, svile i platna i potpuno su nosivi.




Slika

Leopard i reptil printovi bacaju novu svetlost na jesenju sezonu





Lala Berlin

Dizajnerka Lejla Pjedaješ (Leyla Piedayesh) predstavila je kolekciju za jesen 2013. godine za modnu kuću Lala Berlin. Kao i prethodna, i njena kolekcija odstupa od standardnih, zemljanih tonova za jesenju sezonu. Dominiraju roze, crvena, crna i bela, ali i najrazličitihi grafički i crno-beli Inka, kao i ugaoni printovi. Od komada odeće najzastupljeniji su kombinezoni, mini suknje i dugi kaputi.



Slika

Lala Berlin daje novo značenje roze tonovima





wannabemagazine


Vrh
Elena
Post  Tema posta: Re: MODA - trendovi,korisni saveti,intervjui  |  Poslato: 23 Feb 2013, 02:49
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 22 Jan 2013, 03:39
Postovi: 586

OffLine
Wannabe intervju: Aleksandra Radović – “Svima nam fali one prave ljubavi”






Na svom Twitter profilu ona poručuje: “Žao mi je, mržnja ne stanuje ovde. Probajte vrata pored.” U istom duhu je u intervjuu za Wannabe Magazine rekla kako je srećna što ima mogućnost da “svojim stihovima i notama miluje izranjavane duše željne ljubavi”, dodajući, kao i uvek – gordo, a nežno, kako je i sama deo njih.

Iako je za žutu štampu odbila da govori, a u razgovorima sa medijima je generalno “zatvorena”, Aleksandra Radović nije jedna od onih lažno šljaštećih zvezda koje će u javnost izneti čitavu svoju privatnost, a kasnije stidljivo pričati o onome što zaista jesu. Pred oči javnosti smestila je tek onoliko koliko je neophodno, a tek njena muzika bogato govori u njeno ime. To, ipak, ne znači da neće otkriti kako je “karijera utešna nagrada”, kako joj je kćerka “oaza spokoja i ljubavi”, te kako joj je “Zažmuri” jedna od najdražih autobiografskih pesama.

O svojim pesmama, načinu na koje nastaju, spoljašnjim, ali i unutrašnjim “uslovima”, sreći i stradanju koje im prethode, Aleksandra mi je rekla sledeće:





Slika

Sa konferencije za novinare povodom najave koncerta u Sava Centru





WANNABE MAGAZINE: Verujem da je ono što daje posebnu snagu Vašoj muzici upravo činjenica da je većina Vaših pesama autobiografskog karaktera. Koje od pesama bi Vam bile najdraže? U kojima ste imali utisak da ste izrazili svoj emocionalni i interpretativni maksimum u tom trenutku?


ALEKSANDRA: Svaku pesmu, bilo da sam je ja napisala ili je napisao neko drugi za mene, otpevala sam iz srca. Naravno da su one koje ja pišem dobile i veći deo mene, jer su zasnovane na onome što se proživelo, bilo da je reč o meni ili nekome iz mog najbližeg okruženja. U tom smislu, posebno drage su mi “Zažmuri”, “Odavno”, “Bivši dragi” – od autorskih pesama, ali i “Kao so u moru” i “Čuvam te” – koje su za mene napisali Aleksandra Milutinović i Goran Kovačić. Zaista mi je teško da izdvajam, jer svaka pesma ima u sebi i deo mene.



Koliko je teško “ogoleti” se pred publikom, dozvoliti da kroz čistu emociju vide i ogromnu slabost, pa nakon toga, i dalje ponosan, a tek dopola im poznat, stajati pred njima?



Mislim da sam tek od drugog albuma počela da budem ličnija. Naravno da je teško, ali to je i svojevrsno pražnjenje. Ne volim da raspredam priče o svom privatnom životu i smatram da je pravi način da me publika upozna i doživi upravo moja muzika. Tu se može čuti sve, ukoliko pažljivo slušate.




Otvoreno pevati snažnu, dirljivu, ljubavnu, autobiografsku pesmu i znati da će se onaj kom je posvećena u njoj pronaći – da li je za to potrebna hrabrost ili se nekom drugom rečju može opisati ono što taj proces iziskuje?




Neke stvari u životu prosto ostaju nedorečene. Neke prilike da sve ono što ste dugo držali u sebi kažete onome ko vas je povredio, nikad u životu i ne dobijete. Tada na scenu stupa pesma. I uvek se onaj kome je posvećena i pronađe u njoj, samo mu nekada prija, a nekada ne. Na kraju priče, više nije ni važno. Važno je da ste rekli ono što vam je bilo na duši i da možete da nastavite dalje.



Na sceni je Aleksandra sva upletena u duboke i divne emocije, iako je, kažu, u razgovorima sa medijima često hladna i uzdržana. Kakva je Aleksandra privatno? Sve to zajedno ili nešto što u medijima i ne stižemo da sretnemo?





Vidim da ljudi često mešaju moju javnu personu sa onom privatnom. One, u principu, imaju vrlo malo sličnosti. Taj hladan i uzdržan stav u odnosu sa medijima je nešto na čemu sam radila. Na samom početku moje karijere sam videla sa kakvim sve stvarima i ljudima na estradi moram da se borim i odlučila da zauzmem takav stav. Mislim da sam donela dobru odluku. Privatno sam veoma emotivna, prijatelji kažu čak i previše. Spontana, predusretljiva i opuštena.









Slika

Aleksandra - za editorijal časopisa “Sofija”




Kako nastaju pesme za koje sami pišete tekstove? Da li se najpre dogodi tekst, pa tek kasnije melodija ili nastaju jednovremeno?



Kako kada. Sve je stvar trenutka. Uglavnom pišem noću i tada nastaju neki od mojih najiskrenijih i najdubljih tekstova i melodija, jer je noć idealna za osluškivanje sopstvenog srca i misli. Nekada sviram bez određene ideje o melodiji i harmoniji i ona se pojavi niotkud. A nekada se sve desi u istom trenutku.




U pesmi “Sviraj” postoji stih “Samo sviraj, da zavolim bol.” Mislite li da bez bola može biti istinskog stvaranja? I na koji način stvaranje proističe iz bola? Da li odmah, dok je rana još vrela, ili kasnije, kada su rane već zašivene, pa kad, s izvesne distance, gledamo u ono što boli?




Toliko smo već naviknuti da nas ljudi iznova i iznova povređuju da mi je taj stih “Samo sviraj, da zavolim bol” u stvari nešto što oslikava borbu naše duše da prihvati to kao neminovnost i saživi se sa tim. Mislim da ljudi koji u svom životu nisu doživeli krah u ljubavi nisu ni u stanju da iskreno pevaju o tome. Nekada je lakše odmah sve istresti na parče papira, a nekada je za to potrebno vreme.




Postoji li neko od izvođača ili umetnika uopšte ko je posebno uticao na Vas?




Naravno. Sting (Gordon Matthew Thomas Sumner – Sting) i Šade (Sade Adu) posebno.




Slika

Sa konferencije za novinare povodom dugoočekivanog albuma “Žar ptica”




Svrha umetnosti, između ostalog, mogla bi ležati i u činjenici da ona pomaže u borbi sa životom. U Vašem slučaju, šta je ono što je umetnost Vašem životu dodala, a šta oduzela?




Umetnici imaju svoj svet u kojem nalaze utočište od stvarnosti. Nekada je to dobro, nekada ne, ali ja volim da pobegnem u taj svet. Sama činjenica da mi je dato da se bavim umetnošću i onim što volim i što me ispunjava, čini me srećnom. Postoji, naravno, i ona druga, estradno-tabloidna strana ove profesije, koja mi nikada nije, niti će mi ikada prijati. Svi žele da znaju sve. Kvazi novinari se svim silama trude da vam unište ono na čemu godinama radite, da omalovaže vaš uspeh, da unesu razdor u vašu porodicu, izmisle sukobe sa kolegama, a sve pod izgovorom: “Vi ste javne ličnosti, to je sastavni deo vašeg posla”. Čudan smo narod i nekada imam utisak da je prosto sve “hejt” – koji može, ali i ne mora biti, ama baš ničim izazvan.

Ako pričamo o tome šta mi je umetnost oduzela, ona konkretno nije ništa. Samo mi je dala. Ljudi koji sebe nazivaju novinarima su ti koji umeju da obesmisle i izvrnu svaku vašu izjavu i time dovedu do toga da vas veliki broj ljudi potpuno pogrešno percipira. Ukoliko još sa njima ne želite ni da sarađujete, u stanju su da vas satanizuju da bi prodali određene tiraže ili vam, pak, prosto naneli štetu iz čisto ličnog animoziteta. U Srbiji će vas retko koje novine pohvaliti i napisati nešto lepo – ukoliko radite dobro svoj posao i to je veoma tužno.





Verujem da je onima koji su javne ličnosti još potrebnije da imaju “svoj svet”, mesto na kom su zaštićeni od onoga što ih, inače, na estradi, u javnosti okružuje. Šta je ono od čega je Aleksandrin svet sačinjen? Bez čega on ne bi mogao biti ono što jeste?







Moj svet je moje dete. Beskrajno uživam u njenom odrastanju, u našoj zajedničkoj igri, učenju, vremenu koje provodimo zajedno… Od svog deteta učim. Svakog dana. Ona je moja oaza spokoja i ljubavi.




Na sceni delujete neverovatno divno: istovremeno prepuno bola i snage, nesalomivo i krhko, senzualno, ponosno, gordo i nežno. Iz čega crpite sve ono čime Vaša pojava pleni? Da li je to nesto s čim se čovek prosto rodi ili pak nešto što se za života “izgradi”, bedemi koji za sebe iskrojimo?





Hvala Vam na tome… To nije nešto na čemu sam radila. Život se pobrinuo da emocije koje iskazujem na sceni budu nešto što sam duboko proživela. Bol i patnja o kojima pevam su stvarni. Nisu nepostojeći ili izmišljeni. Ljudi to prepoznaju kao čistu i duboku emociju, jer svi pate. Ne sećam se kada sam poslednji put čula da je neko rekao da je srećan i zadovoljan. Moralne granice praktično i ne postoje. U sadašnjem vremenu – sve je dostupno i svi su dostupni. Svima nam fali ljubavi, one prave i one za koju silno želimo da verujemo da će trajati zauvek. Kada nastupi otrežnjenje i shvatimo da takva ljubav ne postoji, ostaje ogromna praznina. Pevam iznova i iznova o tom žalu, da bih se i dalje osećala živom. Bez obzira na sve, želim da verujem i srećna sam i zahvalna što mogu svojim notama i stihovima da milujem izranjavane duše željne ljubavi, jer sam i ja deo njih.







wannabemagazine


Vrh
Elena
Post  Tema posta: Re: MODA - trendovi,korisni saveti,intervjui  |  Poslato: 23 Feb 2013, 03:33
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 22 Jan 2013, 03:39
Postovi: 586

OffLine
Najbolje odeveni na reviji modne kuće Burberry



Revija modne kuće Burberry vrhunac je svake Londonske nedelje mode. Iz sezone u sezonu dizajner Kristofer Bejli (Christopher Bailey) uspostavlja trendove, divno ih kombinujući sa britanskom klasikom koja je sinonim za ovaj brend. I iz sezone u sezonu oduševljava istinske zaljubljenike u modu širom sveta koji prate reviju putem medija (interneta i live stream-a), ali i one srećnike koji reviju prate iz prvog reda u predivnom Kensington Garden-u.




Reviju Burberry ne propuštaju modni znalci, ikone stila, “it” devojke, modeli, modne urednice, poznati muzičari, itd. Stylish posetioci su uglavnom odeveni u odeću Burberry iz aktuelne kolekcije, tako da smo ove godine imali priliku da vidimo koliko su moderni, i van piste divni, metalik prolećni kaputi ove modne kuće. Masculine odela na damama nikada nisu izgledala tako ženstveno, a i dečaci su bili odlično stilizovani. Rita (Rita Ora), Rouzi (Rosie Huntington-Whiteley), Gabriel (Gabriella Wilde), Miroslava (Miroslava Duma) i ostali – aplaudiramo vam!




Slika

Savršen autfit i savršena žena – Rosie Huntington-Whiteley





Slika

Uvek moderna Rita Ora





Slika

Tinie Tempah nosi sjajan camel kaput





Slika

Prelepa Freida Pinto u autfitu Burberry





Slika

Ruskinja Miroslava Duma je ikona stila





Slika

Metalik jaknica je modni odabir modela Leigh Lezark





Slika

Klasika za Kate Beckinsale





Slika

Olivia Palermo se opredelila za svedenu kombinaciju





Slika

Douglas Booth u opuštenom, modernom autfitu





Slika

Odevna kombinacija za koju se odlučila prelepa Gabrielle Wilde je za čistu desetku








wannabemagazine


Vrh
Elena
Post  Tema posta: Re: MODA - trendovi,korisni saveti,intervjui  |  Poslato: 23 Feb 2013, 11:09
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 22 Jan 2013, 03:39
Postovi: 586

OffLine
Donna Karan: Zima u znaku dominantne žene



Brend Donna Karan ovu zimu ispunio je upečatljivim bojama, oštrim krojevima, kao i diskretnim šljokicama. Ovaj brend promovisao je i ženu čvrstog karaktera dajući joj pravo na ravnopravnost s muškim polom, makar u modnom pogledu. To nam je predstavila plavooka manekenka Ajelin Valad (Aymeline Valade) koja se transformisala od muškobanjaste žene u odelu sa šeširom, do prefinjene žene u dugoj haljini, pozirajući pred objektivom Rasela Džejmsa (Russel James).



Slika

Zavodnica, čak i u strogom sakou





Slika

Ajmelin je izvrstan androgeni model





Slika

Anđeoski pogled ispod crnog šešira





Slika

I stil i stav čine ženu neodoljivom





Slika

Šljokice više nisu samo na haljinama već i na odelima




Slika

Diva u blistavoj haljini i u muškom društvu





wannabemagazine


Vrh
Elena
Post  Tema posta: Re: MODA - trendovi,korisni saveti,intervjui  |  Poslato: 23 Feb 2013, 11:27
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 22 Jan 2013, 03:39
Postovi: 586

OffLine
“Vogue Italia”: Bianca Balti u duhu starog Holivuda



Italijansko izdanje čuvenog modnog časopisa “Vogue” pripremilo je najnoviji editorijal za februar. On očigledno ima ulogu da nas zagreje u ovim hladnim danima jer je fotograf Elen Fon Unvert (Ellen Von Unwerth) za modela odabrala prelepu Bjanku Balti (Bianca Balti), koja nikoga ne ostavlja ravnodušnim! Stilistkinja Alisa Đentiluči (Alice Gentilucci) se pobrinula za oživljavanje starog Holivuda, tako da je sve ispalo više nego glamurozno. Kako vam se čini?



Slika

Raskošno i otmeno





Slika

Podseća li pomalo na Merilin Monro?





Slika

Maca kao asistent u poziranju





Slika

Lepotica sa prodornim pogledom





Slika

Bjanka na naslovnici poznatog modnog magazina








wannabemagazine


Vrh
Elena
Post  Tema posta: Re: MODA - trendovi,korisni saveti,intervjui  |  Poslato: 23 Feb 2013, 11:32
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 22 Jan 2013, 03:39
Postovi: 586

OffLine
Modni zalogaj: Heidi Klum za nemački “Interview”



Manekenka i voditeljka Hajdi Klum (Heidi Klum) krasi novu naslovnu stranu nemačkog izdanja časopisa “Interview” za mesec mart. Ona izgleda zanosno sa crvenim usnama i raskošnim loknama u jednodelnom kupaćem kostimu i mrežastim čarapama. Sve ovo je zabeležio objektiv fotografa Džona Rankina (John Rankin). U intervjuu koji prati naslovnu stranu, Hajdi priča o svom uspehu u svetu modelinga i popularnosti u Americi sa emisijom “Project Runway”.




Slika

Hajdi Klum – zanosna i seksi i u 39. godini



wannabemagazine


Vrh
Elena
Post  Tema posta: Re: MODA - trendovi,korisni saveti,intervjui  |  Poslato: 23 Feb 2013, 11:40
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 22 Jan 2013, 03:39
Postovi: 586

OffLine
Modni zalogaj: Charlotte Olympia i horoskopski znaci



Dizajnerka koja stoji iza brenda Charlotte Olympia – Šarlot Delal (Charlotte Dellal), inspiraciju za svoju novu kolekciju je ovog puta pronašla u zvezdama i astrologiji. Ona je predstavila dve nove kolekcije pod nazivom “Birthday Shoe” i “Zodiac Pandora Clutches”. Clutch torbice i baletanke od kože i sa zlatnim obrubom, Swarovski kristalima su ukrašene u znake zodijaka. Sve to dolazi u modernim bojama koje će ovo proleće biti veliki hit, pa će ovi modni dodaci sigurno pronaći put do mnogih trendseterki.




Slika

Baletanke u modernim bojama za proleće





Slika

Clutch torbice ukrašene simbolima horoskopskog znaka










wannabemagazine


Vrh
Elena
Post  Tema posta: Re: MODA - trendovi,korisni saveti,intervjui  |  Poslato: 23 Feb 2013, 11:46
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 22 Jan 2013, 03:39
Postovi: 586

OffLine
Modni predlog: Elegantni na poslu


Poslovni autfit ne mora uvek biti monoton. Jednostavne pantalone, klasična bela košulja ili ravna suknja, odavno bi trebalo da su prevaziđeni ili unapređeni.

Za svoj poslovni dan obucite neobičnu suknju od tanke i prijatne kože. To će odmah osvežiti vaš izgled. Košulja od svile, ravnog kroja odlično će se uklopiti uz suknju koja ističe vašu liniju. Lakovane cipele i torba upotpuniće izgled. Odaberite veličinu i oblik torbe koji najviše odgovara vama i vašim poslovnim obavezama.

Sve ovo začinite dobrim nakitom, efektnim minđušama, recimo.

Ova kombinacija prikladna je i za poslovne ručkove, koktele ili slične događaje.




Slika

Jednostavna i ženstvena kombincija





Slika

Uvek prijatna svila






Slika

Lakovana torba je dobar izbor




Slika

Klasične lakovane cipele se lako kombinuju




Foto: Nemanja Maraš

Stajling i tekst: Tijana Žunić

Model: Jelena Anđelković

Suknja i košulja: Ines Janković

Torba: H&M

Minđuše: City Fashion






wannabemagazine


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 179 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker