Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Apr 2024, 23:44


Autoru Poruka
Žex
Post  Tema posta: Re: Bog nije stvorio univerzum, već fizika  |  Poslato: 12 Mar 2013, 23:23
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 21 Maj 2012, 21:33
Postovi: 13386
Lokacija: Čačak, Woodland County

OffLine
Molena je napisao:
Zex sta je bilo prije velikog praska...nIšta ili nEšto?


Kako tvrdi Stiven Hoking pre Velikog Praska nije postojalo NIŠTA.
Ni vreme, ni materija, ni prostor... Bukvalno NIŠTA

_________________
Slika


Vrh
Marea
Post  Tema posta: Re: Bog nije stvorio univerzum, već fizika  |  Poslato: 12 Mar 2013, 23:24
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Mar 2013, 19:04
Postovi: 596

OffLine
Ali, kako je izgledali to nista.???..To je ono sto meni izaziva jezu...

_________________
Toliko uglova. U meni. Nekoliko nas hronoloski poredjanih neumoljivo probijamo jedna drugu.
Margita (Osecanja. O. Secanja.)


Vrh
Zlobni
Post  Tema posta: Re: Bog nije stvorio univerzum, već fizika  |  Poslato: 12 Mar 2013, 23:27
Korisnikov avatar
YANG

Pridružio se: 18 Sep 2012, 23:21
Postovi: 2128

OffLine
Au sta je mladih istrazivaca ovde [top88.gif]

Molena znas li ti da postoji pretpostavka mnogih naucnika da kad bi krenula pravom putanjom da se kreces kroz svemir, da bi dosla na istu tacku odakle si krenula posle mnogo, mnogo vremena. To objasnjavaju tako da se vreme i prostor krive ako se kreces brzinom svetlosti. Sto dovodi do zakljucka da svemir ustvari nema pocetak ni kraj vec je samo jedna zatvorena petlja koja se ponavlja iznova. I meni to nekako zvuci logicnije nego da je svemir beskonacan jer nikako ne mogu da zamislim pojam beskonacnosti [smusen.jpg]


Vrh
Žex
Post  Tema posta: Re: Bog nije stvorio univerzum, već fizika  |  Poslato: 12 Mar 2013, 23:28
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 21 Maj 2012, 21:33
Postovi: 13386
Lokacija: Čačak, Woodland County

OffLine
E sad Marea.

Otprilike ovako... Od tih misli boli glava... Olako ćeš najlakše shvatiti... [kasljuc.gif]


_________________
Slika


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Bog nije stvorio univerzum, već fizika  |  Poslato: 12 Mar 2013, 23:28
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Žex je napisao:
Molena je napisao:
Zex sta je bilo prije velikog praska...nIšta ili nEšto?


Kako tvrdi Stiven Hoking pre Velikog Praska nije postojalo NIŠTA.
Ni vreme, ni materija, ni prostor... Bukvalno NIŠTA


Sreca pa on nije jedini teoreticar.
Ja znam za druge koji tvrde suprotno.
Uglavnom teorija Velikog praska nije dala konačan odgovor na pitanje šta je bilo prije, tj šta je i kako pokrenulo eksploziju.

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Marea
Post  Tema posta: Re: Bog nije stvorio univerzum, već fizika  |  Poslato: 12 Mar 2013, 23:30
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Mar 2013, 19:04
Postovi: 596

OffLine
Ma ne stvarno, da li neko moze da pokusa da zamisli kako izgleda to NISTA..??? Brrrrr...

_________________
Toliko uglova. U meni. Nekoliko nas hronoloski poredjanih neumoljivo probijamo jedna drugu.
Margita (Osecanja. O. Secanja.)


Vrh
Žex
Post  Tema posta: Re: Bog nije stvorio univerzum, već fizika  |  Poslato: 12 Mar 2013, 23:32
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 21 Maj 2012, 21:33
Postovi: 13386
Lokacija: Čačak, Woodland County

OffLine
Zlobni je napisao:
Au sta je mladih istrazivaca ovde [top88.gif]

Molena znas li ti da postoji pretpostavka mnogih naucnika da kad bi krenula pravom putanjom da se kreces kroz svemir, da bi dosla na istu tacku odakle si krenula posle mnogo, mnogo vremena. To objasnjavaju tako da se vreme i prostor krive ako se kreces brzinom svetlosti. Sto dovodi do zakljucka da svemir ustvari nema pocetak ni kraj vec je samo jedna zatvorena petlja koja se ponavlja iznova. I meni to nekako zvuci logicnije nego da je svemir beskonacan jer nikako ne mogu da zamislim pojam beskonacnosti [smusen.jpg]


I meni je to teško da shvatim.
Još je teže shvatiti da nešto ima početak i kraj. Onda ljudska mašta krene da razmišlja šta je iza tog kraja i tako u beskonačnost.
Ta teorija ima smisla

_________________
Slika


Vrh
Zlobni
Post  Tema posta: Re: Bog nije stvorio univerzum, već fizika  |  Poslato: 12 Mar 2013, 23:32
Korisnikov avatar
YANG

Pridružio se: 18 Sep 2012, 23:21
Postovi: 2128

OffLine
Marea je napisao:
Ma ne stvarno, da li neko moze da pokusa da zamisli kako izgleda to NISTA..??? Brrrrr...


Ne mogu da zamislim jer u tome nista ne postoji ni misao (sad malo filozofije) [kasljuc.gif]


Vrh
Žex
Post  Tema posta: Re: Bog nije stvorio univerzum, već fizika  |  Poslato: 12 Mar 2013, 23:33
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 21 Maj 2012, 21:33
Postovi: 13386
Lokacija: Čačak, Woodland County

OffLine
Marea je napisao:
Ma ne stvarno, da li neko moze da pokusa da zamisli kako izgleda to NISTA..??? Brrrrr...


Ja mogu. Otvorim novčanik i eto mi jedno veliko NIŠTA [smehsmeh.gif]


To je i filosofsko pitanje Marea. Ne može se tek tako dati odgovor na to.
Astronomija je nauka koja je još u povoju i potrebne su hiljade godina istraživanja da samo zagrebemo površinu čitave priče

_________________
Slika


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Bog nije stvorio univerzum, već fizika  |  Poslato: 12 Mar 2013, 23:34
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Zlobni je napisao:
Au sta je mladih istrazivaca ovde [top88.gif]

Molena znas li ti da postoji pretpostavka mnogih naucnika da kad bi krenula pravom putanjom da se kreces kroz svemir, da bi dosla na istu tacku odakle si krenula posle mnogo, mnogo vremena. To objasnjavaju tako da se vreme i prostor krive ako se kreces brzinom svetlosti. Sto dovodi do zakljucka da svemir ustvari nema pocetak ni kraj vec je samo jedna zatvorena petlja koja se ponavlja iznova. I meni to nekako zvuci logicnije nego da je svemir beskonacan jer nikako ne mogu da zamislim pojam beskonacnosti [smusen.jpg]


iz beskonacnosti u beskonacnost (odmah se sjetim matematike i fizike) [smusen.jpg]

Naucnici tvrde..niko to ne moze da dokaze jer je prostor toliko velik i lakse ga je nazvati beskonacnim, posebno jer je kao dokazano da se sve vise i vise siri.
A vjerujem da svemir nema pocetak i kraj, ni obime, sirine, duzine kao ni dimenzije..valjda je zato zanimljiv godinama svim naucnicima.
ali kako zanemariti Alberta E. i njegovou teoriju o nepromjenjivom svemira, sila gravitacije u svemiru koja privlaci sva tije
ah ah...kud krenuste s ovim

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker