Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 27 Apr 2024, 22:15


Autoru Poruka
Passion
Post  Tema posta: Re: Šminka - pravila,saveti  |  Poslato: 22 Okt 2012, 10:28
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Najbolja šminka za vaš oblik očiju


Nemaju svi oči istog oblika niti znaju svi kako da se pravilno našminkaju. Priskačemo vam u pomoć i donosimo savete na koji način da našminkate kako bi vaše oči zablistale punim sjajem.


Slika


Okrugle oči
Okrugle oči su ženstvene i svestrane – na njima možete isprobati različite stilove šminkanja. Možete ih našminkati tako da deluju kao da su bademaste. Koji je trik? Nanesite tuš oko cele dužine očiju i produžite ajlajner da biste stvorili bademasti oblik.


Slika


Oči bademastog oblika
Oči u stilu Kleopatre veoma su poželjne. Da biste dodatno naglasili vaš oblik očiju, nanesite ajlajner na gornju i donju liniju rasta trepavica i pri tome nemojte da štedite, jer je crni tuš za oči najbolji prijatelj devojkama ovakvog oblika očiju.


Slika


Uske oči
U ovakvim očima leži nešto toliko tajanstveno i privlačno da im ne treba previše šminke jer ih ona može samo "ugušiti". Izbegavajte teške, tamne senke i ajlajnere i držite se svetlih, prozirnijih nijansi senki.


Slika


Spušteni kapci
Kod ovog oblika očiju komadić kože se nadvija nad donjim delom kapka, pa je tamna senka najbolja metoda za vizuelno rešavanje ovog problema. Ovakvim očima najbolje pristaje hrabriji make-up poput smokey-eye. Tušem za oči istaknite obe linije rasta trepavica, a crnom olovkom pređite unutrašnji deo oči


Slika


Udubljene oči
Držite se svetlih svilenkastih nijansi na kapcima koje će "otvoriti" oči i učiniti da deluju veće i sjajnije. Važno je da izbegavate tamne nijanse senki na kapcima koje su krive za tmuran, "upali" izgled.


Izvor:Wanabe magazine


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Šminka - pravila,saveti  |  Poslato: 07 Dec 2012, 15:20
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
U Milice duge trepavice

Nema koje maskare sa ovakvim i onakvim četkicama nismo isprobale i i dalje nema očekivanih rezultata! Ljubomorne smo na tu Milicu sa dugim trepavicama samo tako! E da ne bismo više bile zlobne kučke i plus da bismo imale zanosan pogled, isprobajmo nekoliko jednostavnih trikova koji zaista pale!

Dva sloja maskare!

Za punije i lepše trepavice, uvek, uvek nanosite dva sloja maskare. Plus, drugi sloj stavljate dok je prvi još svež da ne biste dobili slepljene, zgrudvane iglice.

Puder u prahu/kamenu

Samo malo pudera u prahu ili kamenu, daće vašim trepavicama dovoljnu težinu. Još kada se ona dva sloja maskare lepo zalepe za taj puder… Rezultat je – ah!

U dve boje

Možda zvuči čudno ali, zapravo, korišćenje dve maskare različite boje može dati odličan rezultat. Na primer, braon i crna. Nanesite jedan sloj braon, a zatim crne maskare i vaše trepavice će biti lepe, duge i guste.


Slika

Jednostavni trikovi za fantastičan efekat
Odozdo

Maskaru uvek nanosite odozdo. Tako ćete trepavice lepo izvući, za fantastičan efekat.

Cik-cak

Odozdo, cik-cak nanošenje maskare svaka trepavica je na svom mestu, baš onako kako treba!

Trep, trep

Pored svega ovoga što treba da primenite, na zaboravite da trepćete. Tako će maskara dopreti do svake dlačice, biće ravnomerno raspoređena, a vaše trepavice će biti sjajne i pune.


Wanabe magazine


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Šminka - pravila,saveti  |  Poslato: 08 Dec 2012, 17:51
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Karim Satar: Prirodna šminka pre svega

Karim Satar možda nije najbolji mejkap artist na svetu, on nije čovek koji će se hvaliti slavnim ličnostima sa kojima je sarađivao, niti elitnim i prestižnim mestima do kojih ga posao vodi, ali će vam sa dečijom iskrenošću i radošću pričati anegdote sa biodinamičke farme, gde njegovi roditelji više od 70 godina uzgajaju organske jabuke, kruške i šljive neverovatnog ukusa, jezercetu u kome plivaju dabrovi koji su se sami vratili na svoje nekadašnje stanište i autohtonim vrstama vina i voćnih sokova, koje nose imena njegove braće sestara, njihovog psa i, naravno, samog Karima. Njegova veza sa prirodom je duboka i iskrena i to je ono što od prvog susreta čini da se u njegovom društvu osećate prijatno i da razgovor teče kao da se poznajete dugi niz godina


Slika

Karima sam najpre zamolila da nam kaže nešto više o svom životnom putu koji ga je kroz ljubav prema prirodi i poštovanje životne sredine doveo do saradnje sa Dr Hauškom.

- Ne samo da sam odrastao na biodinamičkoj, demeter farmi voća sa svojim roditeljima; ja sam bio i izviđač, a kao izviđač obilazio sam često prirodu i vrlo rano u životu sam otkrio koliko je priroda dragocena i da moramo voditi računa o njoj. Svest o tome da ne mogu samo da otvorim prozor i izbacim đubre napolje mi je vrlo rano formirana, u mene se usadila odgovornost prema prirodi, a srećom sam odrastao u Nemačkoj koja je jedna od vodećih zemalja u zaštiti životne sredine. Kada tome dodamo moje roditelje i njihovu farmu koja i danas postoji, izviđače, dobijamo sliku toga ko sam danas ja. Volim prirodu, više nisam izviđač tako da ne moram da spavam u vreći pod šatorom i hodam kilometrima kroz šume, ali priroda mi i dalje pruža obilje inspiracije. Prilika da stavim svoj pečat na Dr Hauška dekorativnu liniju bila je za mene jedinstvena, ali i deo jednog homogenog toka, jer sam pre toga bio u tzv. „zelenom biznisu“ sa Bodi šopom i posle nekog vremena prešao u Dr Haušku. Mnogi me pitaju – kako si završio ovde? A za mene je to tako prirodan put, jer ono za šta sam se na svojim počecima zalagao, Bodi šop kao brend, bila je priroda i zaštita životne sredine, zabrana testiranja proizvoda na životinjama – sve ono što je Dr Hauška sada razvila do maksimuma i veoma sam srećan što sam deo toga, odgovara Karim Satar.

Kada govorimo o prirodnoj kozmetici, manje više su nam poznata njena dejstva i dobrobit koju donosi našoj koži. Međutim, kada je prirodna šminka u pitanju, još uvek postoje nedoumice u vezi sa efektima i postojanošću dobijenih rezultata. Da li je prirodnim preparatima moguće postići izgled koji zadovoljava i profesionalne i svakodnevne potrebe?

- Apsolutno. I mislim da je ceo mit koji postoji oko toga da prirodna kozmetika nema dejstvo poput konvencionalne proizveden veštački. To nije istina. Ako pogledate moj portfolio, moje žive nastupe, najnovije editorijale koje sam radio širom sveta, složićete se da je moć isticanja ili prekrivanja koju imaju proizvodi Dr Hauška kozmetike podjednako dobra poput one koju pruža konvencionalne kozmetika. Velika razlika postoji u raznovrsnosti. Očigledno je da smo ograničeni u tom smislu i kada pogledate naš izlog videćete da nemamo 25 različitih boja senki za oči, imamo ih devet, što znači da sa 9 boja senki za oči, tri rumenila za obraze, jednim puderom očigledno je da smo na izvestan način ograničeni po pitanju selekcije nijansi. Ali, to nije zbog toga što prirodna kozmetika nije u stanju da stvori više boja, ova činjenica zasnovana je na načinu na koji se pozicioniramo kao brend. Tokom narednih 18 meseci doćiće do značajnog poboljšanja u izboru boja senki, podloga, u okviru Dr Hauška dekorativnog asortimana. Nadam se samo da ćemo shvatiti da smo odgajani sa uverenjam da samo ako šampon dobro peni, vaša kosa je čista; samo ako pasta za zube dobro peni i ostavlja u ustima jak miris mentola, koji je uglavnom veštački, vaši zubi su čisti. Mislim da smo od malih nogu naučeni da sve što sadrži hemikalije je dobro za nas. A istina je da smo se najverovatnije toliko navikli na sve to, što nam je umanjilo mogućnost da sagledamo koji proizvodi zaista koriste vašoj koži. Oni treba da deluju, slažem se, ali istovremeno bi trebalo da pruže ono što je vašoj koži potrebno , npr. koži lica na prelazu iz jeseni u zimu, ili proleća u leto. Mislim da možete postići blagu do srednje jake, srednju do izuzetne, potpune pokrivenosti našim podlogama i puderima. Ja sada zaista uveravam vaše slušaoce i slušateljke da je apsolutno moguće. Dajte prirodnoj kozmetici priliku, i kada se naviknete na maskaru jednog konvencionalnog brenda i zamenite je maskarom drugog, takođe konvencionalnog, imaćete malo teškoća dok se ne naviknete. Tako da ako sa konvencionalne kozmetike pređete na prirodnu, biće to pravi izazov! Zbog toga što je formula drugačija, način nanošenja je drugačiji, „pres and rol“ tehnika, korišćenje četkice i sunđera ne prstiju, jer kao što sam rekao svo bogatsvo esencijalnih ulja koja se nalaze u tim proizvodima upiće vaši prsti, tako da tada će šminkanje prstima biti faktički nemoguće, jer sve što će vam ostati je pigment koji ćete razmazivati. Probajte. Zaronite u instrumente i nijanse i videćete šta je sve moguće postići.

Putujući sa jednog kontinenta na drugi, koliko primećujete promenu u svesti i samim tim i potrebama potrošača širom sveta kada je reč o informisanosti o kvalitetu i poreklu proizvoda koje koriste ?

- Svakako. Ako pogledate razvoj u okviru segmenta ishrane, ili segmenta odevanja, upotrebe biološki odgajanog pamuka primetićete ogromnu promenu u razvoju svesti ljudi. Ljudi žele da znaju odakle dolazi njihov proizvod, ljudi žude za jedinstvenim i zaštićenim proizvodima bez obzira o kom je brendu reč. Hoću da istaknem da najveću promenu primećujem kod muškaraca. Kada je kozmetika u pitanju, žene su još uvek neodlučne; porast interesovanja za prirodnu kozmetiku svakako postoji, ali prava tajna i ključ se sada nalazi u oblasti proizvoda za muškarce. Muškarci sada mnogo više vode računa o sebi. Prodaja muških magazina, kao što je „Mens helt“ je toliko porasla tokom poslednjih pet godina, i to nije zasnovno samo na činjenici da muškarci vole da vode računa o sebi. Segment magazina posvećen lepoti se u međuvremenu sa pet proširio na petnaest stranica, što nam dovoljno govori o tome da muškarcima više nije dovoljno da koriste samo šampon i pastu za zube svakog jutra. Žao mi je što kod žena, kada je dekorativa u pitanju, dolazi do paradoksa da troše puno novca na kozmetiku, a kada je šminka u pitanju opredeljuju se za konvencionalne proizvode. E tu ja ulazim u igru, da omogućim ženama da upoznaju i razumeju proizdode. Nikada ne bih osuđivao upotrebu konvencionalne kozmetike, ali pozivam žene – pokušajte, budite otvorene, vaša koža će imati koristi od upotrebe prirodne šminke i biće vam zahvalna na duži rok.

Slika

Karim Satar je mnogo više od mejkap artista ili umetnika. On je čovek koga žene obožavaju zbog njegove neposrednosti, duhovitosti, u koga imaju poverenje i koji će vas prosto zaraziti svojim optimizmom i strašću koju unosi u sve što radi. Ali on je i čovek koji često promišlja i preispituje svoju ulogu na planeti i doprinos koji daje poboljšanju sveta. Da li su davanje i deljenje sa drugima motivi koji vas pokreću?

- Svakako. U mom životu uvek se radilo o deljenju. Ne bih bio ovde, sa vama sada da nije bilo drugih ljudi koji su verovali u mene i podelili svoju viziju o meni ili o poslu ili nečem trećem, pružajući mi priliku da budem ovde gde jesam sada. Nikada nisam bio mejkap artist koji je čuvao svoje tajne i omiljene trikove za sebe, jer ne želi da ih drugi otkriju. Ja itekako dobro i lepo mogu da živim sa činjenicom da se moji saveti i tehnike koriste u školama i časopisima. To mi se dopada. Takođe verujem i da je to pitanje ličnosti. Nemam ambiciju da stvari čuvam i zadržavam za sebe, jer apsolutno nikoga ne doživljavam kao pretnju. Verujem da je svaka osoba jedinstvena, i svako ima pravo i zaslugu da bude to što jeste. I ako bilo koji drugi mejkap artist usvoji neku moju tehniku – to je potpuno u redu, ja to doživljavam kao kompliment, a ne kao pretnju. Na kraju dana, sve se svodi na davanje. Ako daš, dobićeš. I to je poruka koju bih želeo da prenesem ljudima. Ako pokloniš osmeh, dobićeš osmeh za uzvrat. Ti donosiš tu odluku ujutru kad se probudiš, dobro ili loše raspoložen. Ako odlučiš da ostaneš u lošem raspoloženju, nemoj očekivati pozitivne reakcije. To je ono što je u suštini svega.

U osnovi Dr Hauschka kozmetike nalaze se pažljivo odabrane lekovite biljke. Svi segmenti uzgoja od setve do žetve, kasnije i obrade biljnog materijala, rade se ručno. Recepture i usavršavanje preparata rezultat su zajedničkog rada doktora, farmaceuta i kozmetičara. Svi preparati su proizvedeni od biljaka iz biodinamičkog uzgoja, organskog uzgoja ili samoniklih biljaka sa ekološki čistih područja, što je sve zajedno učinilo da i sama otkrijem izobilje podataka o raznim biljkama. Marula drvo je sastavni deo linije proizvoda za negu područja oko očiju, kakva je to biljka?

- Marula drvo je veoma poznato drvo, gotovo poput konoplje koje možete koristiti za ishranu, odevanje, za torbe, nakit, tkanine itd. Marula drvo daje marula plodove. Plodovi se koriste za napitke, voćne ekstrakte i slično. Ali sama voćka je poput kamena, kada otvorite taj kamen u njemu se nalazi oko petnaest orašastih plodova. Te delove ploda koristimo. Oni se cede, jer sadrže veoma dragoceno ulje koje vlaži kožu, i koje se smatra suvim uljem. Možete ga naneti na kožu i ono neće kliziti, pomerati se. Ulje obično ima tu tendenciju da kada ga nanesete na kožu, npr. maslinovo ulje, ono sklizne. Ovo ulje je više poput gela. To želatinozno ulje, nazovimo ga tako, neće skliznuti u vaše oči i zbog toga je izuzetno pogodno za proizvode za negu očiju. Obezbeđuje vlažnost, tekstura je pogodna za osetljivo područje oko očiju i ostaje na mestu na koje ga nanesete. To je prva stvar. Osim činjenice koliko su dragocena i božanstveno hidratantna ova ulja, priča o samom marula drvetu je fantastična, jer se u Africi veruje da je ono sveto. Pod njegovom krošnjom se odigravaju venčanja, a samo najstariji čovek u selu ima pravo da donese odluku da li će drvo biti isečeno ili ne, ako na primer nova ulica treba da se prođe putem na kome se nalazi stablo. Zbog toga je to sveto drvo. Ono je i simbol plodnosti, ljudi sklapaju brakove pod njim u nadi da će tako lakše dobiti decu. Tradicionalno, u Africi plodove beru žene, tako da je naša upotreba plodova u kozmetici za oči u stvari sastojak prikupljen od žena za žene.

Ono što se o Karimu manje zna jeste njegova posvećenost dobrotvornom radu. Od 2009 do 2011 u Norveškoj sigurnoj kuci držao je Seminare o samopoštovanju namenjene zlostavljanim ženama. U Grčkoj je 2008. radio sa devojčicama sa posebnim potrebama i držao mejkap kurseve za slepe osobe. Pomagao je i deci iz Severne Afrike koja su ostala siročad, jer su im roditelji umrli od posledica AIDS-a. Koliko mu znači rad sa ovakvim ljudima?

Slika

- Izuzetno. Oduvek sam nameravao ili da se bavim socijalnim radom ili da postanem kreativna osoba kao što i jesam danas. Došao sam do određene tačke u životu kada sam doživeo toliko radosti i toliko velikodušnosti od ljudi, da sam morao da sagledam svoj položaj, gde sam ja u životu i spoznam šta sam ja učinio da se odužim zajednici i društvu, i moram da priznam da sam shvatio da nisam uradio ništa. Ništa što bi mene učinilo boljom osobom, što bi me označilo kao nekog ko je bio ovde, na ovoj planet i pokušao da promeni stvari. Tako da sam odlučio da naglasak stavim na rad sa ljudima sa posebnim potrebama, ženama sa izvesnim telesnim nedostacima, slepim ženama, ali takođe radim i sa ženama žrtvama trafikinga, zlostavljanim, silovanim, zanemarenim ženama. To me je odvelo do društvene organizacije u JužnojAfrici koja se brine o deci, što mi je pružilo priliku da radim sa devojčicama čiji su roditelji umrli od posledica HIV-a i koje su ostale faktički bez cele svoje porodice zbog ove strašne bolesti. One žive bukvalno na kraju sveta, u đubretu i nemaju ništa. Imao sam mogućnost da sagledam njihovu stranu priče, doprinesem na neki način njihovom društvu, radio sam tamo nekoliko nedelja. Bilo je to iskustvo koje mi je promenilo život, ilustrovaću vam to kroz tri kratka primera: više uopšte ne bacam hranu, naručujem onoliko koliko ću pojesti, tako da neću preterati kao što sam to nekada činio, ne bacam odeću ili obuću, svakako da ih ne šaljem u Afriku, jer bi šteta po životnu sredinu koja bi nastala mojim slanjem tamo bila veća od koristi, tako da svu svoju korišćenu garderobu dajem dobrotvornim organizacijama u Nemačkoj koje ih prosleđuju ljudima kojima su potrebni. Mislim da je važno da uz sav glamur koji me okružuje ostanem uzemljen, da vidim ljude pored sebe i šta se zaista događa u svetu, jer život nije šminka, ma koliko to bilo tužno, za mnoge ljude život je borba za preživljavanje i goli opstanak. Ma koliki bio doprinos koji mogu da im pružim u tome, on me čini boljom osobom. To dolazi prirodno, ne radim to ni zbog koga drugog, osim zbog tih ljudi, čak ne ni zbog sebe. Naučio sam jako mnogo od žena žrtava nasilja koje sam posetio šest ili sedam puta u sigurnim kućama u Norveškoj. Video sam kako ostaju u drugom stanju, donose dete na svet, borave u sigurnoj kući bez mogućnosti da je napuste, jer nemaju vizu da bi boravile u Evropi, zato što su afričke državljanke, i svaki dan iščekuju deportaciju nazad u Afriku sa svojom novorođenom bebom koja je polunorvežanin. Tako da verujte da kada sagledam svoj život iz perspektive svog dobrotvornog rada, uviđam da sam veoma, veoma srećan čovek.

Da li biste se odazvali ukoliko bi poziv za ovakvu vrstu dobrotvornog rada dobio možda iz Srbije ili neke druge države eks Yu regiona?

Slika

- Bio bih više nego oduševljan da nastavim da se bavim dobrotvornim radom i ubeđen sam da bi mi moji direktori i poslodavci pružili mogućnost da još više unapredim ono što sam započeo i da nastavim taj aspekt svog rada. Bio bih apsolutno ushićen ukoliko bi me povezali sa ženskim udruženjima na Balkanu, gde god da su žene u nepovoljnom položaju, sa posebnim potrebama ili gde jednostavno postoji potreba da budu motivisane – vaš sam čovek za to.

Razlog zbog koga smo bili u Zagrebu jeste predstavljanje limitirane edicije Dr Hauška „Slow Mood“ jesenje dekorativne kozmetike. Dekorativa Dr Hauschka osim što ulepšava lice čuva kožu zbog svojih lekovitih sastojaka. Ona neće neprirodno maskirati određeno stanje kože, već će regulisati njene potebe na priroan način i uspešno naglasiti jedinstvenu lepotu i individualnost svake žene. Koje su to specifičnosti linije Slow Mood?

- Kolekcija Slow Mood je zasnovana na isticanju vaše unutrašnje opuštenosti na spoljašnjem nivou. Sve ono što predstavlja vaš način opuštanja – kada dođete kući sa posla, podignete noge ili izađete uveče u grad sa dobrim prijateljima, kada želite da se osećate udobno. Ovo nije linija koja će izmeniti vaš stil, ona će samo istaći vašu ličnost. Sjajna stvar u vezi sa ovom linijom je što će svaka pojedinačna nijansa izgledati jedinstveno na vašoj koži, u zavisnosti od boje vaše kože, očiju, i bez obzira što će možda vaša najbolja prijateljica koristiti istu senku za oči, ona će drugačije izgledati na njoj. To i jeste onp po čemu se izdvaja Dr Hauška dekorativna kozmetika. Postoji linija ruževa za usne Inner Glow, koja vaš unutrašnji sjaj iznosi na površinu, a to isto čini i Slow Mood, samo na jednom drugačijem nivou. Ova limitirana linija sastoji se od dve duo senke za oči, jedna u eukaliptus i bež, druga u lešnik i svetlo braon kombinaciji, dve olovke za oči sa aplikatorom kojim se boja razmazuje i omekšava pogled, u braon i eukaliptus boji, prelepoj, nežno zelenoj, imamo jedinstveni i prvi puder sa svetlucavim česticama u okviru ovog organskog segmenta, koji je zaista božanstven puder, osmeh će vam učiniti još blistavijim, dekolte još sjajnijim, možete ga naneti na oči, obraze, usne, preko celog lica, tela, nogu ili čak na kosu, jednostavno ga obožavam. I poslednje, ali ne manje važno – dva ruža za usne, limitirana edicija, Novum 07 i 08, u prozračnim sjajnim bojama u zavisnosti od toga kakav efekat na usnama želite da postignete, veoma su lagani, prelepo nijansirani proizvodi za negu usana koji se mogu koristiti individualno, ali i u kombinaciji.

Na kraju sam Karimu priznala da je upravo on čovek koji me je svojom veštinom, zaigranošću i nesebičnim deljenjem saveta kao i stalnim podsećanjem da su u šminkanju dve najgore reči UVEK i NIKAD ubedio da ne moram baš uvek nenašminkana da izlazim iz kuće, i da slobodno počnem da se igram bojama, na šta je on uzvratio komplimentom što prija svakoj ženi:

- Ti si prelepa, i voleo bih da tvoji slušaoci nalete na tebe na ulici i da se sami uvere da imaš očaravajući osmeh, fantastičan smisao za humor. Možda ćemo zajedno biti deo neke dobrotvorne akcije iza koje će stati tvoja radio stanica. Verujem da je ovo naš svet, uzmimo ga u svoje ruke i načinimo ga boljim mestom, kao što bi to rekao Majkl Džekson!

Foto: Marko Todorov i Ivana Mrcela ili PR Biovega

Intervju sa Karimom Satarom uradila je novinarka radija B92 Zorana Minčić, a bio je emitovan u emisiji "Vikend Deluks" 2. decembra 2012. Intervju možete poslušati ovde, od trećeg sata emisije:


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Šminka - pravila,saveti  |  Poslato: 10 Dec 2012, 15:39
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Seksi pogled u 4 koraka: Naučite da stavljate veštačke trepavice


Veštačke trepavice mogu da vam za tili čas daju glamurozan i seksi izgled, ali možda vi zazirete od njih jer vam se čini da uvek deluju neprirodno i da ih je teško prilepiti. Pratite naša uputstva i brzo ćete savladati tehniku ovih umetaka stavljanja ovih umetaka koje će vaše oči učiniti neodoljivim.

Slika


Dužina se uvek može korigovati skraćivanjem veštačke dlake, naravno pre umetanja
Veštačke terapavice proizvode se u više dužina, a najvažnije je odabrati prave i uklopiti ih sa postojećim prirodnim dlakama. Ove sezone, osim crnih, veoma su aktuelne braon i svetle, kakve imaju dame svetlije puti.
Kod postavljanja trepavica važno je da one imaju svoj niz izražen po veličini dlake. Najduže dlake treba da budu pri kraju oka, ka slepočnici, a postepeno kraće u smeru ka nosu.
1. Pre nego što stavite trepavični venac, iscrtajte ivicu gornjih trepavica ajlajnerom. Onda malo protrljajte izvučenu liniju da biste postigli "zamagljeni efekat". To će pomoći da tračica koja drži ove trepavice ostane neprimećena.

Slika

Glamurozan izgled možete postići pomoću dugačkih i jako gustih trepavica. Uzimite najduže snopove i gušće ih postavljajte
2. Iscedite lepak na prst i lagano pređite preko tračice na veštačkim trepavicama, sačekajte par sekundi. Ako se odlucite za trepavice iz delova, uz koje će vam oči izgledati prirodnije, umočite njihove krajeve u lepak, pa ih uz pomoć pincete pažljivo postavljate na kapak.
3. Zalepite trepavični venac na gornji kapak, što blize ivici vaših prirodnih trepavica i malo ih pritisnite prstima. Trepavice iz delova postavljate takođe na gornji kapak, uz spoljnu ivicu oka.
4. Na kraju, savijačem podignite veštačke i prirodne trepavice, i nanesite maskaru.



- Posebna pažnja mora se posvetiti čuvanju i higijeni veštačkih trepavica, kao i načinu umetanja, kako ne bi došlo do infekcija.
- Veštačke trepavice skidaju se odgovarajućim rastavarčima premazivanjem mesta gde su umetnute. Pažljivo ih uklonite da ne bi došlo do oštećenja prirodne dlake.

Pojedini make up stručnjaci predlažu i dr

Blic zena


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Šminka - pravila,saveti  |  Poslato: 10 Dec 2012, 23:15
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Puderi u prahu
Tako retro


Slika

Puderi u prahu služe isključivo za fiksiranje podloge i najbolje je da ih koristite ako imate masniju i problematičnu kožu. Za razliku od kamenih pudera koji fiksiraju, puderi u prahu su neuredniji i trebaće vam malo vremena da savladate tehniku nanošenja. Velikom, pufnastom četkom (kao za rumenilo) zahvatite malo proizvoda iz kutijice, obavezno tapnite četku nekoliko puta da višak pudera spadne natrag, da ne biste naneli previše. Počnite da nanosite puder na čelu, lakim kružnim ili levo-desno pokretima, ne pritiskajte, već tu ćete videti razliku i koliko se koža manje sija. Postupak ponovite na nosu, bradi, pa i na ostatku lica.

Slika

Slika

Slika

Kada jednom savladate nanošene, videćete da puderi u prahu duže traju i da lakše možete kontrolisati količinu koju nanosite, što će vam svakako dati prirodniji izgled.


SML


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Šminka - pravila,saveti  |  Poslato: 12 Dec 2012, 13:27
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine


U sezoni praznika nikuda bez šminke



Kako se bliže praznici, žene sve više vremena provode šminkajući se. U decembru se u proseku koristi tri puta više šminke nego tokom ostalih meseci u godini.


Slika

Guliver/Getty images
U ovo doba godine teško je odoleti prazničnoj euforiji, pa se osim na dekorisanje kuće, žene bace i na šminkanje... Tokom praznika se koristi tri puta više šminke nego obično, pokazala je nedavno sprovedena britanska anketa, a žene u proseku spremajući se za izlazak upotrebe čak 12 proizvoda. Tokom "običnih" dana, spremajući se za posao žene upotrebe četiri "mazalice", a za izlazak tokom ostatka godine uvrh glave osam, piše "Dejli mejl".

Samim tim, spremanje duže i traje, pa se umesto uobičajenih dvadesetak minuta u decembru šminkanje produži na čitavih četrdeset. Jer, umesto pudera, rumenila, maskare i sjaja za usne koji su uobičajeno žensko "oružje" tokom godine, u decembru se "arsenal" obogati između ostalog veštačkim trepavicama, ajlajnerom, olovkom za usne i karminom, svetlucavim senkama...

(MONDO)


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Šminka - pravila,saveti  |  Poslato: 12 Dec 2012, 14:30
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Žene se u decembru više šminkaju

U vreme praznika žene nanose tri puta više šminke na lice nego tokom ostatka godine, pokazuje najnovije istraživanje.


Slika

Pre nego izađu na ulicu žene u pred Novu godinu nanesu na lice 12 proizvoda. Inače, kako pokazuje istraživanje, na lice stavljaju prosečno četiri proizvoda. U skladu s tim, povećava se i količina vremena provedena pred ogledalom. Kako bi došle do savršenog izgleda, žene u ovo doba godine pred ogledalom provedu oko sat vremena. Inače, ženama za doterivanje treba oko 20 minuta, a za neke posebne izlaske 40 minuta.
Istraživanje je otkrilo i šta se sve može pronaći u ženskoj kozmetičkoj torbici - kada nisu praznici u ženskoj kozmetičkoj torbici mogu se pronaći četiri proizvoda – puder, maskara, rumenilo i sjaj za usta. Sadržaj se povećava kada žena izlazi i to dvostruko. Uz nabrojane predmete, u torbici se tada još može pronaći i olovka za oči, ruž, senke i rumenilo. Već početkom decembra torbica postaje veća što i nije čudno s obzirom na to da tada sadrži čak 12 proizvoda. Uz spomenuto, u torbici se tada mogu pronaći veštačke trepavice, šljokice i sprej za učvršćivanje šminke.

Blic zena


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Šminka - pravila,saveti  |  Poslato: 14 Dec 2012, 20:39
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Za pet minuta tri različita načina šminkanja (FOTO)
Nemate vremena ili vas mrzi da se šminkate? To ne znači da ne možete da izgledate savršeno!


Ova tri makeup looka su podjednako zanimljiva, lepa i lako izvodiva!

Diskretna senzualnost

Lepo našminkane oči ne znači da morate da imate mnogo senke ili da ona mora da bude tamna. Lep senzualan look možete postići s svetlucavom krem senkom u taupe (bež-siva) boji i sa dva sloje maskare.

Korak 1: Za naglašene oči pune sjaja, jednostavno prstom nanesite svetlucavu krem senku na kapke.

Korak 2: Na unutrašnji ugao oka nanesite malo svetlucave bele senke i dobro utljajte da se ne vidi prelaz iz jedne u drugu boju. Završite sa dva sloja maskare.

Slika

Boja za odvažnije

Tuš za oči uvek daje lep naglasak oku, bilo da koristite tečni ili u gelu – on ostaje na kapku ceo dan. A kad govorimo o bojama, ajlajner ne mora uvek da bude crn ili smeđ, isprobajte i tuš u boji!

Korak 1: Naglasite kapke svetlom neutralnom senkom.

Korak 2: Nanesite tuš za oči - krenite od unutrašnjeg ugla oka prema spoljašnjem i postepeno proširujte liniju, kad pređete spoljašnji ugao oka liniju zaokrenite prema gore (kao da štiklirate). Završite sa dva sloja maskare.

Slika

Svetli smokey eyes

Za ovaj klasični večernji look, zaboravite na "petljanje" sa crnom olovkom za oči. Umesto toga koristite samo jednu, neutralnu senku. Svetlija smeđa boja ili tamnija sivo/srebrna su boje koje dobro stoje većini žena, pa odaberite jednu od njih.

Korak 1: Četkicom nanesite senku na ceo kapak od linije trepavica do linije pregiba (ili čak malo preko, ali samo malo). Gornji ugao "izblendajte" i ublažite prstom.

Korak 2: Umočite vlažnu četkicu za tuš u istu senku i iscrtajte liniju gornjih trepavica. Zatim četkicom za senku istu boju nanesite u tankoj liniji uz liniju donjih trepavica. Nanesite dva sloja maskare i spremni ste!


smedia


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Šminka - pravila,saveti  |  Poslato: 15 Dec 2012, 15:05
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Četiri načina kako da sakrijete pegice na licu

Pegice na licu mnogima se čine vrlo simpatične, ali ne i onima koji ih imaju. Mnoge devojke se trude da ih pokriju šminkom, ali ne znaju kako. Pitale ste, a mi vam otkrivamo kako. Predstavljamo vam pet malih trikova pomoću kojih će vaše lice izgledati lepo i sveže.

Slika

Nežna podloga

Prvo i osnovno pravilo je da imate odgovarajuću nijansu podloge za lice. Podlogu pažljivo nanesite sunđerom ili vrhovima prstiju. Da se razumemo, ovo je samo podloga za šminku, ona vam neće obaviti posao. I dalje su vidljive? Zato je sledeći korak puder.

Boja pudera mora da odgovara vašem tenu

Pravilo je isto. Nađite savršenu nijansu i završili ste pola posla. Nežno nanesite puder sunđerom i videćete kako pegice polako postaju nevidljive.


Da li vas nerviraju sitne tačkice na nosu?
Rumenilo

Lice vam sada izgleda fino i glatko, ali tu nije kraj. Ono što će koži dati svež izgled i sjaj je rumenilo. Predlažemo da koristite rumenilo u nekoj blagoj ružičastoj nijansi i tako nežno naglasite obraze.

Naglasite oči

Najzad, najbolji način da sakrijete pegice je da skrenete pažnju sa njih. Šminkom naglasite oči ili usne i tako ćete pegice staviti u potpuno drugi plan.


Waabe magazine


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Šminka - pravila,saveti  |  Poslato: 15 Dec 2012, 15:39
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Trikovi za šminkanje ovalnog lica

Savršeno kada je oblik u pitanju, ovalno lice nije baš tako lako za šminkanje. Pročitajte kako da svoju lepotu šminkom iznesete na najbolji mogući način.



Ne menjajte podlogu samo zbog nove reklame

Podloga mora da odgovara vašem licu teksturom i bojom. To nije uvek lako pronaći, ali kada jednom uspete nemojte je menjati samo zato što ste videli reklamu nekog novog brenda. Kao i ostali oblici lica i ovalno uživa u podlozi koja je najsličnija boji kože - ne previše masnoj, ali nikako ni suviše mat.

Istaknite oči ili usne, nikako oba


Slika
Ovalna lica su proporcionalna od ivice brade sve do čela zbog čega je veoma bitno da obratite pažnju i istaknete ili usne ili oči. Kako odlučiti? Ako imate neki novi ruž kojim želite da se pohvalite, jednostavno malo diskretnije našminkajte oči. Igrajte se - jedan dan budite "ona cica sa seksi usnama", a drugi "lepotica mačkastih očiju".

Istaknite konture lica bronzerom

Ako imate ovalno lice, nemojte preterivati sa bronzerom. Nanesite neku nežnu boju prateći oblik obraza i ovaj ovlaš potez četkicom napraviće veliku razliku. Ovalni oblik lica je nežan, a takav treba da bude i potez četkicom dok nanosite bronzer.

Odmorite usne, istaknite oči na lud način

Kao što već znate, ili istaknite oči ili usne. Nema potrebe za teškim ruževima, već se poigrajte sa senkama za oči. Pokažite svoj veseo duh tako što ćete na kapke staviti roze, zelenu, ljubičastu ili crvenu senku. Igrajte se, ali ne preterujte.

Zadržite prirodan oblik obrva

Ovo nije isključivo savet za dame sa ovalnim licem: sve dame bi trebalo da uređuju obrve tako da im ne menjaju oblik ili ih potpuno istanje. Lep, prirodan oblik obrva pravi veliku razliku na licima svih oblika.

Jagodice su vaš adut

Dame sa ovalnim licem često zapostavljaju svoje obraze. Ne, malo roze rumenila neće učiniti vaše lice buckastim. Naprotiv. Nanesite rumenilo i budite zvezda večeri.

Sjaj za usne uvek

Danas svi vole da koriste sjaj za usne. Međutim, ovalno lice ga prosto obožava. Izaberite kvalitetan sjaj za usne koji se ne lepi i sija prirodnim tonovima.

Izvor: nadlanu.com
Foto: Beta/AP


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 225 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker