Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 22:08


Autoru Poruka
Molena
Post  Tema posta: Plasim se....  |  Poslato: 13 Sep 2013, 17:59
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Cega se plasite!?
Mozete pisati o djecijim strahovima, iako ovdje mislim na vase sadasnje stahove.
Nije ovdje ni rijec o strahu od samoce,strahu za djecu, ljubavi... ili bla bla bla....nego pravi strahovi.

Ja se bojim grmljevine....uhhhh jbt :D
Jucer sam citala jedan clanak....kopirat cu vam ga ovdje.
Ja pola ovoga vec prakticiram [smusen.jpg] ...sklanjam se do hrastova, pazim kakva mi je drska kisobrana, preskacem pragove..ne smijem bas stajati blizu prozora...hahahha, idiotski znam, ali nije lako osloboditi se tog straha :D

Citiraj:
Svake minute oluje uzrokuju oko 6.000 udara gromova! Zvuk koji para uši i snaga koja ubija, mo šanse da se usmjeri na čovjeka - vrlo su male. 'Ništavno male, 1:1 000 000 i to morate biti u velikoj oluji, u posebnim uvjetima da se to dogodi. A onda ste jako nesretna osoba ako se to dogodi, nemate sreće'.

Iako je smrtnost od udara groma od 10 do 30 posto, na godinu umre oko 1.000 ljudi. Gotovo 70 posto preživjelih ima značajne neurološke poremećaje. 'Kada grom udari pored vas, neke struje idu po 10 do 15 metara dalje i one vas mogu opržiti. Radi se o visokoj temperaturi, po nekoliko tisuća stupnjeva i to je ono što ubija', pojasnio je Aviani.

Ne koristiti mobitel tijekom oluje, ne tuširati se, ne prati rublje - samo su neki savjeti. 'Treba ostati kod kuće, ne biti na prozoru, ne držati električne uređaje da lutajuća struja iz groma ne dođe do uređaja. Ako ste na moru, bolje je izaći i negdje se skloniti jer istureni objekt je nešto što privlači grom. Ako ste ispod najvišeg stabla, nije dobro. Radije pokisnite ili idite ispod najmanjeg stabla'.

Ako osjetite da vam trnci prolaze tijelom ili vam se kosa nakostriješi, velika je vjerojatnost da će vas upravo u tom trenutku pogoditi grom. :lol: :lol:
Ako pak ne možete napustiti otvoreno područje, čučnite i spustite glavu, pokrijte rukama uši kako bi zaštitili bubnjiće. Ako se pak za vrijeme grmljavinskog nevremena zateknete u automobilu, u njemu i ostanite. Automobili u potpunosti štite od udara groma.

'Automobil je kao Faradayev kavez, što znači da ste zaštićeni od elektriciteta. Grom nema nikakvog razloga udariti u objekt koji nije povezan sa zemljom jer ne može proći kroz zemlju. Njemu je cilj doći do zemlje da se isprazni', pojasnio je fizičar.

Ona stara da zvona tjeraju gromove i da ne udaraju dvaput - kriva je. U posljednjih 30 godina grom je udario u više od 300 zvonika i uzrokovao smrt stotinjak zvonara. A i udara dvaput. I to u vrlo kratkom vremenu.


E znaci, najbolje u auto i tamo prespavati :D

Koji su vasi strahovi?

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Plasim se....  |  Poslato: 13 Sep 2013, 18:26
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Ono cega se ja plasim je bolest.
Ali ne u smislu, razboli se neko, pa umre.
Vec u smislu, razboli se neko, pa optereti sve oko sebe, a nije sposoban sam sebi da pomogne.
Moja porodica/familija/prijatelji su po fazonu "svi za jednog, jedan za sve", tako da tu nema mesta onoj prici "smestiti nekoga u ustanovu poput doma za bolesne", vec zasuces rukave, zaboravis na svoje prohteve i boris se svim silama. Odlicno znam kako to izgleda, ko to nije doziveo nema pojma o cemu ja sada pricam, a nece ni razumeti to sto cu reci da, kada mi dodje vreme za umiranje, zelim da umrem ko covek.
Sve ostalo, manje vise. Ukoliko mi je sudjeno da se nadjem pod nekim drvetom, zazvoni mi telefon, ja se javim i spici me grom... pa sta sad?!
Imam samo zelju da taj poziv bude lep, pa da vrisnem s osmehom xexexe

_________________
Slika


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Plasim se....  |  Poslato: 13 Sep 2013, 19:18
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
PLASIM SE ZABA
plasim se toga da cu nagaziti koju i sam taj osjecaj mekano ljigavo cudoviste vama pod nogama....fuuuj
E da, plasim se i mraka jos uvijek [zenskismeh.gif]

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Plasim se....  |  Poslato: 13 Sep 2013, 19:55
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
ne bojim se zaba ali se bojim pileta :D
hahaha
nije bas da se bojim, ali prije cu zmiju ili zabu uzeti u ruku nego pile
ne znam zasto..moze ono pored mene koracati koliko hoces..ali kad mi ga neko daje u ruke...uuu jbt strasno hahaha :D

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Plasim se....  |  Poslato: 13 Sep 2013, 19:56
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
hmmm pa pile je nezno, ali bas bas

_________________
Slika


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Plasim se....  |  Poslato: 13 Sep 2013, 19:59
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
pa bojim se da cu ga polomiti..ili da cu biti prenjezna pa ce mi u facu skociti hahahah..sta ja znam....nije sad neki strah kao grmljevine, aaaa ne ne..nicega kao grmljavine.

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
UtherPendragon
Post  Tema posta: Re: Plasim se....  |  Poslato: 13 Sep 2013, 20:02
Korisnikov avatar
Razarač
Razarač

Pridružio se: 10 Okt 2012, 20:36
Postovi: 6089

OffLine
od nicega..osim od vampira

_________________
skriveni tigar pritajeni zmaj


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Plasim se....  |  Poslato: 13 Sep 2013, 20:06
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
dodzi, dodzi... al operi vrat [cepanje.gif]

_________________
Slika


Vrh
casual
Post  Tema posta: Re: Plasim se....  |  Poslato: 13 Sep 2013, 20:06
Korisnikov avatar
*
*

Pridružio se: 24 Sep 2012, 00:31
Postovi: 9053

OffLine
phpBB [media]


ne boj se groma Molena ovog je dva puta udario grom i nista, otisao na kafu posle :D

ja se bojim plivanja na pucini mora. ono crnilo dole mi nije prijatno. ali kada zaronim strah nestaje.


Vrh
UtherPendragon
Post  Tema posta: Re: Plasim se....  |  Poslato: 13 Sep 2013, 20:09
Korisnikov avatar
Razarač
Razarač

Pridružio se: 10 Okt 2012, 20:36
Postovi: 6089

OffLine
Komsinica je napisao:
dodzi, dodzi... al operi vrat [cepanje.gif]

ce se okupam ceo [treptrep.gif]

_________________
skriveni tigar pritajeni zmaj


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 231 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker