Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 16:21


Autoru Poruka
Elena
Post  Tema posta: Re: Šminka - pravila,saveti  |  Poslato: 02 Feb 2013, 13:38
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 22 Jan 2013, 03:39
Postovi: 586

OffLine
Moć transformacije


POGLEDAJTE: Šminka čuda čini


Šminkeri i stilisti mogu potpuno da promene izgled žene, čak do neprepoznatljivosti


Slika



Slika



Slika



Slika



Slika



Slika



Slika



Slika



Slika



Slika



Slika



Slika



Slika



Da šminka može da vas ulepša i istakne vaše adute, to ste svi znali. Ali da može da dođe do ovakve transformacije, to je malo verovatno.

U našoj fotogaleriji pogledajte kako šminka može da vam promeni lični opis, čak do neprepoznatljivosti.

Nijedna fotografija nije prerađivana u fotošopu. Ovo je pravi prikaz kako žene izgledaju pre i posle šminkanja.



kurir.rs


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Šminka - pravila,saveti  |  Poslato: 05 Feb 2013, 12:57
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Uskladite šminku sa bojom kose

Svaka sezona donosi nam nove trendove u šminkanju. Ipak da biste ih isprobali neohodno je da poznajete neka osnovna pravila u mejkapu
SVAKA sezona donosi nam nove trendove u šminkanju. Ipak da biste ih isprobali neohodno je da poznajete neka osnovna pravila u mejkapu. Jedan od najvažnijih je da uskladite šminku sa bojom kose. Zato poslušajte nekoliko saveta.....


Slika

Plavuše
* Podloga - kada je reč o podlozi za toniranje lica, izaberite svetlije ili žućkaste nijanse. Rumenilo takođe treba da bude u svetlijim tonovima - svetloružičasta ili boja breskve.


* Oči - u odnosu na nijanse pudera i rumenila, trebalo bi našminkati tamnijim tonovima, poput tamnoplave, zelene ili bojom lavande. Plavuše će izgledati glamurozno i ako dodaju malo zlatne boje na kapke, jagodice i usne. Zlatna boja prelama svetlost, pa šminka deluje lepše.

* Usne - pravi izbor je ruž u boji breskve ili svetlije nijanse kupine. Najbolji efekat dobićete ako usne namažete, na primer, karminom u boji breskve i preko nanesete svetlucavi sjaj.


Crnke
* Podloga - za taman ten odaberite tamnije smeđe nijanse pudera, a ukoliko imate svetliju put podlogu uskladite tako da ne odskače puno od vaše boje kože i ne pravi “okvir” oko lica. Uz crnke pristaje rumenilo u boji ćilibara, cimeta i cigle i smeđim nijansama.

* Oči - imate apsolutnu slobodu kada je u pitanju izbor senki za oči, svaka boja vam lepo stoji. Jedino treba da vodite računa da senke odgovaraju boji očiju i da ih uskadite sa predotalim mejkapom na licu.

* Usne - sa karminom svetloružičaste ili koralne nijanse, kao i bojom jagode ne možete da pogrešite. A ako ste se odlučili za diskretniji mejkap na očima, vaš izbor može da bude i crveni karmin.

Slika

Crvenokose
* Podloga - zbog svetle puti treba birati i svetlije pudere u kombinaciji sa rumenilo u ružičastim tonovima.

* Oči - Smeđa, maslinasta i kakao boja najbolje ističu lepotu crvenokosih žena. Možete koristiti i druge tople nijanse, poput zlatne, bakarne, boje rđe, cimeta i muskatnog oraščića. Ako želite da izgledate posebno, koristite kontrastne boje kao što su zelenkasta, boja šljive, plavičasta ili tirkizna.

* Usne - najbolji izbor su karmini li sjajevi u prirodnim nijansama, kao što su koralna, boja breskve, kajsije ili ruže.

Slika

Brinete
* Podloga - bilo da imate tamno smeđu boju kose ili onu prošaranu svetlijim tonovima, birajte žućkaste nijanse podloge za šminku. Sa bronzerom ćete pojačati efekat, ali lepo vam pristaju i rumenila u svetloroze boji.

* Oči - apsolutno sve nijanse senki za oči dolaze u obzir. Najbolje vam stoje svetlobakarne i crvenkaste zemljane nijanse. Ali nećete pogrešiti ni ako koristite plavu i zelenu, kao i nijanse žute, koje će vašim očima dati magičan izgled.

* Usne - treba da izaberete ruž za usne koji će odgovarati vašem rumenilu. Svetloružičast ili karmin u boji breskve može da bude pun pogodak, a i crveni karmin može da osveži celokupan izgled.

Novosti

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Elena
Post  Tema posta: Re: Šminka - pravila,saveti  |  Poslato: 05 Feb 2013, 19:13
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 22 Jan 2013, 03:39
Postovi: 586

OffLine
Pogled mačke


Make-up u stilu mačke može izgledati vrlo glamurozno, ali ako vam je potrebna mala promena u takvom načinu šminkanja pogledajte na koji način možete da osvežite izgled. Jednostavno i uz par malih detalja probudite kreativnost u sebi i dajte originalnost svom načinu šminkanja.

Jarke boje

Najbolji način da takozvani cat eye look izgleda neobično jeste kada uz crni ajlajner dodate i vašu omiljenu boju. Zabavan i originalan način koji svakako predstavlja savršen izbor za noćne izlaske. Izgledaćete glamurozno bez upotreba šljokica ili srebrnog ajlajnera samo ako dodate jednu jarku boju svojim očima.




Slika

Istaknite oči ovakvom kombinacijom boja



Ajlajner

Ako vam prvi predlog nije dovoljno smeo onda pokušajte sa dva različita ajlajnera tako što ćete jednu liniju iscrtati na gornjem kapku, a drugu liniju druge boje na donjem. Možete pokušati i sa tri boje tako što će jedna biti bela. Belu boju povucite ka unutrašnjem uglu kapka, pri sredini upotrebite drugu boju, a završite koristeći tamniju boju na kraju.


Slika

Čak i mešanje ajlajnera daje autentičan izgled



Senka

Jedan od načina šminkanja ovog stila jeste da ponekad i preterate. Dakle, što deblje linije pri kraju oka i crna senka daće vašim očima na veličini. Možda će izgledati upadljivo, zato vam savetujemo da ovakvo šminkanje ostavite za noć.



Slika

Koristite crnu senku



Diskonektovano

Dve tanke linije nekad mogu bolje da izgledaju nego jedna. Dakle, na gornjem kapku tik uz trepavice nacrtajte jednu liniju, a malo iznad prateći je dodajte drugu.


Slika

Neobično, a izgleda pristojno



Dupla krila

Ako ste već jednu crtu sa spoljne strane kapka povukli ukoso dodajte još jednu koja će bukvalno dodirivati kraj obrve. Ovo je jedinstven, a vrlo nosiv i originalan izgled za koji ne treba mnogo truda ni umeća.



Slika

Ovakve oči sjajno se slažu uz crveni karmin



Super uvećane oči

Zaista hrabar način šminkanja koji će sav pogled baciti upravo ka vašim očima. Crnom senkom ispunite kapke, a ajlajner povucite koliko god mislite da je u granicama normale. Zatim i iznad kraja crte ajlajnera popunite senkom i oblikujte čistom četkicom.


Slika

Uz ovakav izgled garderoba ne bi trebalo da bude upadljiva


Budite kreativne i uvek upotrebljavajte maštu

Uz štapić za uši možete uvek i iznova oblikovati liniju kao i skinuti višak, a uz selotejp koji ćete zalepiti ispod oka nećete morati da brinete da li vam se razliva crna senka.

Bez obzira da li volite klasičan cat eye look ili sa ovakvim detaljima potrebno je dosta vežbi da bi linija izgledala savršeno, a kada ste sebi lepe – još ste lepše drugima.



wannabemagazine


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Šminka - pravila,saveti  |  Poslato: 06 Feb 2013, 19:09
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Greške u šminkanju koje vas čine starijim

Određene tehnike nanošenja šminke mogu biti neprijatelj ženske lepote, jer mogu dodati godine.

Slika

Vrstu šminke, ali i tehnike nanošenja treba prilagoditi godinama. Tako se 20-godišnjakinje neće libiti da svoje oči ukrase šljokicama, što nipošto ne preporučujemo ako ste u kasnim tridesetim ili stariji. Takođe, zrelijim damama se preporučuju mat nijanse koje mlađe devojke mogu učiniti starijim.

Ovo su neke od najčešćih grešaka zbog kojih možete svom licu vizuelno dodati godine.

Previše pudera

Mlada koža je dobro hidrirana i elastična – može izgledati lepo, zato je šteta da je prekrijete debelim slojem pudera ispod kog ne može da diše. Sitne bubuljice, crvenilo oko nosa i na bradi i sitne ožiljke možete prekriti lakšim i prozračnijim tečnim puderom ili hidratantnom kremom u boji. U ovom slučaju važi pravilo: manje je više.

Pogrešna nijansa pudera

Osnova šminke jednako je važna kao i završna tačka pa samim tim nijansa pudera može upropastiti vaš izgled ako nije pametno odabrana. Presvetli puder naglasiće bore i borice, a pretaman neće izgledati nimalo prirodno na vašem licu i učiniće vas starijim. Još ako ga ne stopite dobro s vratom, imate recept za pravu katastrofu!

Nijansu pudera isprobajte na vilici, a ne na nadlanici, jer ćete jedino tako moći da odaberete pravu boju koja vam odgovara.

Prenaglašene trepavice

Debeli sloj maskare na trepavicama dopušten je jedino za noćni izlazak, a ako ste u godinama, nemojte maskaru staviti na donje trepavice. Osim što nećete izgledati prirodno, maskara na donjim trepavicama privući će pažnju na borice oko očiju. Takođe pripazite da se maskara ne nakuplja u grudicama i tako spaja trepavice. Raščešljajte ih pre i nakon nanošenja maskare.

Izbegavajte jako iscrtane oči

Baš kao i s maskarom, olovku za oči ili ajlajner nanosite dozirano i na pravo mesto. Ako uokvirujete celo oko, ono će izgledati manje, a gruba crta će vam dati stroži izgled i učiniće vas starijim.

Olovku umekšajte četkicom ili štapićem za čišćenje ušiju s pamučnim vrhom kako biste ublažili njen trag. Takođe možete naneti tamno sivu ili crnu senku umesto olovke ili ajlajnera.

Izvor: ordinacija.hr
Foto: marin/FreeDigitalPhotos.net

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Šminka - pravila,saveti  |  Poslato: 07 Feb 2013, 12:22
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
18 saveta o šminkanju za početnike

Ako ste pravi početnik u korišćenju šminke, uvek je korisno da nađete savete primerene vašem znanju i iskustvu! Pa dame, jednom sam i ja bila početnik i sada sam skupila svo svoje znanje o šminkanju u osamnaest saveta za početnike! Devojke, jeste li spremne? Hajde da pogledamo moje najbolje savete, nakon kojih ćete naučiti da profesionalno nanosite šminku!


Slika

Pazite na ten

Prvi savet o šminkanju početnika se najviše tiče nijanse tena. Pre nego što krenete da birate komade šminke i proizvode za hidratantnu negu, morate da odlučite šta sve na koži želite da prikrijete, koju boju tena imate i kako vaša koža reaguje na šminku.

Hidriranost

Stižemo do našeg drugog po redu saveta za početnike – hidratantna nega! Upravo zbog toga je važno da umete da prepoznate tip vaše kože! Da li imate masnu kožu? Ili kombinovanu? Kada saznate, moći ćete da odaberete savršenu hidratantnu negu za svoju kožu!

Podloga

Sledeći korak je prajmer (podloga za šminku) i ujedno i sledeći savet o šminkanju za početnike! Prajmer zapravo služi da održava vašu šminku svežom i postojanom tokom celog dana. Ja uvek koristim MAC prajmer i zaista pomaže da moja šminka preko dana ostane besprekorna.

Odaberite svoju nijansu

Jedan od najkorisnijih saveta o šminkanju za početnike najviše se tiče dobrog odabira adekvatne nijanse pudera! Potrebno je da odaberete nešto što će se savršeno slagati sa bojom vaše kože, tako da prilikom nanošenja pudera ne bude onih oštrih prelaza.

Slika

Pronađi svoju odgovarajuću maskaru
Kompaktni ili tečni puder

Većina početnika nema nikakvu ideju o tome kako da pravilno izaberu rumenilo ili puder. Da li je bolji kompaktni ili tečni puder? Pa, dame, ovaj savet o šminkanju za početnike se najviše odnosi na pitanje ličnog izbora. Kada sam ja u pitanju, prednost dajem kompaktnom puderu, ali mi se takođe sviđa preciznost koju nudi tečni ili kremasti puder. Šta vi mislite, koji će se vama više svideti?

Bronzer

Ako ste početnik, bronzer se može učiniti previše komplikovan za korišćenje. Moj savet je da pronađete odgovarajuću nijansu, ali i da ga ne nanosite u velikim količinama. Izvlačenje kontura lica uz pomoć bronzera je sjajan način da stvarno svom licu date savršen letnji sjaj! Samo natapkajte malo na obraze, čelo i nos, pa će istaći vaše crte lica!

Rumenilo

Rumenilo je još jedan komad šminke čije se korišćenje može učiniti suviše komplikovanim za jednog početnika u šminkanju. Dame, samo zapamtite – pronađite odgovarajuću nijansu koja se uklapa sa vašom bojom kože i nemojte da nanosite proizvod u debelim slojevima! Nekad je manje više!

Odabir maskare

Kada sam ja u pitanju, maskara je jedan od omiljenih komada šminke i volim da isprobavam najrazličitije proizvođače! Bitno je da maskara bude postojana i efektna za produžavanje trepavica.

Trikovi sa olovkom za oči

Jedan savet za početnike: trebalo bi da počnete da isprobavate različite načine šminkanja koji se postižu olovkom za oči! Mačkast izgled, spuštena izvučena linija, iskošena izvučena linija – sve vam je to na raspolaganju, samo treba da pronađete izgled koji vama posebno odgovara! Takođe, treba da odaberete boju koja vama dobro stoji i koja će stvarno istaći vaše lepe oči!

Slika

Savršeno našminkane oči
Istaknite boju svojih očiju

Postoji hiljade načina na koje možete da istaknete prirodnu boju svojih očiju. Ovaj savet za početnike u šminkanju se najviše tiče korišćenja olovke za oči, maskare i čak malo senke za oči. Sve to će dodatno istaći vašu prirodnu boju! Što se mene tiče, ja imam zelene oči i najbolje mi pristaju ljubičaste nijanse.

Ruž

Pa, nikada nisam bila veliki obožavatelj ruževa za usne. Imam poveću kolekciju ruževa i nikad ih ne koristim, ali ništa vas ne košta da ih isprobate! Postoje hiljade prelepih boja i još toliko različitih vrsta ruževa koji zaista mogu da naglase vaše usne i učine ih punijim. Zašto ne biste isprobali nekoliko nijansi i vidite kako vam stoje?

Sjaj za usne

Sjaj za usne je definitivno moj izbor. Obožavam to što se presijava, daje osećaj mekanosti, proizvod je prijatan i sviđaju mi se boje. Sjaj za usne je obično savršen izbor za devojke koje ne vole da koriste ruževe za usne ili ako samo žele suptilnu boju!

Ne zaboravite vrat

Jedan od saveta o šminkanju, koji svi često zaborave da spomenu, jeste vaš vrat. Ako nanosite puder nipošto ne zapostavljajte vrat! Ipak, vaš cilj je dobra nijansiranost i da niko ne primeti da nosite šminku, zar ne? Imajte to na umu.

Završnica nakon nanošenja pudera

Dok prajmer čini da vaša šminka stoji na mestu i ne dopušta da se razmazuje, dobar puder na kraju šminkanja će sa vašeg lica ukloniti nepoželjni sjaj! Dame, ovo je ključan korak ako želite da izbegnete masnu kožu i razmazivanje šminke!

Šljokice

Svi saveti za početnike koji se tiču šminkanja su usmereni ka tome kako da pravilno nanesete šminku, ali morate i da razmislite o vrsti šminke koju želite da koristite. Senka za oči sa šljokicama je moja omiljena!


Akcenat je na očima
Sjajno ili matirano?

Ne samo što treba da se odlučite da li ste za ili protiv šljokica, već takođe treba da razmislite da li želite sjajan ili mat izgled! Svetlucavi sjaj za usne, mat ruž za usne – sve zavisi od vašeg ličnog izbora i raspoloženja!

Obrve

Dame, vi zapravo možete da iskoristite svoje obrve kako biste dodatno istakle oči. Bilo da ih popunite olovkom odgovarajuće boje ili ih samo malo potamnite, vaše obrve mogu izgledati fantastično!

Olovka za usne

Najzad, ako želite da nanesete malo ruža, olovka za usne bi takođe mogla biti dobra ideja! Ne samo što će omogućiti postojanost ruža, već će i sprečiti da se ruž razmazuje!

To bi bilo to dame! Nadam se da će ovih osamnaest saveta za početnike u šminkanju zaista pomoći onima koji nemaju iskustva! Kakve savete o šminkanju vi želite da podelite sa nama?


Wanabe magazine

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Elena
Post  Tema posta: Re: Šminka - pravila,saveti  |  Poslato: 09 Feb 2013, 14:58
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 22 Jan 2013, 03:39
Postovi: 586

OffLine
Sedam lakih načina da organizujete šminku



Verovali ili ne, postoji više načina da se organizuju često haotični neseseri puni šminke! Znamo da i sama ideja sortiranja sve šminke koje imate deluje vrlo stresno, međutim uz sedam koraka koje smo sastavili za vas, ništa neće biti problem.



Procenite situaciju



Prvi korak do organizacije šminke je da skupite sve kozmetičke proizvode na jedno mesto i poređate ih ispred sebe. Svrha ovoga je da pred sobom stvorite vizuelni pregled svega što imate, šta zaista koristite, kozmetike kojoj je istekao rok i koja može da se baci, itd. Ako imate duplikate nekih kozmetičkih artikala, menjajte se sa drugaricama ili ih poklonite nekome.

Podeli pa vladaj



Sada kada ste obavili najteži zadatak, podelite proizvode po tipu i upotrebi, sjajeve za usne, rumenila, senke, pudere, podloge, itd. Stavite ih na pojedinačne gomile kako biste lakše odlučili kako i gde ćete ih poslagati.

Sačuvajte svoje omiljene artikle



S obzirom da ste odlučile da preuredite svoju šminku, znači da ste spremne da se nekih komada odreknete, ali to ne znači da morate da bacite većinu! Ako imate, na primer, nekoliko svojih omiljenih senki ili karmina koji gotovo da su već iskorišćeni, ali ne želite da ih bacite, nabavite praznu paletu na koju ćete moći da skladištite ostatke tih omiljenih komada i nastavite da ih koristite.








Slika

Na jednostavan način organizujte svoju šminku






Držite ih razdvojeno



Bitna stvar organizovane šminke je da artikle držite u odvojenim setovima. S toga, postarajte se da vam četkice stoje odvojeno od sve ostale šminke. Četkice su bitan deo nanošenja šminke tako da ne smete dozvoliti da se isprljaju od ostatka šminke. Ako to niste uradili do sada – ovo je odličan momenat da uzmete sve četkice i očistite ih, a onda i odlučite koje vam više nisu potrebne. Takođe, postarajte se da četkice perete redovno od sad pa na dalje!


Nađite dobro mesto za svoju šminku



Mudro birajte mesto gde ćete držati šminku, što će značiti – držite je podalje od vlage i sunca! Koliko god da vam se dopada kako vam izgleda kutija za šminku, izbegavajte da šminku držite u kupatilu na polici ili blizu prozora kako biste što duže sačuvali kvalitet šminke. Znamo da je zabavno kada vam šminka stoji izložena, ali ipak, bolja opcija je da je stavite u neku fioku (ukoliko je u kupatilu) ili na neko hladno i tamno mesto gde će ostati očuvana.

Neka svi proizvodi budu vidljivi


Kako vam jutra ne bi počinjala frustracijom, jer ne možete da nađete šminku koja vam je potrebna, jako je važno da sve artikle držite na vidljivom/preglednom mestu tako da u svakom trenutku znate gde vam je šta. Nema ništa gore nego kada naletite na pogrešnu nijansu karmina kada ste u žurbi, tako da, ostavite šminku tako da u svakom trenutku znate gde je šta.


Razmišljajte van okvira



Kada slažete šminku, ne morate da se držite tradicionalnih načina odlaganja šminke kao što su neseseri, korpice i slično. Postoji dosta načina da se šminka organizuje tako da izgleda šik, a da istovremeno bude jako pregledna. Koristite tanjire, činijce, čaše, a potom ih ukrasite po želji.

Nadam se da vam je ovih sedam koraka pomoglo da organizujete šminku! Ako imate ličnih sugestija za koje smatrate da bi nam svima bile korisne, ne libite se da ih podelite sa nama!





wannabemagazine


Vrh
Elena
Post  Tema posta: Re: Šminka - pravila,saveti  |  Poslato: 23 Feb 2013, 04:25
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 22 Jan 2013, 03:39
Postovi: 586

OffLine
Savladajte trikove profesionalnih šminkera


Sunđere, aplikatore, različite četkice i češljiće posmatrajte kao alat uz pomoću kojeg ćete od sebe

napraviti malo umetničko delo. Uz naše savete naučićete da izaberete pravi pribor,
ali i da s njim baratate baš kao profesionalac.




Slika


Sunđeri za savršen ten


Da biste tečni puder ili korektor ravnomerno naneli na lice, koristite trouglaste sunđerčiće. Pronaći ćete ih u gotovo svim parfimerijama. Puder najpre istisnite na nadlanicu, potom njime natopite sunđer, pa ga tako utapkajte na lice. Tečni korektor ili korektor u stiku možete da nanesete i direktno na kožu, pa ga tek onda blago utapkajte sunđerom.




Izaberite pravu četkicu

Puder, bronzer i rumenilo, u kamenu ili prahu, najbolje je da nanosite četkicama različitih veličina. Za puder ili bronzer uvek izaberite što veću četku jer ćete tako u samo par poteza završiti sav posao i izbeći vidljive prelaze.

Zarumenite se

Rumenilo uvek nanosite manjom, pljosnatom četkom. Jednim, blagim potezom je prevucite preko obraza, od jagodica ka slepoočnicama. Četku za rumenilo nemojte jako da pritiskate na obraze jer će intenzitet boje biti jači.




Slika



Senčite oči

Da biste pravilno istakli oči, neophodne su vam najmanje dve četkice, posebno ako često nanosite senke u dve nijanse. Za svetlije nijanse, koje se uglavnom nanose preko celog kapka, izaberite širu četkicu, dok za tamne nijanse, koje se precizno nanose na pregib kapka ili tik uz trepavice, birajte uske četkice. Kada želite više da istaknete oči, koristite sunđeraste aplikatore jer čine senku intenzivnijom.

Usne bez mane

Iako je lakše da karmin nanesete direktno na usne, s odgovarajućom četkicom ćete to uraditi mnogo preciznije. Četkice za nanošenje ruža su pljosnate, sečene ukoso ili u špic. Prednost bojenja usana uz pomoć četkice je i ta što možete da dobijete svetliju nijansu ako karmin namažete u tankom sloju.

Koristite češalj za obrve

Vaše trepavice izgledaće mnogo urednije ako ih, posle nanošenja maskare, razdvojite specijalnim češljićem. Uz pomoć njega možete lako da uklonite i grudvice od maskare koje kvare izgled trepavica, ali i da obrve dovedete u red.





Redovno čistite sunđere

Na sunđerima i četkicama lako se skuplja prašina, ali i bakterije koje mogu da izazovu infekciju kože ili očiju. Zato je neophodno da svoj pribor za šminkanje posle korišćenja vratite u neseser ili futrolu, ali i da ga povremeno operete sapunicom. Ako je vaša koža osetljiva, za čišćenje pribora koristite gel za umivanje ili blagi sapun koji ima neutralnu pH vrednost.




blic zena


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Šminka - pravila,saveti  |  Poslato: 01 Mar 2013, 17:50
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
NOVI MAKEUP TRENDOVI

"Makeup" očiju je definitivno jako važna stvar kod ženske populacije.

Slika

Slika

Slika

Kada govorimo o vezama, oči kod ljudi mogu biti prozor u njihova srca. Ali kada govorimo o šminkanju tog predela, ništa neće privući pažnju ljudi kao par sexy dekorisanih očiju.

Drevni Egipćani su verovali da su bogovi štitili našminkane žene. U modernom životu, šminka ima samo jednu ulogu, a to je estetska. Šminka se koristi već hiljadama godina jer oči bez dekoracije iskazuju pravu i istinitu emociju žena čak iako pokušavaju da je sakriju.

Današnja šminka je inspirisana svetovima fantazije i futurizma. Sastoji se od kombinovanja boja, romantičnog dizajna i precizno iscrtanih oblika. Ponekad se dešava i da umesto šminkanja koje traje po nekoliko sati, nekoliko jednostavnih linija izrazi isti efekat.

Ako zaista želite da naglasite emocije u vašim očima sa što više efekta, pogledajte fotografije neverovatnog makeup dizajna koje je Lux Life pronašao za vas. Uživajte!  

Slika

Slika

Slika


luxlife

_________________
Slika


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Šminka - pravila,saveti  |  Poslato: 10 Mar 2013, 23:00
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Smaragdno zelena na očima

Senke u ovoj boji osvežavaju lice i daju mu mladalački izgled. Možete da ih koristite u različitim teksturama

Slika


VIZAŽISTI su uveliko predstavili trendove za predstojeću sezonu, a među njima dominiraju pre svega boje.
edna od najaktuelnijih je smaragdno zelena koja se preporučuje u različitim stilovima šminkanja, i dnevnim i večernjim.

Senke u ovoj boji osvežavaju lice i daju mu mladalački izgled. Možete da ih koristite u različitim teksturama i mat, svetlucave i kremaste.

Za smaragdnozelene oči podloga treba da bude prirodna, zato je najbolje da na lice nanesete tečni puder ili toniranu kremu u boji kože ili za nijansu svetliji.



Slika


Preko stavite malo pudera u prahu, a potom i rumenilo u svetloružičastoj nijansi.

Preko dana je dovoljno da uz trepavice nanesete ajlajner u smaragdnozelenoj nijansi koji možete kombinovati sa bež ili belom senkom.

Za jači efekat odnosno večernju šminku nanesite smaragdnozelenu senku koju možete kombinovati i sa drugim bojama, a na trepavice braon ili crnu maskaru u dva do tri sloja.

Usne istaknite sjajem ili ružem u boji korala ili u ružičastoj nijansi.

Ako stavljate ruž, usne prethodno oivičite olovkom i nanesite malo pudera koji će održati boju na usnama.


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Kalina
Post  Tema posta: Re: Šminka - pravila,saveti  |  Poslato: 12 Mar 2013, 10:17
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 25 Feb 2013, 00:15
Postovi: 490

OffLine
Prikrijte podočnjake za samo 5 minuta!

Koža oko očiju je vrlo osetljiva, tanka i puna krvnih sudova zbog čega je podložna sitnim borama i tamnim kolutovima. Evo nekoliko trikova da se rešite podočnjaka..

s

Evo nekoliko tkrikova kako u samo 5 minuta možete da prikrijete podočnjake i osvežite vaš izgled.

1. LAGANI KOREKTOR. Za skrivanje podočnjaka potrebni su vam lagani kremasti korektori. Korektori u stiku su pregusti za ovo nežno područje i mogu još više da naglase ovu problematičnu oblast.


2. NE KORISTITE ČETKICE. Četkica za korektor idelna je stvar za sakrivanje nepravilnosti na licu, ali mnogi šminkeri smatraju da je za područje očiju ipak najbolji alat prst. Korektor za podočnjake najbolje je naneti i utapkati prstima.

3. ODABERITE PRAVU NIJANSU. Isuviše svetao korektor može još više da naglasi podočnjake, pa se fokusirajte na boje koje su slične vašem tenu. Podočnjaci su po prirodi sivkasti i roskasti, pa ih neutrališite žućkastom i bež nijansom.

4. BELA OLOVKA ZA OČI. Malo bele ili bež olovke unutar donjeg kapka daće svežinu vašim očima – trik je u koji se kunu mnogi svetski poznati make-up artisti.

5. SENKA UZ KOREN NOSA. Na gornji kapak, uz koren nosa nanesite malo bele senke. Taj trik će vam oči učiniti vizuelno većim, i skrenuti pažnju s podočnjaka.


S media

_________________
Kad zaćutim, okrenem se i odem. To ne znači da si ti pobedio.
To znači da više nisi vredan mog vremena.
Čarls Bukovski


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 54 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker