Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 25 Apr 2024, 13:48


Autoru Poruka
Senka
Post  Tema posta: Re: Nacionalizam na brdovitom Balkanu  |  Poslato: 21 Feb 2014, 12:27
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45921

OffLine
Vuki,namjerno sam uzela citate iz wikipedie,jer nju većina najčešće koristi.

_________________
Slika Slika


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Nacionalizam na brdovitom Balkanu  |  Poslato: 21 Feb 2014, 12:29
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
e Mo
ima jedna divna stara poslovica i kaže vako,
"dok ima ovaca, biće i šišača"
tako da, zaludu mi sad tu nešto tralalala
al opet s druge strane, treba krenuti od sebe ka drugima a ne
da od drugih najgore zapatimo


Poslednji put menjao Вучица dana 21 Feb 2014, 12:31, izmenjena samo jedanput


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Nacionalizam na brdovitom Balkanu  |  Poslato: 21 Feb 2014, 12:29
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
Senka je napisao:
Vuki,namjerno sam uzela citate iz wikipedie,jer nju većina najčešće koristi.



ma bre, nemam ja pojma, tamo svako piše šta i kako oće


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Nacionalizam na brdovitom Balkanu  |  Poslato: 21 Feb 2014, 12:35
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Klinac od 15 godina treba da zna da ne treba da mrzi nikog , to je dovoljno....
A vjerujem da neke uce roditelji,a nekii uce od drugara, politicara, i raznih navijackih grupa.
Koje kao vole,samo da bi bile face u drustvu.
E takve treba dobro nalupati, jer batina je iz raja izasla.

Nego ova ova tema me podsetila na nesto....
Kad sam ja pozvala drustvo za rodjendan
I dosao drug ,inace Madjar, sa njim se uvek druzim, nikada ne gledam na nacionalnost
ali bilo je nekoliko situacija u kojima je bilo bas neprijatno...tada za rodjendan,
nesto smo bzvz pricali sa mojom kumom,inace klinka, 15 god....o momcima,zezali je mi....
kad je moja kuma curka rekla "dA,BAS CU ZA NJEGA MADJARCINA" ajmeeee ,kad nisam pala sa stolice
da zemlja moze da proguta ,mene bi tada, kako me bilo sraaam.....Eto, sta klinka rece i ne znajuci da za stolom sedi Madjar,
takvo misljenje je verovatno stekla od njenih "Fensi" drugara.... a meni neprijatno...

A isto sa tim istim drugom....Bili on ,drugarica i ja na moru....I posvadjala se ja sa drugaricom
i otisla kod neke crkve da sedim sama,zbrisala iz sobe....Uglavnom....kad smo prepricavali taj dogadjaj kad smo se vec izmirili ,kaze ona
" To je katolicka crkva, sto je nisi pljunula dva puta i okrenula se, a ne sela ti tamo kao prava" Ajaooo, znam ja da je ona rekla to iz sale,ali opet
sala nije bila na mestu.....pogotovo pred njim, sva sreca sto je dobar i zna kakva je budala drugarica...a i prihvata i takve crne sale na svoj racun hahahah

I jos nesto....pre neki dan odem ja na sahranu,umrla baka od drugarice
kaze druga drugarica "Zasto ovaj ima belu kapu na glavi" Kad ono hodza,
prvi put da sam bila na muslimanskoj sahrani
i kaze meni drugarica "Nadam se da se neces prestati druziti sa mnom sad kad si saznala da sam muslimanka"
A meni kao da mi neko lupio samar.....Bas sam bila razocarana njenim pitanjem...
A druzimo se vec 5 godina....

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Poslednji put menjao MeGi dana 21 Feb 2014, 12:40, izmenjena 2 puta


Vrh
Trile
Post  Tema posta: Re: Nacionalizam na brdovitom Balkanu  |  Poslato: 21 Feb 2014, 12:36
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 21 Maj 2012, 10:05
Postovi: 23789

OffLine
vid' Mege profesorke ljute
kako ona barata terminima

_________________
Omnia Tempus Habent


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Nacionalizam na brdovitom Balkanu  |  Poslato: 21 Feb 2014, 12:38
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Je l" terminom "fensi" [zenskismeh.gif]

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: Nacionalizam na brdovitom Balkanu  |  Poslato: 21 Feb 2014, 12:39
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45921

OffLine
Molena je napisao:
Ja moram priznati da JE meni svejedno kada slusam govor bilo kojeg nacionalistickog vodje.
Sama si rekla da ... politicke vodje, oni igraju na tu kartu....a ja opet naglasavam 'seljacki nacionalizam', to je vjerovatno i karta na koju politicke vodje igraju kada imaju te govore.

Kao da meni jedan govor nekog tamo lika moze promjeniti misljenje o nekome i natjerati me da mrzim..da postanem zadojeni seljacki nacionalista...nema sanse.
To i jeste problem danas...kud svi turci tu i mali mujo...isto smo ovce jbt! :D

I


Ne može uticati ni na mene...ne toliko da mi promijeni mišljenja ili da bih nekog mrzila...mogu se samo malo naježiti od njega...ali,sebe ni ne smatram da sam u tom nekom prosjeku,ili ne daj Bože ispod...na žalost,više je onih drugih...

_________________
Slika Slika


Vrh
Trile
Post  Tema posta: Re: Nacionalizam na brdovitom Balkanu  |  Poslato: 21 Feb 2014, 12:41
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 21 Maj 2012, 10:05
Postovi: 23789

OffLine
izvinjavam se na smetanju
o Senka, obrisi oba moja posta sa ove teme

_________________
Omnia Tempus Habent


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Nacionalizam na brdovitom Balkanu  |  Poslato: 21 Feb 2014, 12:42
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Nemoj Senka,dupliraj ih [zenskismeh.gif]

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Nacionalizam na brdovitom Balkanu  |  Poslato: 21 Feb 2014, 12:42
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Megi pohvalno je to sto vam osnova pocetka druzenja nije bilo ispitivanje o nacionalnoj pripadnosti.
Meni je jako drago kada vidim da mladjim generacija to nije vazno i kada se opiru onome sto im mediji i drustvo serviraju...Na zalost vecini je danas to na prvom mjestu, cim je tvoj bolji je covjek :D

Meni je humor na nacionalnoj osnovi zdrav i ja ga upraznjavam redovno sa svim svojim prijateljima i poznanicima...osjetis kad mozes i s kim mozes...ali sve treba biti u nekim granicama.

A ti klinci sa takvim ponasanjem sto si pomenula na pocetku....sve e to nesto sto se iz kuce ponese, ne moze biti drugacije. Drustvo te dodatno oblikuje, ali je porazavajuce ako ti roditelji ne znaju kako mislis...

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 398 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker