Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 15:14


Autoru Poruka
determinanta
Post  Tema posta: BESTSELERI  |  Poslato: 23 Sep 2012, 19:02
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2012, 18:52
Postovi: 21
Lokacija: Kroz pustinju i prašumu

OffLine
Najprodavanije, što, valjda, podrazumeva i najčitanije. Postoji li neka koju biste izdvojili? Preporučili? Svojevremeno sam čitala R. Ladlama. Dopalo mi se što me je uspeo privoleti da ga čitam "naizust" (Bornov identitet, Parsifalov rukopis, Matareški krug...). Obično se ovakva dela ekranizuju (poput Davinčijevog koda, Hari Poter...). Imaju li oni, pravu književnu vrednost? Lično, vrednost vidim u "preplitanju likova i događaja". Zaista se mora izmišljat' svašta.


Vrh
Picard
Post  Tema posta: Re: BESTSELERI  |  Poslato: 23 Sep 2012, 21:44
Korisnikov avatar
P
P

Pridružio se: 15 Maj 2012, 19:58
Postovi: 11945

OffLine
evo ja pri kraju ove

Slika

nije najnovija, zapravo, stara je 50-ak godina...

opisuje događanja u jednom nigerijskom plemenu u doba kolonijalizma,
njihovu kulturu, običaje, promjene koje nastaju dolaskom kršćanskih misionara...
zanimljivo štivo

P.S. ne znam je l' ima prijevod na naše jezike, ali lako se cita i na engleskom ...
preporucujem


Vrh
GiGi
Post  Tema posta: Re: BESTSELERI  |  Poslato: 06 Jun 2013, 11:03
Korisnikov avatar
Karolina Riječka

Pridružio se: 25 Mar 2013, 12:13
Postovi: 18509

OffLine
Lisa See i njene knjige...pogotovo Sniježnica i tajna lepeza... :)

_________________
Plesala bih s tobom
kroz najprometnije ceste
jedan tango kroz crveno
tamo gdje nitko ne bi plesao
na vrhu Hendrixovog mosta
i to mi ne bi bilo dosta...


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: BESTSELERI  |  Poslato: 04 Okt 2014, 13:53
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
Preljuba
Paulo Koeljo


Slika

Svakog jutra kada otvorim oči i ugledam ono što zovu „novi dan“, dođe mi da ih odmah zatvorim i ne ustanem iz kreveta. Ali mora se.
Zovem se Linda. Imam 31 godinu, visoka sam 175 santimetara, teška 68 kilograma i oblačim se u najskupljim radnjama koje postoje (zahvaljujući bezgraničnoj darežljivosti moga muža). Kod muškaraca izazivam požudu a zavist kod žena. Međutim, svakog jutra kada otvorim oči i ugledam ovaj idealni svet o kojem svi sanjaju a malo njih uspeju da osvoje, znam da će mi dan biti poražavajući.


Začuđujuća priča o tome kako izgleda imati sve a biti nesrećan. Linda uvek želi više... Posle susreta sa političarem koji je nekada bio njen dečko, još pre nego što se udala i postala poštovana žena, posvećena majka i uspešna novinarka, ona se upušta se u strastvenu, opasnu i zaraznu vezu, ali sa dalekosežnim posledicama.

Provokativna i intrigantna, Preljuba je roman o otkrivanju strasti u životu, o večitom pitanju nije li upravo „ova ljubav“ ona prava…

„Koeljo ispituje nove granice ženske nevernosti.“ Messaggero

„I ovaj roman na neočekivan i nepogrešiv način pokazuje kako gubimo sebe kad ne cenimo ono što imamo.“ Katarina Mihalak


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: BESTSELERI  |  Poslato: 26 Okt 2014, 19:28
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
Kainov ožiljak
Vladimir Kecmanović, Dejan Stojiljković


Slika



Roman o misiji Ive Andrića u nacističkoj Nemačkoj.

Proleće je 1939. godine i Evropa je na ivici novog rata. U Berlin, prestonicu nacističke Nemačke, Kraljevina Jugoslavija šalje novog ambasadora. Reč je o vrsnom diplomati, uglednom intelektualcu i književniku Ivi Andriću. Dan nakon prijema kod vođe „hiljadugodišnjeg“ Rajha Adolfa Hitlera, poslanik Andrić će na zgarištu ispred Berlinske opere pronaći knjigu pesama koja nosi naslov Kainov ožiljak. Napisao ju je austrijski nacista rođen u Bosni, misteriozno nestao u Noći dugih noževa. Istovremeno, prateći političke potrese u Evropi, kreću diplomatske i špijunske igre između Nemačke i Kraljevine Jugoslavije koje će imati tragičan ishod u potpisivanju Trojnog pakta, puču 27. marta i neminovnom ratu u kome će goreti cela Evropa. U srcu velikog zla, progonjen nemirima, nesanicom i žudnjom, rastrzan između dužnosti, ljubavi i moralnih dilema, ambasador Andrić će krenuti u potragu za zagonetnim zemljakom i tajnom njegove uklete knjige.

Roman Kainov ožiljak je istovremeno uzbudljiv politički triler, priča o nemogućoj ljubavi, potresna istorijska drama, parabola o ljudskosti u dehumanizovanom svetu, partija karata sa đavolom, faustovska dilema jednog velikog pisca i hipoteza o tome kako je nastao Andrićev roman Prokleta avlija.


phpBB [media]


Vrh
GiGi
Post  Tema posta: Re: BESTSELERI  |  Poslato: 07 Jan 2015, 11:10
Korisnikov avatar
Karolina Riječka

Pridružio se: 25 Mar 2013, 12:13
Postovi: 18509

OffLine
Meni se nekako svidjela i ova knjiga:

Slika


Ona vas, kroz vješto ispreplitanje sadašnjosti i prošlosti, vodi u svijet Indije. Životne priče dviju žena otkrit će sve prednosti i mane življenja indijskih žena.

_________________
Plesala bih s tobom
kroz najprometnije ceste
jedan tango kroz crveno
tamo gdje nitko ne bi plesao
na vrhu Hendrixovog mosta
i to mi ne bi bilo dosta...


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 69 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker