Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 18:02


Autoru Poruka
ona123
Post  Tema posta: Holestoatom  |  Poslato: 23 Sep 2019, 15:12

Pridružio se: 23 Sep 2019, 14:54
Postovi: 1

OffLine
Pisem ovaj post u nadi da ce nekome koristiti, jer na zalost nema puno informacija. Naime, otkriven mi je holestoatom. To je vrsta tumora srednjeg uha koja se ne otkriva lako na zalost. Simptoma nema, sem da kazem nesto slicno infekciji uha, a razlog nastajanja holestoatoma su ceste infekcije uha koje u nekim situacijama mogu da probuse bubnu opnu i tako se razvija ova vrsta tumora. Moja prica ide bas tako, nesto sto lici na infekciju...posle samolecenja antibioticima iz tri grupe otisla sam kod ORL doktora, saopsteno mi je odmah, skener je potvrdio kao i ph nalaz tako da sam imala srece da naletim na dobrog lekara. Prvo je skidan tzv.polip to se radi sa lokalnom anestezijom i meni je bilo jako bolno obzirom da sam bila pod upalom i da anestezija nije delovala. Nakon toga se ceka ph nalaz i kod mene je bila sumnja da li je maligno obzirom da je krvarilo sto je neubicajeno. Nakon 3 nedelje sam operisana, operacija je trajala oko 2.5h, dobila sam desetak savova i priznajem jako jako je bolelo, nakon toga tj.nakon 8 dana skidaju se konci i vade tamponi. Vadjenje tampona je opet jako bolno cak bar kazu 90% pacijenata gubi svest izmedju ostalog i ja sam bila ta....Nakon operacije ide oporavak, za sve vreme dobijate terapiju uglavnom antibiotsku sto oralnu sto u kapima i naravno lekove za bol. Kada se odradi operacija snima se sluh jer postoji mogucnost potpunog gubitka sluha, mada je meni receno "budi srecna sto si sacuvala glavu na ramenima". Ne znam koliko mi je ostecen sluh, znam jedino da je tumor bio jako veliki i zasao u glavu, nagrizao deo temporalne kosti tako da valjda imam sada i plasticni deo. Napisala sam sve ovo jer na zalost nema puno informacija, tumor je jako redak i ne moze se naci puno informacija a mozda ce ovo nekome pomoci. Uzred ako zanemarimo bolove i moguce posledicno potpuno odsustvo sluha losa vest je da je ovaj tumor sklon recidivima tako da je skener neizbezan jednom godisnje ....
Srecno svima


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 52 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker