Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 29 Mar 2024, 00:28


Autoru Poruka
Astra
Post  Tema posta: Re: Šta novine pišu o 'Ja imam talenat'  |  Poslato: 28 Jan 2013, 08:17
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
JA IMAM TALENAT: Čudesmo i Nataša Pavlović u finalu!

Najviše glasova publike osvojila je Nataša Pavlović, a žiri je odlučio da u finale ide i sastav "Čudesmo"

Slika

BEOGRAD - Profesorka latinskog Nataša Pavlović i sastav Čudesmo plasirali su se u nedelju veče u finale takmičenja Ja imam talenat.

Najviše glasova publike osvojila je Nataša Pavlović, a žiri je odlučio da u finale ide i sastav "Čudesmo".

Profesorka latinskog Nataša Pavlović kao da se čitav život pripremala za ovaj trenutak, trenutak u kome će sve emocije dugo čuvane u sebi pustiti na scenu i među ljude. Predstavila nam se jednom filmskom numerom iz čuvenog polu-animiranog filma "Ko je smestio Zeki Rodžeru?" Nataša Ninković je rekla da je Nataša predivna. Tasovac je rekao da je sve izgledalo veoma efektno. Bosiljčić je rekao da je Nataša ne rofesorka nego zvezda.

Sastav "Čudesmo", koji je ovoga puta izveo jednu tradicionalnu makedonsku numeru uz pomoć najautentičnijeg aboridžanskog instrumenta didžiridua i to ne jednog već dva!

Nataša Ninković je rekla da se nebesa otvaraju kad ona peva i da nikada nije čula da to tako zvuči, a ceo nastup je čaroban. Bosiljčić se zahvalio što su doneli čisto čudo u emisiju i da odavno nije ovako nešto čuo. Tasovcu je ovo bio čudesan spoj. Njemu je interesantno da se tradicija čuva ako se narušava i unapređuje, a njihov uspeh je što su uspeli da spoje muziku dva kontinenta.


Kurir

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Šta novine pišu o 'Ja imam talenat'  |  Poslato: 28 Jan 2013, 08:28
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Nataša Pavlović i "Čudesmo" u finalu takmičenja "Ja imam talenat"

Šou koji okuplja najtalentovanije ljude iz regiona bliži se svom kraju. Večeras su gledaoci u drugom polufinalu emisije "Ja imam talenat" imali prilike da vide nastupe plesne grupe "Uv dance", talentovane pevačice Isidore Jovanović, kao i Tibora Šmita, etno benda "Čudesmo", pevača Marka Jovića, muzičkog dua Nađe i Manje plesne grupe "Star Dance Studio" i džez pevačice Nataše Pavlović. Nataša se plasirala u finale glasovima publike, dok je odlukom žirija "Čudesmo" pobedio "Uv dance".

Slika

U drugom polufinalu takmičenja prvi se publici predstaviola "Uv dance" plesna grupa iz Beograda. Ivan Tasovac je prokomentarisao da je njemu njihov nastup izgledao kao jedan san.





Kompleksnom koreografijom koja se nastavlja na prethodni nastup, igrači su oduševili publiku u studiju, ali su pokupili i pohvale žirija.

Slika

Isidora Jovanović, zubna tehničarka iz Niša otpevala je bez greške pesmu Sele Su pod nazivom "This World" i pokazala je zaslužila da se nađe u finalu.



Nataša Ninković naglasila je da joj je izuzetno drago što je Isidora izašla iz anonimnosti.

Slika

Tibor Šmit iz Pančeva, momak od gume rešio je da se prestavi žiriju svetlijem izdanju nego prošlog puta, kada je po njegovim rečima bio previše mračan.



On je u kostimu pajaca, izašao na binu i počeo da se savija kao da nema ni jednu kost u telu. Žiri mu je zamerio višak rekvizita, a on im je gratis izveo imitaciju "ranjenog orla".

Slika

"Čudesmo" iz Beograda doneo je etno momenat u studio, i za trenutak sve vratio u neko prošlo i mirnije doba. Pevačica benda nežnim tonovima oduševila je publiku, dok su muzičari u pozadini dali izvanrednu pratnju njenom glasu.



Tasovac im je poručio da su uspeli da povežu dva kontinenta i povežu tradicionalno i moderno.

Slika

Marko Jović iz Beograda pevao je pesmu "The Klimb" koju u originalu izvodi Majli Sajris. U muškoj verziji ove pesme, izgledalo je kao da je takmičar pogodio emociju pesme, a žiri mu je zamerio na tome što ne počne uvek pesmu na najbolji način.



Plesna grupa "Star Dance Studio" iz Čačka lagano je podizala ritam plesne tačke i postajala sve brojnija na bini. Centralni deo pripao je brejkdenserima koji su se u stilu spotova iz osamdesetih i pesama Majkl Džeksona dodvorili publici, a zatim klasičnim tvistom ušli u elektro-pop numeru kojom su završili nastup.



Nađa i Manja duo, u svom stilu su izvele pesmu "I wann dance with somebody" Vitni Hjuston, a na bini su im se pridružili i plesači koji su upotpunili interesantni nastup. Žiri im je samo zamerio na tome što iza sebe nisu imali profesionalne igrače, već svoje drugare.

Slika

Poslednja je nastupila Nataša Pavlović, džez pevačica i profesorka latinskog jezika. Ona je izvela pesmu "Why don't you do right" i filmskom maniru zaokružila večerašnje nastupe.



Glasovima publike, Nataša se plasirala direktno u finale, a žiriju je ostala odluka da li da preostalo mesto u finalu podari "Uv dance-u" ili "Čudesmu". Odluka je donešena u korist "Čudesma" čije ćemo etno pesme imati prilke još da slušamo, dok je takmičenje za "Uv dance završeno".


Blic

_________________
Slika


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: Šta novine pišu o 'Ja imam talenat'  |  Poslato: 04 Feb 2013, 12:10
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Aleksandra i Nemanja i "Kontinuum" u finalu "Talenta"


Ostalim finalistima takmičenja "Ja imam talenat" večeras su se pridružili Aleksandra i Nemanja, kao i plesni sastav "Kontinuum"


Slika


Ostalim finalistima takmičenja “Ja imam talenat” večeras su se pridružili Aleksandra i Nemanja, kao i plesni sastav “Kontinuum”. Ivan Tasovac, Ivan Bosiljčić i Nataša Ninković odlučili su da je “Kontinuum” bolji od Zorana Jaćimovića, a publika da Aleksandra i Nemanja zaslužuju najviše glasova.

Večeras u takmičenju “Ja imam talenat” nastupilo je dosta pevača, ali je samo dvoje takmičara uspelo da se plasira u finale.

Prvi takmičar u trećoj polufinalnoj večeri “Talenta” bio je Luka Stojićević koji se prijavio na takmičenje kako bi upoznao Kaliopi, što mu je produkcija i obezbedila. On je izveo pesmu “Vučica” svoje omiljene pevačice Kaliopi. Matricu za pesmu lično mu je poslala Kaliopi a njene kolege su prepravile tekst kako bi odgovarala Luki.

Moderni baletan Nikola Korać iz Beograda izašao je na binu obučen u pantomimičara i uz nežnu melodiju pokazao sav svoj talenat. Nikola je pekar po profesiji, a žiri mu je na čelu sa Natašom poručio da ima dara za igru i da je očigledno da se izuzetno trudi.

Neobičan spoj harmonike i rokenrola pojavio se u vidu leskovačkog benda “Duo bellow shake” koji je večeras nastupio pojačan još jednim članom. Oni su izveli pesmu “Unforgiven” grupe “Metalika” koja je bila ukombinovana sa autorskom numerom ovog benda.

Bend “Alijas” iz Paraćina sastoji se od studenata koji sviraju autorske pesme. Njihov motiv za prijavljivanje bila je afirmacija benda. Oni su večeras izveli pesmu “Alijas” koja bi najbolje trebalo da opiše istomimeni bend.

Iva Pletikosić iz Beograda već je dobila čestitke Erike Badu na izvanrednom nastupu. Ona je svoj talenat dodatno potvrdila izvođenjem autorske r’nb’ pesme “Back door”.

Zoran Jaćimović iz Požarevca usnu harmoniku svira iz hobija i na čist talenat predstavio je svoj bluz. Ovaj rudarski tehničar u polufinalu je pokazao još jednom da dobra muzika može da se javi i iz blata.

Pretposlednji nastup večeras pripao je plesnoj grupi “Kontinuum” iz Niša koju su sa neverovatnom preciznošću izveli veoma komplikovanu plesnu tačku. Jedan od članova grupe, rekao je da je teško postići harmoniju i da je za to potreban trud i vreme.

Poslednji su nastupili Aleksandra i Nemanja iz Kučeva koji su izveli pesmu “Girl with one eye” benda “Florence an the machine”. Nataša im je poručila da su bolje izveli pesmu od originala.

Zoran Jaćimović stekao je prvi šansu da se plasira u veliko finale, a za njim zatim Aleksandra i Nemanja i grupa “Kontinuum”. Nastup Aleksandre i Nemanje dobio je najviše glasova publike i poslao ovaj par direktno u finale. Ivan Tasovac svoj glas je dao grupi “Kontinuum”, nataša Ninković dala je glas Zoranu, a presudni glas upravo je dao Ivan Bosiljčić koji je odlučio da “Kontinuum” ide dalje.


Telegraf


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Šta novine pišu o 'Ja imam talenat'  |  Poslato: 05 Feb 2013, 22:13
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Aleksandra i Nemanja: Mi smo savršen životni spoj


Aleksandra Josić i Nemanja Joksić, finalisti „Ja imam talenat“, osvojili su srca i naklonost i publike i žirija u ovom šou-programu, a njihova životna priča liči na pravu filmsku bajku.


Slika

Aleksandra, koja je živela u Italiji, vratila se u Srbiju da bi bila s Nemanjom
- Bila sam u Italiji tri godine i tamo sam pohađala jezičku gimnaziju, a za to vreme sam potpuno napustila muziku. Nemanju sam znala samo na „ćao, ćao“ jer smo oboje iz Kučeva, ali smo se jednom prilikom čuli i dogovorili da napravimo svirku u Kučevu. Tako je sve počelo. Počela je naša ljubav i savršen muzički spoj i ja sam se vratila nazad u zemlju i odlučila da se posvetim muzici ponovo, jer smatram da nas dvoje zajedno možemo da napravimo muzičku karijeru - priča Aleksandra kako je započela njena romansa s Nemanjom.

Njih dvoje povezuje i ljubav prema muzici pa su se tako i obreli u „Talentu“. Kako kaže Aleksandra, oduševljeni su što ih je publika dovela do finala ovog šoua i dala im priliku da maštaju o nagradi od 100.000 evra. Ni u najluđim snovima nisu sanjali da će im se dogoditi ovakav uspeh. Ipak, ako budu imali tu sreću da osvoje pozmašni ček, kažu da će sve uložiti u svoju muzičku karijeru.

Slika

- Kada bismo osvojili nagradu, sigurno bismo u Beogradu uzeli neki stan i počeli da živimo zajedno. Ako ostanemo da živimo u malom gradu kao što je Kučevo, ostaćemo zauvek anonimni i zato moramo da se preselimo u veći grad ako hoćemo nešto da postignemo. Novac bismo uložili i u muzičku opremu da ne bismo više pozajmljivali od drugih - priča mlada pevačica.

Ona je, inače, svojim glasom oduševila kompletan žiri, te dobila pohvalu da je pesmu „Girl With One Eye“ otpevala bolje od Florens Velč iz „Florence and the Machine“.

Ipak, Aleksandra smatra da ne treba da žure, već da pametno razmišljaju o svojoj budućnosti, da predano rade da bi ostvarili svoje snove.

Na pitanje da li su već osmislili kako će izaći pred publiku u finalu 24. februara, Aleksandra, inače srednjoškolka, kaže da su već odlučili i najavljuju da ćemo tek tada videti njihovo pravo lice.

- Sada želimo baš da se pokažemo, da ljudi vide šta je ono što stvarno radimo. Do sada smo se prilagođavali ovom šou, ali sada hoćemo da budemo pravi rokeri, s bržom muzikom, drugačijom energijom, drugačije odeveni... - obećava Aleksandra.

Čestitke ne prestaju da im pristižu sa svih strana. Na njihov nastup u nedelju uveče niko nije imao zamerki iako oni tvrde da od aplauza i uzbuđenja nisu mogli da procene koliko su dobro izveli svoju tačku.

- Jedva čekam da na „Jutjubu“ pogledam snimak našeg nastupa. Kada smo poslednji put posle svih proba izašli na scenu, već smo bili toliko umorni da smo samo želeli da se sve završi da bismo otišli na spavanje. Nastupili smo poslednji i mislili smo da naš nastup mnogi ljudi uopšte neće ni ispratiti ali, eto, svi su nas podržali - objašnjava Aleksandra i dalje pod utiskom velikog uspeha.

Blic

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: Šta novine pišu o 'Ja imam talenat'  |  Poslato: 09 Feb 2013, 17:27
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
Mina Nikolić: Puna sam želje za životom

Kada se pogase svetla muzičkog šou-programa Ja imam talenat, polufinalistkinja Mina Nikolić okreće se svojoj realnosti. Odlasci na dijalizu tri puta nedeljno nisu joj toliki teret nakon što je pre pet godina pobedila sepsu i probudila se iz kome...

Slika

Januar je mesec praznovanja i lepih želja. Neizostavni deo svake čestitke jeste rečenica: Želim ti mnogo zdravlja, a sve drugo manje je važno. Međutim, postoje i slučajevi kada je ono ugroženo, ali kada su ljudi, bez obzira na sve, srećni i uživaju u svakom novom danu. Učesnica muzičkog takmičenja Ja imam talenat Mina Nikolić (26) svojim primerom pokazuje da je ona uprkos svih nedaća koje su je zadesile zadovoljna u svojoj koži. Naime, pre pola decenije doživela je saobraćajnu nesreću u kojoj je zadobila lakše telesne povrede, a tokom boravka u bolnici usledila je sepsa, potom koma i kao rezultat svega dijaliza na koju odlazi tri put nedeljno. Kako sama kaže, spasilo ju je samo čudo, lekari i Bog. Ipak, ova šarmantna umetnica neverovatnog talenta uprkos svim nedaćama ponosno korača kroz život, uživa u svakom danu i ništa joj ne pada teško.

Story: Kako biste opisali sebe?

- Kao dobru, umno otvorenu, luckastu, ekscentričnu, inteligentnu, veselu i zabavnu devojku. Puna sam života i želje za njim. Živim za život. Volim sve što on sa sobom nosi, pa čak i boli. Srećna sam u svojoj koži. Ni za šta se ne kajem, ni čim ne žalim...

Story: Koliko dugo imate problema sa bubrezima i kako je do njih došlo?

- Pre pet godina doživela sam saobraćajnu nesreću nakon koje sam zadobila teške posekotine po licu, što spada u lakše telesne povrede, ali je ubrzo, za vreme boravka u bolnici, usledila sepsa i to multiorganska.

To je teška infekcija krvi zbog koje sam dugo bila u komi boreći se za život. Nekim čudom, borbom lekara i božjom voljom, ipak sam preživela. Posledica lečenja sepse nefrotoksičnim lekovima, koji su inače otrovni za bubrege, bila je trajna disfunkcija tih organa, a usledila je još u fazi kome.



Story: Koliko dugo idete na dijalizu?

- Već skoro četiri godine tri puta nedeljno.

Story: Kako izgleda vaš dan kada morate da idete u bolnicu?

- Utorak, četvrtak i subota su dani kada sam na dijalizi. Ona traje četiri sata i četrdeset pet minuta. Ujutro u 7 i 20 po mene dolaze kola Doma zdravlja i voze me do bolnice. Živim sama, a majka i brat su od mene udaljeni 100 metra, tako da najčešće nakon svake dijalize koja se završava oko 13 časova, odem kod majke na ručak. Posle moram da odspavam nekoliko sati, što najčešće i radim jer dijaliza ume da iscrpe organizam. Oko 18 časova, kada se probudim, ponovo mogu konju rep da iščupam.

Story: Postoji li mogućnost transplantacije bubrega?

- Postoji. Na listi sam čekanja kadeveričnog bubrega. Mada je dijaliza strašna stvar za mojih 26 godina, transplantacija je još gora. Naime, lekove koji se zovu imunosupresivi svaki pacijent koji je imao transplantaciju mora da pije svakodnevno. Imunosupresivi u potpunosti ubijaju imunitet pa se zbog bakterija i svega što organizam bez imuniteta dovodi u opasnost mora živeti oprezno. To, na primer, podrazumeva i izlaganje suncu. Stoga je moja trenutna odluka da sačekam sa transplantacijom kako bih bila u stanju da mladost provedem manje pazeći na bakterije i da budem u stanju da normalno mladalački, socijalno ispunjeno živim po cenu odlaska na dijalizu tri puta nedeljno.

Story: Jeste li ikada zapadali u teža psihička stanja zbog svog zdravstvenog problema?

- Iskreno ne. Gospod nam podari onoliko koliko možemo da ponesemo. Moj teret je moj, a ja ga nosim hrabro i nije mi težak. Ume nekad da me uhvati nostalgija tipa: Šta bi bilo kad bi bilo, ali srećna sam što imam šansu da živim i u životu maksimalno uživam uprkos dijalizi. Nije to toliko strašno. Meni možda, jer volim život.

Story: Koliko čovek mora da ima snage da prihvati probleme kao bilo koju drugu životnu situaciju?

- Posmatrajući druge ljude ponekad primetim da bi možda neko drugi u mojoj koži poludeo. Snaga prevazilaženja problema individualna je stvar, a moja leži u ogromnoj ljubavi prema životu.

Slika

Story: Da li zbog svog zdravstvenog problema smete da jedete i pijete sve ili neka ograničenja ipak postoje?

- Postoje ograničenja. S obzirom na to da bubrežni bolesnici najčešće ne mokre, dosta generalnih ograničenja ima veze s unosom soli i vode. Međutim, ovaj problem ne delim s njima, pa mi je zabranjeno samo voće i povrće s visokom dozom kalijuma. Osim toga, nemam ograničenja.

Story: Koga možete da navedete kao svoju najveću podršku?

- Definitivno majku. U emotivnom, materijalnom i duhovnom smislu. Ta žena je borac i vojnik koji svoju decu podržava i održava. Bez nje bih bila nula. Zahvalna sam svojoj porodici na svemu što jesam i što su u mene utkali svaki delić moje sadašnje individue.

Story: Kako se članovi najuže porodice nose s vašim stanjem?

- Ne znam. Mislim da pate zbog moje bolesti, ali trude se da mi pomognu da mi kvalitet života bude što bolji. Gde god ima ljubavi, tu ima i brige. Dosta su racionalni i velika su mi podrška.

Story: Koliko su vam emocije važne u životu? Jeste li trenutno zaljubljeni?

- Moja svrha kao žene jeste da budem voljena i da volim. Tražim idealnog partnera s kim bih bila prijateljica, ljubavnica, rod i pomoz’ bog. Nažalost, takvu osobu još nisam pronašla. A ako nema gospodina savršenog, uvek ima gospodina sada dok ne pronađem šta tražim.

Story: Kakvi vas muškarci privlače i koja su vaša očekivanja?

- Privlače me partneri koji su fizički superiorniji od mene. Volim one visoke i fit. Imam 180 centimetara, plus štikle dvanaestica, pa izračunajte... Fizička odlika onoga što tražim jeste visok, odnosno veliki muškarac. Imam teoriju da on mora da bude za matematičko Pi veći i bolji od žene u svakom smislu. To je esencija onoga što tražim. Muškarac za bolji od mene.



Story: Jeste li po prirodi temperamentni i umete li nekada da preterate?

- Vrlo sam temperamentna, ekstremna u svemu što radim... Umem da preteram u hrani, žurkama, spavanju, kada mi ono prija. Možda je bolje reći da sam ekstremni hedonista.

Story: Zašto ste rešili da se prijavite za muzičko takmičenje Ja imam talenat?

- Za šou sam se prijavila na nagovor društva koje je mnogo puta čulo kako pevam svoj freestyle i koji smatraju da je moja umetnost neobična i dovoljno dobra da je podelim s drugima. Moj talenat podrazumeva smišljanje melodije i reči na licu mesta uz datu muziku, ili bez nje.

Story: Kada ste shvatili da vaš glas nije običan?

- Kada sam prvi put čula sebe kako zvučim na snimku, ali i nakon pozitivnih komentara kompetentnih ljudi o specifičnom zvuku koji proizvodim, promuklom glasu, stilu pevanja...

Story: Koja vam je životna želja? Planirate li da jednog dana snimite album?

- Volela bih da se bavim muzikom jer, iako sam talentovana i za neke druge stvari, za sebe bih rekla kako je pevanje jedino što znam da radim, pa mi je to životna želja.

Volela bih da snimim album, ali pre svega da promovišem svoj stil nastupanja koji uključuje pevanje, igranje, MC-ing, kostim, smišljanje koncepcije nastupa...

Story: Mislite li da je u današnje vreme pevačka karijera baš najbolji izbor zanimanja ili pak verujete da je moguće pristojno živeti od umetnosti?

- Ne mislim da je muzika najbolji izbor zanimanja, ali sebe smatram umetnikom i spremna sam i da gladujem zarad sreće koju imam radeći ono što volim. Zaista volim da pevam!

Story: Krasi vas specifičan autfit. Da li ste oduvek u istom fazonu?

- Uvek sam svoja i drugačija. Ne radim to smišljeno, već sam oduvek bila takva. Sve što kupim od odeće volim da promenim, prešijem ili nosim na drugačiji način. Spajam nespojivo. Svaki autfit povezan je s mojim raspoloženjem, kao i sa kretanjem.

Story: Pola glave vam je obrijano, a pola ne. Od kada furate takav luk?

- Nekoliko godina. Osećam da je taj ćelavi deo moje glave jedan deo mene koji predstavlja moju suprotnost. Smatram da sam kontradiktorna osobom, pa mi je i frizura takva.

Story: Neobičan izgled ljudi umeju da poistovete sa problematičnim ponašanjem. Da li ste se ikada susreli s takvim predrasudama?

- Da. Ponekad dobijam komentare da sam muškarača. Mada nisam imala predrasude u vezi sa frizurom, neki ljudi pomalo zaziru od mene samo zbog neobičnosti koju sobom nosim.

Story: Jeste li ikada bili problematični, tačnije nestašnog duha?

- Naravno da jesam! Kroz detinjstvo i odrastanje bila sam nemirno dete, nestašnog duha. Nisam volela autoritete (školu), vozila sam bicikl, plivala, provela detinjstvo po ulicama centra Beograda gde sam odrasla. Bilo je nestašluka, ali za sebe ne mogu da kažem da sam problematična.

Story: Da li ste i kao mlađi bili skloni slobodnijem izgledu i kako su na to reagovali vaši roditelji?

- Možda sam oduvek bila slobodnija i neobična. Moji roditelji su stari Beograđani, intelektualci, koji su slobodni, tako da sve što jesam ima veze s tim kakvi su oni. Otac mi je umetnik, a majka je jedno prelepo biće koje, imam utisak, i dan-danas živi u vremenu hipika, pravo dete cveća. Vaspitana sam kao individua i kao takva imala sam poštovanje.


Story

_________________
Slika Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker