Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 27 Apr 2024, 10:01


Autoru Poruka
Nina
Post  Tema posta: Re: Šta novine pišu o 'Ja imam talenat'  |  Poslato: 09 Sep 2012, 13:53
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Kapueristi iz Brazila na audiciji za Ja imam talenat

Zgrada Narodnog pozorišta četvrtog septembra je vrvela od žamora uzbuđenih kandidata na prvom danu snimanja audicije za četvrti serijal šou programa „Ja imam talenat”. Neki su došli nakon neprospavane noći, neki su se po treći put prijavili, a bilo je i onih koji su potegli čak iz Crne Gore da okušaju sreću.

Slika
Kapueristi iz Srbije i Brazila u borbi za plasman u finale


ŠOU - Magična svetla pozornice i šansa da postanu poznati privukla su oko 7.000 kandidata iz zemlje i inostranstva koji su se ove godine prijavili za šou „Ja imam talenat”. Samo njih 450 dobili su priliku da narednih dana pokažu svoje umeće pred Ivanom Tasovcem, Natašom Ninković i Ivanom Bosiljčićem, u nadi da će se naći među 40 polufinalista i zatim boriti za nagradu od 40.000 evra.

- Imam tremu danas, mada je obično nemam. Odlučio sam da pevam „My way” od Frenka Sinatre, jer hoću da se predstavim sa nečim drugačijim u odnosu na opersko pevanje, kojim se inače bavim - kaže Stefan, 21-godišnji operski pevač iz Beograda, koji „Talenat” vidi kao svoju šansu da se probije u svetu muzike.
Iako deluje mirno, graške znoja na čelu otkrivaju nervozu. Nešto dalje od njega, iza scene, razgibavaju se kapueristi Beogradskog centra brazilske kulture, njih čak 26.

Slika

Trema pred nastup | Foto: N. Marković



- Prvi put smo se prijavili za „Talenat”, predstavićemo se kapuerom i makuleleom. Naš performans će biti Brazil u malom - nasmejano nam kažu i objašnjavaju da u njihovoj grupi ima i Brazilaca koji žive u Beogradu, te da su svi instrumenti koje koriste na sceni autentični za brazilski folklor. Plesna grupa „Belisima” stigla je dan ranije iz Tivta, a čine je nasmejane devojčice koje nemaju ni trunku treme, samo kažu da su malo umorne.

Slika

Stručne konusltacije žirija: Ivan, Nataša i Tasovac | Foto: N. Marković



I dok će neki plesati i pevati, ove godine žiri će imati priliku da ocenjuje i čitanje poezije, te performans jednog transvestita, biće tu i bolivudskog plesa, bit-boksera...

- Treći put sam ovde, mislim da ću sada da prođem jer verujem u ono „treća sreća”. Sviram na gitari i pevam, a odlučio sam se za Erika Kleptona i „Drifting Blues” - kaže Marko iz Vranja, kome gužva ni najmanje nije smetala da vežba svoju tačku.


24sata


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Šta novine pišu o 'Ja imam talenat'  |  Poslato: 11 Sep 2012, 14:05
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
I Meksikanac hoće u „Ja imam talenat”

U zgradi Narodnog pozorišta vri kao u košnici, budući da je počelo snimanje audicija za četvrti serijal takmičarskog šou-programa “Ja imam talenat”.

Slika
Za šou se već ranije prijavilo 7.000 ljudi, a na finalne audicije pozvano je 450

Novi žiri u čijem su sastavu već poznati Ivan Tasovac i njegove nove kolege Nataša Ninković i Ivan Bosiljčić imaće u narednih nedelju dana težak zadatak da selekcioniraju nekoliko stotina kandidata ne bi li izabrali najbolje koje ćemo gledati u emisijama „Talenta”, čije emitovanje treba da počne krajem novembra.


Ove godine se za učešće u „Ja imam talenat” prijavio rekordan broj od preko 7.000 takmičara kako iz zemlje, tako i inostranstva na kastinzima koji su održani u Novom Sadu, Nišu, Kragujevcu i Beogradu. Velike gužve pratile su karavan „Ja imam talenat” koji je prošle sedmice prokrstario zemljom u potrazi za novim talentima koji će se boriti za nagradu od 100.000 evra.


Baš kao i prethodnih sezona, i ove godine ćemo biti u prilici da gledamo sasvim nove i neotkrivene talente iz sfere pevanja, plesa i sviranja, ali i mnoštvo do sada neviđenih talenata.



Prvi put se za takmičenje prijavila jedna devojka koja svira bubnjeve, a uz to i odlično peva, neobični muzikanti koji duvaju u tikve, muzička grupa koju čini 25 mališana sa harmonikama, klavijaturama i bubnjevima, te još jedan muški trbušni plesač.



Prvi put se za srpski „Ja imam talenat” prijavio i jedan mladić iz Meksika, koji je pokazao solidno pevačko umeće, a u novoj sezoni ćemo na našim malim ekranima premijerno videti i dresirane pse koji imaju veoma zabavnu tačku, kao i umetnika koji je majstor za portrete.


Među takmičarima koji će privući veliku pažnju je i jedan modni kreator koji je svojevremeno sarađivao sa folk zvezdom Lepom Brenom, a publici će se predstaviti tako što će na živom modelu kreirati haljinu od plastike.


Od 7.000 takmičara koliko ih je prošlo kroz kastinge, njih 450 odabrano je za audicije u Narodnom pozorištu, gde će dobiti priliku da pred kamerama i žirijem pokažu da li su dovoljno dobri da se nađu među 40 polufinalista i zatim u živom programu nadmeću za 100.000 evra.

Slika

Bojana i Nikola Peković gosti Maribora

Pobednici prethodnog serijala Bojana i Nikola Peković ovih dana su boravili u Mariboru u Sloveniji, gde su održali koncert, čiji je jedan od inicijatora i mariborski župan Franc Kagler. Maribor je ove godine evropski grad kulture, a Bojana i Nikola imaju zadatak da predstave kulturno i muzičko nasleđe Srbije.
- Predstavili smo se novim kompozicijama koje u svojoj sadržini poseduju najviše onog duhovnog izvornog i tradicionalnog u spoju sa klasičnom muzikom na harmonici. Ovaj spoj klasične i srpske tradicionalne muzike je mogućnost da kroz svetski priznatu muzuku (klasiku na harmonici) zajedno sa našom tradicionalnom (gusle) dočaramo našu istoriju i kulturu kroz pesmu i muziku i tako doprinesemo afirmaciji naše zemlje u Evropi i svetu - kažu Pekovići.


Blic


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Šta novine pišu o 'Ja imam talenat'  |  Poslato: 12 Sep 2012, 23:11
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Stižu novi talenti!

Na velikoj sceni Narodnog pozorišta počelo je snimanje nove sezone šou-programa „Ja imam talenat“. Od 7.000 prijavljenih kandidata, njih 450 pokazaće različite veštine. Pored Ivana Tasovca u četvrtoj sezoni sedeće dva nova člana žirija - Ivan Bosiljčić i Nataša Ninković.

Snimanje najuzbudljivijeg rialiti šou-programa „Ja imam talenat" počelo je na velikoj sceni Narodnog pozorišta.

Slika

Od 7.000 kandidata samo njih 450 imaće priliku da pred kamerama pokaže talenat u igri, pevanju ili sviranju.

Ove godine osim novih takmičara nov je i žiri. Ipak ne potpuno. Pored Ivana Tasovca sedeće Ivan Bosiljčić i Nataša Ninković. Pravilo je staro da će kandidati biti na velikoj muci da impresioniraju „strašnu trojku".

Ovo je četvrta sezona serijala, a organizatori ističu da je i ovog puta konkurencija jaka.

Slika
Žiri: Ivan Tasovac, Nataša Ninković i Ivan Bosiljčić

Gledaocima će se predstaviti osobe koje imaju neobične talente iz celog regiona i šire, prvoklasni muzičari, perfektni zabavljači.

Svi zajedno u novoj sezoni boriće se za nagradu od 100.000 evra i ugovor sa kompanijom "Sony Music-Entertaiment".


RTS


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Šta novine pišu o 'Ja imam talenat'  |  Poslato: 17 Sep 2012, 03:57
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Ja imam talenat : Od frule do brejkdensa

"Tv Novosti" na takmičarskoj audiciji nove sezone šou-programa "Ja imam talenat"

Slika

MIROSLAV Vesović ima 80 godina i želju da svoj talenat javno prikaže. Ovaj nastavnik u penziji, rodom iz okoline Kuršumlije, koji živi u Leštanu, već pet decenija pravi frule i svira na njima. Ne puca na pobedu, ali se nada da će njegov dar biti prepoznat.

Zato se i prijavio na audiciju za četvrtu sezonu serijala "Ja imam talenat" (RTS 1), koja se proteklih dana održavala u prestoničkom Narodnom pozorištu.


Miroslav je jedan među čak 7.000 onih koji su podneli prijave za učešće, odnosno jedan od 450 odabranih da žiriju dokažu da su dovoljno dobri za polufinale. Za ovu "beneficiju" će se izboriti 40 srećnika, koji će se u živom programu nadmetati do pobede i zasluženih 100.000 evra. Mamac je, sigurno, i ugovor sa kompanijom "Sony Music Entertaiment".


Da talentovanih, ili bar onih koji veruju u svoj talenat, ima mnogo, mogle su da potvrde slike reka ljudi koje su se slivale ka Velikoj sceni Narodnog pozorišta.
Među njima je bila i devojčica Milica Đurišić iz Budve, koja nam je priznala da nema tremu, jer voli da peva, pa jedva čeka da na sceni zapeva pesmu Adel "Rolling in the Deep". Tri godine svira flautu, a peva baš svakog dana, pa su roditelji odlučili da je prijave.

- Ne mora da pobedi, ali je lepo da učestvuje. Želeli smo da se malo oslobodi i oseti scenu, pa smo je doveli u Beograd - kaže Miličin otac, koji takođe ima muzičkog dara (dugo je svirao gusle).

Prilično sigurne u svoj nastup bile su članice beogradske plesne grupe "Flaj", koje su i prošle sezone učestvovale u ovom šou-programu. Sada će, kažu, biti još bolje, a i izabrale su ples za koji su već bile nagrađene - na državnom plesnom takmičenju su osvojile prvo mesto.

Slika

- Dugo treniramo, zajedno smo smišljale koreografiju, tako da imamo visoka očekivanja i vrlo smo optimistične - kažu uglas devojke iz "Flaja", njih sedam.
U redu za nastup, koji bi mogao da ih dovede u polufinale, bili su i momci iz crnogorske plesne grupe "Rajd kru", takođe pobednici na "republičkom" nivou. U Beograd su stigli sa željom da njihov brejkdens zaseni žiri i publiku.

- Nemamo tremu pošto često nastupamo i nadamo se pobedi - kaže Damjan Mićković, jedan od igrača.

Devojčica Željana Đurđević iz okoline Mladenovca je mnogo skromnija u očekivanjima, ali je odlučila da dođe i otpeva pesmu Jelene Tomašević "Med i žaoka". U pratnji mame je uspela da savlada tremu.

Zainteresovanih za učešće ima iz celog regiona, čak i šire. Među njima su i već dokazani muzičari, prvoklasni zabavljači, potpuni anonimusi, a svi oni - najrazličitiji talenti.

Slika

NOVA SEZONA, NOVI ŽIRI

NISU samo novi takmičari novina u četvrtoj sezoni uzbudljivog rijalitija. Nova su i dva od tri člana žirija.

Tako su se Ivanu Tasovcu pridružili glumci Ivan Bosiljčić i Nataša Ninković, koji su nam otkrili da su ih neki talenti već zasenili. bećavaju da će biti baš kakvi treba da budu: strogi, ali pravični.


Novosti


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Šta novine pišu o 'Ja imam talenat'  |  Poslato: 07 Okt 2012, 04:06
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
„Ja imam talenat“ sredinom novembra

Četvrta sezona serijala „Ja imam talenat“ počinje sredinom novembra.

Slika

Šou i ove sezone vode Ivana Bajić i Vlada Aleksić.

- Nova sezona „Talenta“ počinje sredinom novembra. Očekujte pravi spektakl jer su talenti i više nego spremni da se dokažu pred žirijem i publikom i steknu šansu da osvoje 100.000 evra - kaže Ivana.

Ona ističe da novi članovi žirija imaju sjajnu energiju.
- Do sada nismo imali tako skladan tim! Ono što ćete voleti jeste uticaj prelepe Nataše Ninković na ledeno srce Ivana Tasovca.


Blic


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Šta novine pišu o 'Ja imam talenat'  |  Poslato: 21 Okt 2012, 13:22
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
„Ja imam talenat“ počinje 18. novembra


Novi, četvrti po redu serijal šou-programa „Ja imam talenat“ počeće u nedelju, 18. novembra, u 21 čas.


Ivana Bajić
Za novu sezonu prijavio se veliki broj potencijalnih kandidata iz čitavog regiona, a više od 5.000 talenata prošlo je kastinge i audicije, sve dok nije odabrano najboljih 400 koji su dobili priliku da se na audicijama u Narodnom pozorištu predstave pred žirijem.

Slika

Novu sudijsku trojku u ovoj sezoni čine: Ivan Bosiljčić, Nataša Ninković i već iskusni Ivan Tasovac, a gledaoci će uskoro imati priliku da vide kako su se snašli u svojim ulogama. U novoj sezoni dominiraće pevači i plesači ali, kao i uvek, biće tu i nekih sasvim neobičnih talenata, kapoerista iz Brazila, ljubitelja poezije, neobičnih instrumenata...
Slika

Vlada Aleksić
Prvi put se za srpski „Ja imam talenat“ prijavio i jedan mladić iz Meksika, koji je pokazao solidno pevačko umeće, a u novoj sezoni ćemo na našim malim ekranima premijerno videti i dresirane pse koji imaju veoma zabavnu tačku, kao i umetnika koji je majstor za portrete.

Pored glavne emisije koja se emituje nedeljom uveče, gledaoci će imati priliku da bolje upoznaju takmičare i kroz dnevnu emisiju „I ja imam talenat“, te s voditeljkom Unom Senić zaviriti u domove i čuti lične priče svih onih koji se budu borili za nagradu od 100.000 evra.


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Šta novine pišu o 'Ja imam talenat'  |  Poslato: 23 Okt 2012, 23:25
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Ja imam talenat: U žiriju Ivan Bosiljčić i Nataša Ninković


U četvrtoj sezoni popularnog šou programa, koji počinje 18. novembra na RTS 1, uz Ivana Tasovca glumci Ivan Bosiljčić i Nataša Ninković


Slika


POSLE uspešno završene treće sezone, popularni šou-program “Ja imam talenat” spreman je za novi ciklus, s mnogobrojnim iznenađenjima, a počeće da se emituje 18. novembra, na RTS 1 od 21.00.

Na kastinge se prijavilo više od 5.000 takmičara, a gledaoci će videti ko je od ogromnog broja kandidata uspeo da se nađe među 400 kojima se pružila prilika da zablistaju i da se dopadnu tročlanom žiriju: Ivanu Tasovcu i novajlijama, glumcima Ivanu Bosiljčiću i Nataši Ninković, koji su se sjano snašli u novim ulogama.


- Žiri će imati težak zadatak da izabere 40 ljudi koji će dobiti šansu da od januara učestvuju u polufinalnim emisijama - kaže producentkinja Sandrina Anđić. - I dva ili tri “da”, koje će im žiri dodeliti, ne znače automatski ulazak u polufinale. U devetoj emisiji Ivan, Nataša i Ivan će od 100 takmičara koji su prošli dalje na audicijama, izabrati 40 najboljih.

Prema rečima producentkinje, ove godine se prijavilo mnogo osoba s neobičnim talentima, poput dresera životinja, ljudi koji se bave vizuelnim umetnostima - igrama oblika i senki...

- Drago nam je da interesovanje za šou svake godine raste. Nagrada od 100.000 evra može da vam promeni život, ali svakako je razlog za prijavljivanje i to što je emisija svake godine sve bolja i ljudi nam veruju - kaže Sandrina.


izvor:novosti


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Šta novine pišu o 'Ja imam talenat'  |  Poslato: 08 Dec 2012, 12:32
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
ODMAH SU DIGLI RUKE OD NJE: TASOVAC PRVO "PREVRTAO OČI" ALI KAKO SE SAMO ZBOG TOGA POKAJAO! (VIDEO)

Kada je devojčica izašla na binu svi su mislili da je još jedna u nizu koja će samo imati sladak nastup i simpatičan glas ali nedevoljno dobar da prođe dalje. Ipak, prevarili su se...

Slika

Na binu ispred žirija "Talenta" nizazi su se klinci od po 6, 7, 11 godina ali niko od njih nije imao dovoljno dobar glas da prođe dalje. Ivan Tasovac, Ivan Bosiljčić i Nataša Ninković složili su se u jednom - da njima treba malo vremena da odrastu i da bi za sada trebalo da pevaju pesme primerene njihovom uzrastu. A onda se pojavila Luna Arnaut.

- Imam 12 godina i pevaću pesmu od Adel "Rolling in the deep", rekla je ona.

Na to je Tasovac samo pogledao u stranu ali kada je počela da peva, brzo je promenio i pogled i priču. Na kraju, devojčici je najviše "glavobolje" zadao Bosiljčić ali, naravno, prošla je dalje. Pogledajte i zašto.



Smedia

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Šta novine pišu o 'Ja imam talenat'  |  Poslato: 08 Dec 2012, 13:12
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Ivan Bosiljčić zaplakao u Talentu

Pojedini kandidati su uspeli čak da Ivana Bosiljčića, jednog od članova žirija, dovedu do suza

Slika

Nova epizoda šoua „Ja imam talenat“, koja se emituje u nedelju, donosi buru emocija. Pojedini kandidati su uspeli čak da Ivana Bosiljčića, jednog od članova žirija, dovedu do suza.
Formacijski ples, repovanje, porodični rok bend i orkestar sastavljen od preko 20 harmonika samo neke od zanimljivosti koje ćete videti.


Kurir

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Šta novine pišu o 'Ja imam talenat'  |  Poslato: 10 Dec 2012, 12:04
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Ja imam talenat: Odakle početi?

Novu epizodu jedne od najgledanijih emisija u Srbiji, obeležili su nastupi različitih talenata, ali i promašaja.

Slika

Publici i žiriju se prvi predstavio veseli Miodrag Tomić Mijo iz Ljubovije koji je spremio pesmicu "RuRu" posvećenu našim teniserima na čelu sa Novakom Đokovićem, kome je čak spremio i poklon za ženidbu. Žiri je prema njemu bio "mekan" pa je prošao dalje.

Možda najveće iznenađenje bila je zubna tehničarka iz Niša, Isidora Jovanović, koja je otpevala pesmu "I put a spell on you" i time izazvala muk u Narodnom pozorištu. Tasovac je pohvalio izbor pesme i rekao da njena ćerka Marta može da bude ponosna na nju.

Bitbokseri su "čudnim" zvucima koje su proizvodili izazvali oduševljenje u Narodnom pozorištu, a možda najbolji je bio Vanja Galunjić (20) iz Kaluđerice koji je dobio tri "jaka Da" od žirija.

Mladi "Tom Džons" iz Niša, Zorić Mitar je posebno zadivio Bosiljčića, zbog svog baritona. Tasa mu je samo zamerio slabu energiju i da je više zvučao kao Garavi sokak, ali bez obzira na to prošao je dalje.

Mali Nikola (10) i Anđela iz Zemun polja, koji su nekada bili momak i devojka, bili su zaista slatki, ali im je žiri preporučio da je ipak trebalo da se prijave zbog toga što vole da pevaju i glume, a ne zbog pobede.

Pesmom za 'najbolju plavušu, a možda i crnku" predstavio se Milan Nikolić, ali nažalost nije svojim šarmom uspeo da dobije "da" od žirija, kao i Aleksandar Jovanović koji je sam pisao pesmu posvećenu voljenoj osobi i koja je otišla zbog njegove velike ambicije.

Reper Milorad Marković koji je repovao svoju pesmu o sladoledu i interesantni Stefan Nikolić Stifa iz Ulcinja, koji se žalio da je produkcija "promašila" njegov "bit", bili su veoma interesantni žiriju, ali je samo "sladoledžija" uspeo da prođe dalje.

Student arapskog jezika iz Knjaževca, Marko Gajić, odrepovao je pesmu repera Busta Rhymes i oduševio sve prisutne svojom dikcijom i tačnim izgovorom. Pitanje je kako će se spremiti za sledeći krug…

Deset harmonikaša iz muzičke škole "Aleksa Šantić" besprekorno su odsvirali razna dela srpske narodne muzike, koja su im bila ulaznica za nastavak takmičenja, a Bosiljčić je bilo toliko oduševljen pa se opravdao da je "sedeo iz tehničkih razloga, dok mu je srce igralo".

Razgibani umetnik Tibor Šmit ili "čovek guma" je možda malo uznemirio žiri svojim nastupom, ali su se svi složili da je muzika koja je pratila njegov čudan ples bila odlična, pa je zato dobio "prolaz dalje".

Jasminu Vejin iz Banatskog Aranđelovca, koju inače prati cela porodica dok nastupa, ovog puta pratio je samo brat, koji je svirao električnu gitaru, ali na plejbek. Žiri joj je to zamerio, ali joj je ipak dozvolio da se dalje takmiči.

Plesna grupa "Kontiniuum" ili "svi k’o jedan" u svojim interesantnim crno-belim kostimima "zadali su domaći zadatak" ostalim plesačima.

Naravno, kao i uvek najslađe se ostavlja za kraj. Bliznakinje Vanja i Anja iz Kikinde, bez obzira na tehničke probleme koji su prethodili njihovom nastupu, svojim energičnim nastupom podigle su publiku i žiri na noge.

Moramo se složiti da su nas svi ovonedeljni talenti, ako ništa drugo, zabavili.


Mondo

_________________
Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker