Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 29 Mar 2024, 01:13


Autoru Poruka
LaYa
Post  Tema posta: Re: Glavna jela  |  Poslato: 30 Mar 2013, 13:40
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
Brze šnicle u sosu


Ovo jelo je gotovo za pola sata. Nećete uložiti ni puno truda a ni puno sastojaka a dobićete meke šnicle u finom sosu.
Uz neku lepu dekoraciju ovo jelo može da bude odlično čak i za iznendne goste.

Slika



Sastocji:

broj šnicli po izboru,ja sam imala 6
1 dl ulja
2 dl vode
100gr feta sira
100gr pavlake
so i biber,vegeta
2 kašike brašna

Priprema:

Šnicle malo zaseći,po dužini i širini pa ih dobro izlupati i posoliti. Ostaviti ih da odstoje 5 minuta dok se 0,5dl vode i 0,5dl ulja razgreje. Ubaciti šnicle,dok voda vri okrenuti ih,pa kad izvri zapeći ih sa obe strane malo više. Da budu tamnije. Kad se zapeku naliti ostalih 1,5dl vode i o,5dl ulja pa ostaviti da opet provri,da ono što se jače zapeklo spadne u vodu. Kad voda potamni,dodati ostatak ulja i malo vegete. Izvaditi šnicle. Razmutiti brašno sa malo vode pa dodati vodi i ulju od pečenja,mešati žicom da se ne zgrudva. Razmutiti feta sir sa pavlakom pa dodati smesi i opet dobro mešati. Vas sos je gotov. Vratiti šnicle,ugasiti skroz ringlu i ostaviti na njoj nek odstoji koliko je još topla dok vi spremite tanjire. Poslužiti.

Ovo jelo bi trebalo spreamti u teflonskom dubljem tiganju zbog toga što se šnicle jače zapeku. U tiganju od rosfraja će se one zalepiti za dno a u teflonskom neće.
http://domacirecepti.net/brze-snicle-u-sosu/


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: Glavna jela  |  Poslato: 29 Apr 2013, 23:36
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
Lazanje

Slika

Sastojci za kore:

2 jaja
1dl vode
brašno da se umesi tvrdo testo
kašikica soli
- meni je potpuno isto kada razvučem lisnato blok testo i sa njim napravim,ne patim se ja da i kore pravim

Fil:

1 glavica luka
suvi začin
ulje i voda
300gr mlevenog mesa
1dl paradajz pelat ili sok
origano
Još:

Bešamel sos i mocarela sir ili kačkavalj.

Priprema:
Sastojke za koru sve pomešati sa malo brašna,dobro izmutiti pa dodavati brašno da se umesi tvrdo testo,kao za rezance.
Ostaviti da odstoji 10 minuta pokriveno krpom pa ga razvući oklagijom i iceći ka 5 kvadrata.
Svaki kvadrat propustiti krož mašinu za rezance na debljinu 2 koja piše na mašini a to je 1mm.
Ostaviti ih se prosuše. Treba da su veličine vatrostalne tepsije. To sve zavisi koje vam je veličine.

Stavite luk da se dinsta sa suvim začinom,uljem i vodom i kad se izdinsta dodajte meso pa dinstajte još 10-15minuta i na kraju dodajte paradajz i origano,ostavite još malo da prokrčka i ispari višak vode pa sklonite sa vatre.
Napravite bešamel sos,neka bude redji jer će u toku pečenja voda ispari. Otprilike 7,5dl bešamela.

U vatrostalnu činiju redjate prvo koru pabešamel,kora opet pa pola mesa i narendajte preko sir,stavite treću koru i bešamel,četvrtu koru pa meso,petu koru i tanak sloj preostalog bešamela i odgore narendajte sir.
Lazanje peći na 200 stepeni sat vremena.


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Glavna jela  |  Poslato: 09 Avg 2013, 21:52
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Punjene paprike

Ja ne volim klasicne punjene paprike. Predlazem vam moj nacin. Neophodno je nabaviti one manje "prosarane" babure. Kada kazem "prosaranje", mislim da se kupe po tri, cetiri babure razlicitih boja. Glavica, dve crnog luka, mleveno mesano meso, pirinac, krompir (3,4 veca), sargarepa (3,4), yumisov zacin, biber.

Proprziti luk na ulju, pa dodati meso. Prziti. Nekon mesa dodati rendani krompir i sargarepu, dodati yumisov zacin po zelji i biber. Prziti. Dodati pirinac i sve to promesati nekoliko puta. Skloniti sa ringle. Puniti paprike (ne do vrha), zatvarati paradajzom, ili krompirom. Tridesetak minuta kuvati na ringli, a zatim staviti u rernu da se dovrsi kuvanje i zapece. Moj predlog je da papriku redjate u zemljani lonac, ukoliko nemate, onda u koji imate, zbog rerne.

_________________
Slika


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: Glavna jela  |  Poslato: 26 Sep 2013, 09:32
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
jel mora bas yumisov? :lol:


Vrh
Gorštak
Post  Tema posta: Re: Glavna jela  |  Poslato: 04 Jan 2014, 01:42
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Sep 2013, 21:00
Postovi: 597

OffLine
Jelo ima sasvim bolji ukus ako se nađu domaće babure ( obične , ne hibridne ili sa pijaca ) .


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: Glavna jela  |  Poslato: 04 Jan 2014, 11:54
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
E otkrio si toplu vodu.


Vrh
Gorštak
Post  Tema posta: Re: Glavna jela  |  Poslato: 05 Jan 2014, 23:05
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Sep 2013, 21:00
Postovi: 597

OffLine
ne otkrio sam STA ti treba za vrhunske paprike, bez toga su samo obične punjene plastične vrećice.


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker