Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 11:53


Autoru Poruka
pesma
Post  Tema posta: Re: Bog nije stvorio univerzum, već fizika  |  Poslato: 15 Mar 2013, 22:13
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Mar 2013, 02:06
Postovi: 39

OffLine
[smiley1298.gif] Ijuuu uu uu huhu baš sam... [zenskismeh.gif]

''Gospodin Higs'' bi mogao biti svaki bezbožnik, ima ih pun očin na zemlji, zar ne?

Inače, božiju česticu nećeš videti tim teleskopom, [ups.gif] ali je baš moćan, verovatno daleko dobaci. Gde je trenutno Nibiru, ima li je uopšte, šta kaže teleskop? [b6667.gif]


Vrh
Žex
Post  Tema posta: Re: Bog nije stvorio univerzum, već fizika  |  Poslato: 15 Mar 2013, 22:21
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 21 Maj 2012, 21:33
Postovi: 13386
Lokacija: Čačak, Woodland County

OffLine
Nije moćan ovaj teleskop veruj mi.
Kol'ko para toliko i muzike.
Teleskop ne vidi Nibiru.
Ne brini, ako se pojavi Nibiru, videćemo je svi golim okom ;)

_________________
Slika


Vrh
pesma
Post  Tema posta: Re: Bog nije stvorio univerzum, već fizika  |  Poslato: 15 Mar 2013, 22:32
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Mar 2013, 02:06
Postovi: 39

OffLine
Pa trebala je već da stigne, ja se već spakovala, čekam Anunake moje rodjake da dodju po mene... [smiley2544.gif] [lola.gif] Kasne, idem još nešto da spakujem, ko zna ima li kod njih svega onoga što svakoj ženi treba, e da, nije ono na šta se prvo pomisli nego djindjuve razne, kremice i krpice, to mislim... [girl_witch.gif] [mislim.gif]


Vrh
Žex
Post  Tema posta: Re: Bog nije stvorio univerzum, već fizika  |  Poslato: 15 Mar 2013, 22:43
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 21 Maj 2012, 21:33
Postovi: 13386
Lokacija: Čačak, Woodland County

OffLine
Kada se pojavi Nibiru biće jako toplo, pa je pametno da spremiš razne kremice sa faktorom 500 [kasljuc.gif]
Ako, ako...
Pametno što si se već sada spremila... [bye.gif]

_________________
Slika


Vrh
pesma
Post  Tema posta: Re: Bog nije stvorio univerzum, već fizika  |  Poslato: 16 Mar 2013, 09:36
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Mar 2013, 02:06
Postovi: 39

OffLine
Sa faktorom 500!? Ima zvezda da upeče ko blesava, trebaće mi i suncobran, možda obučem i bundu, koža mi specijalno osetljiva, čisto da se pokažem pred rodbinom iz dalekog svemira, ima se može se. [hakerka.gif]

[toilette_mit_buch.gif] Nego, ta božija čestica, nju ''izmislila'' fizika kažu ovde neke naučne knjige podkrepljene naučnim ogledima, a ko je izmislio fiziku? Čovek, onda ispada da je univerzum smislio neki gospodin Higs. Ne verujem. [nene.gif]


Vrh
lOOla
Post  Tema posta: Re: Bog nije stvorio univerzum, već fizika  |  Poslato: 29 Nov 2013, 00:20
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:05
Postovi: 1388

OffLine
Kvantna fizika - Teoloska strana


Duh i inteligencija su isto. U nauci kad se govori o inteligenciji, u teologiji to znači duh. Oba su nematrijalna, naš duh nije matrijalan i inteligencija nije materijalna.
Svi mi koji sedimo ovde, što se tiče inteligencije svi smo isti. Apsolutno nikakve razlike nema . Celo čovečanstvo je jednog duha i jedne inteligencije, mi se razlikujemo u znanju i u iskustvu a ne po itneligenciji. Prema tome, mi moramo dobro da promislimo kako da se odnosimo prema ljudima, jer smo jedno. Jedna inteligencija ili Duh. Bog nikada ne krši zakone koje je uspostvio i nikad ne manipuliše zakonima koje je uspostavio, niti ih uklanja u stranu. On nikad ne čini ništa iz sebičnih razloga. Ni jedan fizičar, makar prvi put da dodje do zaključka da Bog postoji, ne može da dodje do drugog zaključka osim da Bog nije sebičan nego da je Bog ljubavi.


Slika


Imao sam jednog kolegu sa kojim sam radio četri godine, i s obzirom da niko drugi nije voleo sa njim da razgovara o kvatnoj fizici i kvantnoj kosmologiji, a voleo je kvantnu kosmologiju, ja sam diskutovao sa njim o tome. A on voli uvek da pita : Ko je to sve učinio? A ja mu kažem: Stvoritelj. A on kad mu to kažem ,on ustane pa pobegne, kaže neću više da razgovaram sa tobom. A onda nema s kim da priča pa opet dodje posle dan dva kod mene i opet pita :Ko je to sve stvorio? Stvoritelj, a on ustane pa pobegne. A jednog dana, tri i po godine kasnije, vršeni su neki eksperimenti, o zakonima koji vladaju u materiji, koji čuvaju materiju, masa mora da se sačuva, i energija se mora sačuvati, naelektrisanje mora da se sačuva, i obrtaj čestica i spin, mora da se sačuva. Bez obzira šta da uradimo sa tim to mora da se sačuva. Tako zakoni govore za svemir koji je zatvoren, ali ako uzmemo da svemir nije zatvoren, onda ima zakona i situacija u svemiru kada ti zakoni moraju da se prekrše.
Ja sam njemu pokazao to i on se razočarao, misli sad je njegov Bog propao, pa on mene pita ponovo pa ko je to sve učinio, ja kažem: Stvoritelj, i sada nije pobego, pa je razmišljao malo pa pita: Zašto? Sta da mu kažem? Pa sam mu rekao: Kad bi ti imao svo znanje i svu silu, da li bi ti mogao da miruješ?On se zamislio, i kaže: Ja mislim da je On to sve učinio zato što je hteo da to sa nama deli. Ceo svoj život je odbacivao Boga, i prvi zaključak koji je doneo je da je Bog ljubav, da je sve stvorio zato što to hoće da sa nama deli.
Bog je znanje, apsolutno svo znanje koje je postojalo, koje će ikad postojati, sve je sadašnjost u Božjem umu, sve je poteklo od Boga. Bog ne uči, Bog ne stiče znanje On jeste znanje. Vi i ja učimo, mi stičemo znanje, a Bog to ne radi, on jeste znanje, a mi nismo znanje, mi imamo znaje. Znanje Božje je imenica ,a naše nije, naše je više glagol.
I onda kada govorimo o stvaranju, fizika govori o stvaranju vremena a ne stvaranju svemira u vremenu. I ap. Pavle kaže u Jevrejima 11.3. " mi verujemo i razumemo da je Bog u početku stvorio svemir", ali reč koju je upotrebio je grčka reč Aion, vremena, nije rekao kosmos, što bi značilo fizički svemir, a i kvantna fizika tvrdi isto. Kad je svemir počeo, nije potpuno to sigurno, šta je prvo, da li je prostor počeo da se širi i vreme počelo da teče ili je vreme počelo da teče i prostor počeo da se širi. Ako mi verujemo i zaključujemo da je Bog stvorio vreme u početku, možemo da zaključimo da je vreme počelo da teče i prostor je odmah počeo da se širi. Taj prostor se u početku širio većom brzinom od svetlosne, a danas se širi brzinom svetlosti ; on širenjem oslobadja energiju, od te energije postaje atom hidrogena, od hidrogena u suncima se stvara helijum a od helijuma teži i teži elementi, tako ih imamo devedeset i nekoliko, izuzev nekih koji su stvoreni u laboratorijama, to je sto i nekoliko elemenata ,a to je sve postalo od energije koja se oslobodila širenjem svemira.


Slika


Kad govorimo o stvaranju svemira, mi govorimo o stvaranju vremena, a ne o stvaranju fizičkog svemira u vremenu. I kad budemo govorili o stvaranju ni iz čega, onda se misli da je vreme stvoreno ni iz čega, ali materija od koje je naša planeta stvorena nije stvorena ni iz čega. Kad čitamo u Bibliji, nećemo naći da je ta materija stvorena ni iz čega. Svemir je stvoren ni iz čega ali od te energije je postala materija.. 2 Pet 3:5 «ne znaju da je zemlja vodom i iz vode», ljudi su uvek gledali planetu kao tvrdu materiju, koja je postala od vode. I kad govorimo o stvaranju biološkog života, izvestaj kaze da su, ptice od vazduha, ribe od vode, životinje i čovek od zemlje; naše telo je stvoreno od prašine koja je već postajala. Ali naš život nije stvoren, naš život nam je dat; prema tome, kad govorimo o stvaranju života kroz fiziku, mi ne možemo da govorimo o stvaranju (zoe na grčkom- zivot) života koji je Bog nama dao, jer je to duh nematerijalan i ne može se matematički objasniti.
Biološki život se ne može matematički objasniti, prema tome, stvaranje biološkog života i inteligentnog života kao i stvaranje svemira, su dogadjaji koji se nisu dogodili u isto vreme. Šest dana stvaranja se uopšte ne suprotstavlja kvantnoj fizici ukoliko mi ne kazemo da je ceo svemir stvoren za šest dana, jer Biblija kaže :U početku stvori Bog nebo i zemlju; mi ne znamo kada je taj početak i nauka ne zna kada je taj početak, i taj početak ne može niko naći. Danas profesor Houking, koji se smatra za najvećeg naučnika u svetu posle Anštajna, u stvari ni Anštjan mu nije ravan što se tiče fizike, ne može ni on da nadje početak svemira i njegovo objasnjenje svemira doseze do 1 x 10 na –43. Od tog vremena svemir postoji bez objašnjenja zašto.
U Bibliji se kaže da smo mi stvoreni po Božjem obličju, a mi uzmemo pa načinimo Boga po našem obličju. Mi smo po Božjem obličju a Bog nije po našem obličju, sve stvorene inteligencije su po Božjem obličju, a Bog nije po obličju nijedne stvorene inteligencije, Bog je Bog. O njemu možemo govoriti kao Bogu Stvoritelju. O Spasitelju se ne može govoriti kroz fiziku, jer spasenje nije uradjeno po zakonima koji vladaju ovim svemirom, spasenje je sasvim van zakona, van zakona inteligencije, van zakona fizike i moralnog zakona ovog svemira. To je tajna Božja koja će se proučavati kroz sve vekove i nikad nećemo iscrpiti svo znanje o Njemu. To je strikno delo Božje, van svake fizike, van svake teologije van sveke filozofije. Naučnici kažu, Hristologija se ne može matematički opisati, prema tome nije deo fizike. Ali Bog kao Stvoritelj može se matematički opisati, prema tome kada govorimo o nauci i religiji u vezi stvaranja i Boga, možemo striktno da govorimo o Stvoritelju a ne o Spasitelju. Bog Spasitelj je jedan od nas, on je uzeo naše telo, ali Bog Stvoritelj nije u našem obličju. Bog Spasitelj jeste.
Ozbiljna su pitanja danas u nauci. Dvadeset pet vodećih naučnika, koji su vodeći stručnjaci u kvantnoj fizici i kvantnoj kosmologiji, sastali su se pre skoro tri godine da diskutuju o kvantnoj kosmoligiji i kvantnoj fizici i da li to ima neke veze sa Bogom. Postavili su dva pitanja ( nedelju dana su diskutovali). Na tom sastanku je sedeo i profesor Sendidž; on nikad u svom životu nije verovao u Boga, uvek je protiv Njega i pisao i govorio, i trudio se da ubedi svakog da Bog ne postoji. Postavilo se pitanje: Da li ima nešto važno što važi u antropickim kosmološkim principima koji su predloženi od strane Tiplera osamdesetpete godine, da li mi treba da to više proučavamo, i drugo pitanje je bilo: Da li postoji dovoljno podataka u svemiru koji mi vidimo da se može verovati u Boga? I na oba dva pitanja odgovor je bio potvrdan. Ima dovoljno razloga zašto da se veruje u Boga. I sam Sendidž je ustao na tom sastanku i rekao: Sada i ja verujem u Boga. Celog života , sedamdeset i jednu godinu ga je odbacivao. Kvantna fizika je ozbiljna što se tiče Boga. Dolazi do velikih pitanja zašto je svemir ovakav kakav jeste? Zašto je to materija, zašto nije antimaterija. Postoji i antimaterija; mi je stvaramo u laboratorijama, i u početku kada je svemir stvaran, po matematici morala je biti ista količina materije i anti materije. Zašto nije postala antimaterija zašto materija? U antimateriji fizika isto funkcioniše samo što je sve obrnuto nego što je kod nas. Kao u ogledalu. Pozitivno u materiji je negatino u antimateriji. Zašto taj svemir je toliko precizan, izgleda da je načinjen specifično za nas, ako mi ne bi bili ovde i svemira ne bi bilo i ako svemira ne bi bilo i mi ne bi bili ovde. Zašto je to tako precizno i zašto je naš svemir tako spojen sa nama. I onda kada se matematički stvaranje svemira simulira, s obzirom da su danas kompjuteri dovoljno moćni i velikog kapaciteta, onda mi pogledamo sve ovo kako izgleda, i napiše se program, u kompjuteru da on stvori svemir kako ga vidimo sada i da pokaže sliku, zatim mu se zada komanda da on svemir svede na početnu tačku, ( logika je precizna ne možeš da se sa njom igraš kako hoćeš), po toj logici idemo na pocetnu tačku, šta se dešava, i onda računar računa dok ne dodje na početnu tačku 1 x 10 na –43. I sve stane. Sad mu se kaže - vraćaj se i načini svemir koji mi vidimo , i ako se vrati na isto, onda je logika ispravna i današnji serveri to postižu, vraćaju svemir napred - nazad bez ikakvih problema. Ali kad dodje na početnu tačku dole onda postoji šest borjeva koji nisu predvidjeni ni od jedne naučne teorije ikada, niti se danas mogu predvideti. Niti se mogu objasniti naukom niti fizikom zašto ti brojevi postoje. Ali kad bi se samo jedan od tih borjeva promenio za jako mali deo, na primer 1 x 10 na -120, mi ne bi bili ovde i svemir ne bi bio ovde. I onda se dolazi do pitanja da li je taj svemir koji je tako uradjen da li je on slučajno posta ili je to bilo inteligentnim izborom. Zaključak je da je inteligentnim izborom svemir počeo u početku a ne slučajno. Statistički se to ne može desiti, jer je svemir dosta mlad da bi se statistički to dogodilo. Svemir je star izmedju sedam i dvanest milijardi godina a treba 1 x 10 na 120 da bi se statistički to desilo što mi danas vidimo.
Prvi broj ili konstanta koji računar nalazi kad se svede svemir na početnu tačku zove se OMEGA, a on označava da u početku kada je svemir počeo da se stvara (materija i anti materija), materija je dominirala. Ali gustina i sabijenost materije je toliko kritična da mi danas kada gledamo materiju , sabijenost kako mi to danas vidimo i sabijenost koja se zahtevala u početku, odnos izmedju njih je toliko kritičan da ako bi samo mala promena bila svemir ne bi mogao da se stvori kakav se stvorio.

Druga konstanta ili kritični parametar zove se LAMBDA, ne zna se zašto postoji, unazad godinu dana to se intenzivno proučava, ali ona u odnosu na Omegu, Lambda je toliko kritičan, recimo da je u početku lambda bila samo malo veća, onda gustina svemira ne bi bila pravilna, samo bi male galasksije i mali svemiri i male planete mogle da se stvore, i samo bi jako mali ljudi mogli da postoje, ne bi moglo da postoji kako mi sad vidimo. Toliko je kritično i ne zna se zašto. Ali tako je kad idemo nazad u vreme ( 1 x 10 na –35 sekundi)., u tom vremenu omega i lambda su morale da budu balansirane toliko precizno da ako bi samo mala varijacija bila , svemir nikad ne bi počeo.
Sledeći kritični parametar je Q; Q= 1x10 na -5 (meri koliko strukturu u našem svemiru, gravitaciju koja ih drži, npr. atom). Gravitacija drži protone neutrone elektrone, unutra drži zajedno a elektromagnetno polje ih razvodi. Balans mora da bude jako precizan. Proton i neutron kad se sabiju na izvesnu gustinu, postoji sila koja ih odbija , a opet ima sila koja ih privlaci, a balans izmedju te dve sile je Q. Taj balans nije mogao niko da predvidi matematički Ali kad se simulira svemir, i ako taj broj varira samo malo , ako bi bilo na – 4 ili šest ništa ne vredi.


Slika


Sledeći kritični parametar je N = 1x10 na 36; govori nam koliko je jaka sila gravitacije u atomu; ona mora da bude balansirana sa eletričnom strujom. 1x10 na 36, tolika je razlika od sile koja vuče i ako bilo je šta drukčije - ne uspeva ništa. I da je to za milioniti deo broja bio manji ili veći, onda bi samo male galasije i male planete, mala sunca mogla da se stvore, da je bio veći, svemir bi postao crna rupa.

Sledeći kritični parametar je E=0,007. Efikasnost u suncu, hidrogen se pretvara u helijum i to oslobadja energiju, to je nuklearna reakcija, Sunce je hidrogenska bomba, pod kontrolom gravitacije, ali efikasnost koliko se hidrogena pretvori u helijum, vrlo vrlo kritično za sunce kao što je naše, da se to samo malo pomeri, i ovaj broj ne može varirati nimalo. Efikasnost je 0.007, da je bilo 0.006 ili 0.008, život kao što je naš koji je baziran na karbonu kao što je naš na ugljeniku ne bi mogao da postoji.

I poslednji kritični parametar je D=3. Naš svemir mora da ima tri dimenzije, četvrta dimenzija je vreme. Ali tri dimenzije prostora moraju da postoje, i mi smo trodeminzionalni ljudi, mi smo Duh, duša i telo, da je svemir dve ili četri dimenzije prostora plus vreme mi ne bi mogli postojati.

Kad se proučava kako je svemir počeo i kako će završiti, ti brojevi uvek se pojave, pojave se bez da iko hoće, ali moraju se uzeti u obzir, i to dovodi do pitanja da li ovakav precizan svemir ( ovako kritičan svemir) koji je tako specifično uradjen za nas da li je slučajan ili ga je neko načinio. Malo njih će reći da je to Bog načinio, ali će reći da je to bio inteligentni izbor, ali kao što ću sutra reći, taj inteligentni izbor mora da bude od strane inteligencije koja nije u svemiru u kome se mi nalazimo; to je zaključak fizike.


sa predavanja u Nisu
Danilo Lazic


preuzeto sa lifeconnect


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Bog nije stvorio univerzum, već fizika  |  Poslato: 11 Okt 2014, 15:23
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
Од чега смо направљени?


Погледајте занимљиви спот који објашњава како су настали остали атоми фузијом звезда.
На почетку беше само Водоник, све остале елементе су направиле звезде кроз свој живот.

phpBB [media]


Нуклеарна фисија


Једно атомско језгро се цепа на два мања језгра, уз емисију 2 до 3 неутрона и гама зрака. При овом процесу се ослобађа велика енергија.
Нуклеарне бомбе које раде на принципу фисије:


phpBB [media]


phpBB [media]



Нуклеарна фузија



Нуклеарна фузија је процес спајања два лакша језгра у једно теже, на високој температури и притиску, уз емисију велике енергије и честица. У природи се дешава на Сунцу. Тако Сунце греје нашу планету, да нема фузије не би било ни нас!


phpBB [media]


Фузиона бомба још не постоји, потребно је да се развије хладна фузија како би се могла технички остварити.



Сви смо ми звездана прашина!


Да ли сте знали да на почетку универзума, тзв. Великом Праску нису постојали сви хемијски елементи који постоје данас и који чине наше органе и тело?
Постојао је само Водоник и Хелијум, сви остали елементи су уствари фузиони продукти неких звезди које су некада постојале и распршиле свој материјал по целом универзуму.
Сваки атом угљеника, гвожђа, магнезијума итд. који граде молекуле нашег тела, ваздуха, хране уствари је звездана прашина која је некада слободно лебдела у безваздушном простору!
Сви смо ми звездана прашина!
Погледајте како звезде праве хемијске елементе:


phpBB [media]



Како ради фисија и фузија
phpBB [media]


phpBB [media]


Шта су неутрини, ево објашњења у једној минути!
[center]
phpBB [media]


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker